Джерело
Підслухано Київ | На фасаді КПІ з'явилась мініскульптура, присвячена цукрозаводчикамНа...
2 800 Охват/переглядів
2023-04-13 10:33
Повідомлення №5866
На фасаді КПІ з'явилась мініскульптура, присвячена цукрозаводчикамНа фасаді першого корпусу Київського політеху встановили мініскульптуру «Цукровий бурячок» в межах проєкту Юлії Бевзенко «Шукай!», який розповідає історію Києва. Скульптура присвячена меценатам 💵 кінця 19 – початку 20 століть, які вкладали прибуток від цукрового виробництва у розбудову українських міст, зокрема Києва. Київський політехнічний інститут був заснований у 1898 році, і його збудували за "цукрові гроші" меценатів. У 2023 році цей заклад буде святкувати своє 125-річчя.Юлія Бевзенко авторка проєкту розповіла: "За традицією ми придумуємо унікальну прикмету для кожної мініскульптурки. Цього разу вона звучить так: 'Мене потри - свій внесок зроби'. Кожен з нас є меценатом, і кожен може вплинути на те, як виглядає Київ сьогодні та як місто розвиватиметься завтра". 📍 Мініскульптуру «Цукровий бурячок» можна знайти на Музейній площі, на фасаді ліворуч від вікна за адресою Берестейський проспект, 37 (раніше – проспект Перемоги), у дворі першого корпусу КПІ. Поряд зі скульптурою розміщена табличка з QR-кодом з її історією. Проєкт також містить мініскульптури, що вшановують котлету по-київськи, київський каштан, серце Амосова, гривню, а також Привидів Києва❤️ та паляницю.Яких символів ще не вистачає у проекті?Слідкуйте за новинами в Києві з нами 👉 підписуйтесь