Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Що там у Коморі?
Додано 14 лип 2024

Що там у Коморі?

@komorabooks
Кількість підписників: 1 159
Фото: 1,130
Відео: 50
Посилання: 816
Опис:
Видавничий дім «Комора». Тут говорять про важливі книжки (і не тільки)
Джерело

Що там у Коморі? | ​​Збірка есеїв Оксани Забужко – це не просто літературний твір, а глиб...

Логотип телеграм спільноти - Що там у Коморі? Що там у Коморі? @komorabooks
431 Охват/переглядів 2025-07-22 10:26 Повідомлення №1250
​​Збірка есеїв Оксани Забужко – це не просто літературний твір, а глибока інтелектуальна та моральна розвідка в теми пам’яті, спадщини, ідентичності та відповідальності. Авторка знову й знову закликає нас не миритися з забуттям, байдужістю та самообманом – і що найголовніше, вона показує, що думати — це дія. Особливу силу мають її слова про необхідність самим “прокладати міст на Захід” — не просто пояснюючи себе іншим, а очищаючи мову, уявлення і навіть свідомість від колоніальних токсинів. Її фраза про те, що ми починаємо «не з нуля, а з мінуса», не просто гірка констатація, а виклик: до осмислення, переписування, свідомого опору нав’язаному образу себе. Ці есеї – це також і крик попередження. Забужко болісно точно зауважує: «непокаране зло повертається», і з історичного погляду ця фраза звучить, мов вирок нашому ХХІ століттю. Вона нагадує, що забуття — це сприяння злу, і що ностальгія за “величчю” може бути отрутою, небезпечною для цілого людства. Надзвичайно точно авторка вказує й на симптоми деградації культури — згортання ролі літератури, нехтування читанням, спрощення освіти. Це не просто культурна занепадність, а, за її словами, “пастка” — розставлена для суспільства, яке перестає мислити критично. Забужко у своїй збірці виконує роль вартової пам’яті, культури та відповідальності. Це книга, яку потрібно не просто читати — її слід осмислювати, обговорювати, поширювати. Бо вона — про те, хто ми є і ким можемо (або не зможемо) бути завтра.Дякуємо нашому читачеві Олексію за відгук на книжку❤️