Джерело
шітпост та крінж (🛩 самовідрахування і бездельє) | А тепер — про відсилки.Пісня починається з Тето в одязі, що чимось наг...
48 Охват/переглядів
2026-06-06 14:00
Повідомлення №43055
А тепер — про відсилки.Пісня починається з Тето в одязі, що чимось нагадує уніформу працівників Макдональдса, і ця алюзія, думаю, цілком зрозуміла.На 0:38 ми бачимо перший в кліпі інтернет-мем — "Daijoubu ka?", і це алюзія на трейлер El Shaddai — екшн-гри 2011 року.У промо янгол питає в головного героя, чи він не боїться йти в бій з такою екіпіровкою 「そんな装備で大丈夫か?」, на що той відповідає, що "все в порядку, проблем нема" 「大丈夫だ、問題ない」Сполучення виразу його обличчя, тону голосу, та максимально наївного діалогу зробило цю інтеракцію мемом, який одразу розійшовся на едіти.Тут Тето каже, що, напевно, вона б обрала світле майбутнє, а знайомі її питають: "ти впевнена? Тобі там норм?" (типу, яке тобі світле майбуття, ти шо, наївна дура?)І Тето відповідає фразою із зовсім іншого мему: широкий Хіроюкі або "нема в мене ніяких даних"Основа відео — відредагована пікча з Хіроюкі — засновником японської іміджборди 2channel і нинішнім власником 4chan (так, він купив той самий Форчан)Хіроюкі часто бере участь у програмах на телебаченні, має своєрідні погляди та манеру вести дебати (чого ще очікувати від засновника та власника найвпливовіших анонімних іміджборд!) і є мемною особою сам по собі.У відео йде нарізка його реплік, яка складається в наратив: "ніяких даних (пруфів) в мене нема. Замовкни (йди нах). Кулак — ось де справедливість"Тобто такий собі гігачад.За кумедними репліками насправді сумна ситуація — Тето намагається бути позитивною та з надією дивитися у майбутнє, але токсичне питання від знайомих змушує її вмить обуритися та втратити контроль над собою.У другому куплеті (починаючи з 1:08) ми бачимо обличчя Тето в вигляді Юккурі - мемних персонажів з 2channelДуже коротка історія: анонімний користувач, намагаючись намалювати ASCII-арт з Рейму та Марісою з Touhou Project, створив потвор, які стали головним обличчям японських відео-есе, які читаються монотонним ШІ-голосом (і були популярні ще задовго до генеративного ШІ)У цьому сегменті використовується фон з вокалоїд-пісні Telecaster B Boy І причина в тому, що це відео в свою чергу використовується в мемному едіті з маскотом японського макдональдса Дональдом Макдональдом (так, в Японії він НЕ Рональд)У цих едітів є давня історія, і вони колись broke containment і протекли в західні інтернети — якщо ви пам'ятаєте РАНРАНРУ, то ви розумієте, про що я. Втім, це конкретне відео досить нове, і в ньому Дональд їде на велосипеді — і Тето робить те ж саме (1:18). Вона змушена слухати, як хтось торочить про правду життя: мовляв, все вирішують гроші, і взагалі "шо ти пижишся, нічого в тебе не вийде"На це вона відповідає мемом з гри Tamagotchi Connection: Corner Shop (1:28). У грі треба розвивати ресторан, і якщо клієнтам (друзям твого персонажа, до речі!) щось не сподобається, то вони скажуть "я більше не прийду" 「もう こないからねー」. У ролі токсичної подруги тут у нас Хацуне Міку.Нарешті, в останньому приспіві в нас уже текстові відсилки - автор згадує Stand By Me (1:42) — фільм, в якому кілька хлопчиків відправляються на пошуки тіла іншого хлопця — і все це об'єднується з грою слів shitai "хочу зробити" vs shitai "труп"(а ще там є 冒険譚 boukentan "оповідь про пригоди" vs tongue "язик"!)Проблема з цим сегментом у тому, що він настільки насичений сенсами, що зберегти відсилки, до того ж засновані на співзвуччях, було надто складно, тож я дозволив собі невеличку вільність. Я переклав "пригоди у пошуках того, що хочеш зробити" як самість — термін з юнгівського психоаналізу. Вікі описує його так: "архетип, який є глибинним центром і виразом психологічної цілісності окремого індивіда. Виступає як принцип об'єднання свідомої і несвідомої частин психіки та одночасно забезпечує виокремлення індивіда з навколишнього його світу".Чи не цього прагне лірична героїня цього відео, щоб не втрачати себе, зливаючись (付和雷同) з суспільством?Я б міг додати ще пару думок про те, чому я вирішив перекласти деякі моменти так, але не інакше, але мені здається, що треба вже закінчувати.Дякую, що дочитали сюди.