Джерело
Київська міська прокуратура | Переплатили майже 1,75 млн гривень під час закупівлі асфальтобетонних ...
16 200 Охват/переглядів
2025-07-07 13:45
Повідомлення №6949
Переплатили майже 1,75 млн гривень під час закупівлі асфальтобетонних сумішей – прокурори скерували до суду обвинувальний акт відносно посадовців КП та трьох підрядниківСолом’янською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно п’ятьох осіб, які обвинувачуються у заволодінні бюджетними грошима під час закупівлі асфальтобетонних сумішей за завищеними цінами.Йдеться про колишніх начальника та головного інженера КП «ШЕУ Солом’янського району» та трьох посадових осіб підприємства-підрядника.Встановлено, що обвинувачені домовились, що комунальне підприємство проведе закупівлю асфальтобетонних сумішей за завищеною вартістю, без проведення належного вивчення середньоринкових цін, на підставі комерційних пропозицій від «підставних» підприємств. Ці підприємства надали недостовірні відомості щодо ринкової вартості товару.Головний інженер комунального підприємства, діючи за вказівкою начальника та без погодження з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА, підписав відповідні договори на закупівлю асфальтобетонних сумішей із порушеннями процедури та за завищеними цінами. Як наслідок гроші були перераховані постачальнику. ❗️Внаслідок таких дій бюджету завдано збитків на суму близько понад 750 тис. гривень. Також, підприємці застосували аналогічну «схему» при постачанні сумішей КП «ШЕУ Деснянського району міста Києва» та ПрАТ «АК «Київводоканал». Документально підтверджено суму збитків за вказаними епізодами у розмірі на майже 1 млн гривень.Водночас, окружною прокуратурою перевіряється причетність посадових осіб КП «ШЕУ Деснянського району міста Києва» та ПрАТ «АК «Київводоканал» до вчинення даного кримінального правопорушення.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури