Джерело
Кривий Ріг⚡️Новини | Відповіді на питання від ДТЕК.Після повернення світла воно або знову з...
5 280 Охват/переглядів
2026-01-23 06:05
Повідомлення №38666
💡 Відповіді на питання від ДТЕК.Після повернення світла воно або знову зникає, або тримається 5–10 хвилин і знову зникає. Чому так?💡 Відповідь!Найпоширеніша причина – спрацьовування захисту від перевантаження. Як тільки з’являється світло, мешканці одночасно вмикають бойлери, електроплити, обігрівачі – навантаження зростає в рази за лічені секунди. Енергетичне обладнання сприймає це як аварійну ситуацію і відключає лінію для запобігання пошкодженню. Якщо така автоматика не спрацьовує, то стаються аварії і родини вимушені знову сидіти без світла. 🙌 Що можна зробити для уникнення таких ситуацій? Головне прохання до всіх мешканців: після появи світла не вмикайте потужні прилади хоча б перші 15 хвилин. Це потрібно для стабілізації напруги в мережі. Включайте прилади по черзі, особливо такі потужні як бойлер, пральна машина тощо. Якщо у вашому будинку систематично виникає проблема зі світлом після його повернення за графіком - зверніться до ОСББ або ЖБК (управителя будинку). Можливо, є перекіс фаз або проблеми з внутрішньобудинковою мережею. Саме вони відповідають за їх стан і зобов’язані виконати перевірку.Повідомити про подію◀️ПІДПИСАТИСЬ👈