Повідомлення telegram каналу - @kovbas_ka

Логотип телеграм спільноти - Ковбаса 2021-05-18

Ковбаса

Кількість підписників:
3371
Фото:
2440 
Відео:
959 
Посилання:
838 
Категорія:
Гумор та розваги
Опис:
Авангардний Журнал @DezertFire — співпраця/реклама

Канал Ковбаса. Періодичне видання - @kovbas_ka - №4436

Доброго ранку усім! Багато новин на горизонті з'явилося: від відкриття нового виду отруйних змій до "незаперечних" доказів існування Мегалодона. Не забуваймо про те, як ШІ спонукав людей до самогубства. Але понеділок треба почати з чогось нейтрального, або навіть цікавого, побоюся сказати 😂. Тому сьогодні ми обговоримо одну наукову знахідку...
Виявлено єдиний і, можливо, останній рукопис Архімеда
Якби християнський чернець не використав рукопис Архімеда для написання богослужбової книги, то, ймовірно, наукова праця вченого назавжди була б втрачена.
Складно собі уявити зв'язок між давньогрецьким ученим Архімедом і прискорювачем частинок. І все ж він існує. Завдяки прискорювачу частинок вчені змогли виявити втрачені наукові праці Архімеда.
Початок історії 📖
Архімед (287 р. до н.е. — 212 р. до н.е.) був видатним ученим, інженером, і математиком, який жив у місті Сіракузи на острові Сицилія. За своє життя він фактично заклав основи математики, фізики та інженерії, якими ми користуємось і досі.
Попри численні інноваційні винаходи та фундаментальні підвалини, створені Архімедом для сучасної науки, збереглося дуже мало його наукових праць. Усі оригінальні рукописи Архімеда було втрачено, і до наших днів дійшли лише три репродукції, хоча їх могло бути всього два.
Історія з християнським ченцем
У 1229 році, через 1400 років після смерті Архімеда, ченцю Йоганнесу Миронасу, який жив у монастирі поблизу Єрусалима, потрібен був пергамент для створення копії "Євхологія", православної богослужбової книги. Пергамент був дорогим і важкодоступним, тому монах взяв старий рукопис із математичними записами, зішкрябав текст і використав його для своєї книги. Такий рукопис відомий як палімпсест. Виявилося, що під час створення богослужбової книги монах майже знищив одну з найцінніших наукових праць Архімеда, копію, створену візантійськими ченцями в Х столітті.
Архімед і 2 млн доларів💰
Протягом майже 800 років "Євхологій" переходив з церкви в церкву, поки книга не опинилася в одній із православних церков Стамбула. У 1906 році Йоган Людвіг Гейберг із Копенгагенського університету в Данії припустив, що на старих сторінках книги містяться рядки з втраченої праці Архімеда. Після цього палімпсест кілька разів зникав і з'являвся знову, поки не був проданий на аукціоні в Нью-Йорку у 1998 році анонімному колекціонеру за 2 млн доларів. Згодом палімпсест був переданий до Художнього музею Волтерса в Балтіморі, США. До 2005 року міжнародна група вчених досліджувала цей документ, в якому, як передбачалося, приховувалася копія наукових праць Архімеда. Він отримав назву палімпсест Архімеда.
Архімед і прискорювач частинок🔬
Найджел Вілсон з Кембриджського університету під час вивчення палімпсеста зрозумів, що вже бачив схожий фрагмент рукопису Архімеда. Вчений і його команда використовували ультрафіолетове світло, щоб побачити окремі рядки, приховані під новим текстом.
У 2005 році фізик Уве Бергманн вирішив використати прискорювач частинок для повної візуалізації оригінального тексту Архімеда. Синхротронний прискорювач частинок піддав рукопис бомбардуванню рентгенівськими фотонами, що рухалися майже зі швидкістю світла. Оскільки в чорнилі рукопису містилося залізо, після бомбардування воно почало світитися. Це дозволило виявити оригінальний текст рукопису Архімеда. У палімпсесті були знайдені тексти таких наукових праць Архімеда, як "Про плаваючі тіла", "Метод механічних теорем" і "Стомахіон".

494
24-12-16 08:03