Повідомлення telegram каналу - @korysnosti

Логотип телеграм спільноти - Корисності для Ґаджетів 🇺🇦 2022-01-30

Корисності для Ґаджетів 🇺🇦

Кількість підписників:
13263
Фото:
1470 
Відео:
358 
Посилання:
1790 
Категорія:
Софт та програми
Опис:
⚡️ Зарядити канал: https://t.me/boost/korysnosti Дійсно корисні та цікаві програми, застосунки, сервіси та лайфхаки для ваших ґаджетів.В тому числі і під час війни для боротьби, підтримки і допомоги людям Переможемо! 🇺🇦✌️ Зв'язок - @ContactMeUnvUA_bot

Канал Корисності для Ґаджетів 🇺🇦 - @korysnosti - №2013

Ніколи такого не було - і от знову. «Підпишіть петицію про присвоєння звання Героя України» - а далі прізвище, імʼя та емоційна історія-прохання від ваших знайомих чи друзів. 
Це один із способів зламу акаунтів у месенджерах. 
До деяких повідомлень додають інформацію про те, як проголосувати, навіть відео окремо надсилають. Такі повідомлення приходять від друзів, які уже повелися на схожі схеми. Щобільше, повідомлення може починатися з прізвища та імʼя ваших знайомих, а також слоганів "Вічна памʼять! Герої не вмирають!", а далі лінк, за яким треба перейти. 
На що звертати увагу, щоб не повестися на фейк, а дійсно підписати петицію?
- Усі петиції на сайті президента України знаходяться за ось цим посиланням: https://petition.president.gov.ua/  Усі інші сайти - фейкові. 
- Сайти, на яких пропонують проголосувати шахраї, дуже схожі до справжнього (наприклад, назви можуть містити petytian presidenta, petytians geroy, різні розширення), мають такий же вигляд як справжні сайти, проте збирають ваші дані, а потім - доступ до ваших акаунтів. 
- На справжньому сайті з петиціями ви можете проголосувати, авторизувавшись через Дію та банк ID, а не через акаунти в месенджерах.
Як працює схема? 
- Людина переходить за посиланням
- Їй пропонується пройти верифікацію за допомогою месенджера 
- Людині у месенджер надходить код, який потрібно ввести як підтвердження - УВАГА - привʼязки пристрою. 
- Вуаля. Ви надали доступ до свого пристрою шахраям. Далі вони можуть надсилати повідомлення уже вашим друзям з проханням позичити гроші і тп. 
Що робити, якщо від вас йде спам? 
- Зайдіть у налаштування, перегляньте усі доступні пристрої, з яких виконано вхід у ваш акаунт і закрийте усі сеанси. Змініть пароль.
У будь-якому разі встановіть подвійну автентифікацію. А також не лінуйтеся ставити питання друзям і колегам, які просять за щось проголосувати, щось підтримати чи позичити грошей. Можна зателефонувати й уточнити. Будьте обережні та обовʼязково поговоріть на цю тему з батьками та бабусями дідусями.

Зображення до поточного посту у каналі "Корисності для Ґаджетів 🇺🇦" - @korysnosti
2800
24-07-15 09:04