Джерело
Київська міська прокуратура | Самовільно звели нежитлову будівлю заради отримання землі під нею - пр...
1 100 Охват/переглядів
2025-06-02 08:02
Повідомлення №6664
Самовільно звели нежитлову будівлю заради отримання землі під нею - прокуратура запобігла передачі комунальної земельної ділянки на Оболоні в оренду на позаконкурентних умовахЗа позовом Оболонської окружної прокуратури міста Києва Господарський суд зобов’язав приватне товариство знести об’єкт самочинного будівництва, збудований без дозвільних документів, та повернути земельну ділянку її власнику – територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.Чинним земельним законодавством передбачено передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у користування (оренду) виключно на конкурентних засадах.Однак приватне товариство, зареєструвавши за собою право власності на самочинно збудовану нежитлову будівлю площею 15,6 кв.м, намагалось отримати в оренду без проведення торгів земельну ділянку під нею площею 198 кв.м в Оболонському районі міста Києва. Метою отримання ділянки підприємці вказали експлуатацію та обслуговування нежитлової будівлі. Фактично ж на ділянці функціонувала газозаправна станція, яку на цей час прибрали.❗️ Завдяки своєчасному реагуванню окружної прокуратури та принциповій позиції в суді Київської міської прокуратури вдалося запобігати незаконній передачі в оренду у позаконкурентний спосіб комунальної земельної ділянки вартістю майже 660 тис. гривень.Пресслужба Київської міської прокуратури