Джерело
✙ В ПРИЦІЛІ ДОБРОТИ ✙ | Про погане.Я нарешті зрозумів, що мені нагадує DOGE. По факту - це пог...
7 000 Охват/переглядів
2025-03-15 20:07
Повідомлення №1372
Про погане.Я нарешті зрозумів, що мені нагадує DOGE. По факту - це погана карикатура на Комітет з Економічний Реформ, створений Януковичем одразу після обрання його Президентом.Нагадаю, у 2010-у, одразу після інаугурації, пара мільярдерів, які зіграли не останню роль у виборах, - Ахметов з Пінчуком, - переконали Яника, що «з економікою треба щось робити» і створили консультативно-дорадчий орган при Президенті України, куди понабирали всерйоз розумних людей.У США у 2025-у році мільярдер, що зіграв не останню роль у виборах, набрав команду «Великих Яєць».В Україні розумні люди з Комітету, не дивлячись на шалений спротив верхньої та середньої бюрократичної ланки, що сиділа на своїх місцях у деяких випадках ще з Кравчука, за перші два роки каденції Яника справді змогли нанесли багато користі нашій економіці.Зокрема, вони проаналізували діяльність кількох тисяч держпідприємств і закрили більше половини з них як наглухо збиткові. Вони осучаснили деякі нормативи НБУ, що дало нашим банкам можливість пропонувати нові сервіси людям. Вони навіть змогли скасувати довіреності на керування транспортними засобами: з 11-го року щоб керувати чужим авто громадянину України треба просто мати при собі техпаспорт на це авто.Комітет де-факто зламали і викинули на помийку, коли вони замахнулись на реформу, - читай, децентралізацію, - МВС: підор Портнов переконав Яника, що, цитую, «мусорів треба жорстко контролювати». На початку 2012-го року вони за допомогою своєї фракції у Раді та соціалістів тупо згвалтували наше і без того не ідеальне законодавство і через два роки МВС вже досить жорстко контролювали … росіяни.Але до замаху на МВС, Комітет з Економічних Реформ своєю кропіткою роботою протягом кількох років потроху робив наше з вами життя краще: фахівці аналізували законодавство, структуру держпідприємств та підзаконні акти. Моделювали наслідки внесення змін і тільки після отримання позитивних результатів щось пропонували на реалізацію.Натомість DOGE силами тої самої групи Великих Яєць за перші місяці каденції Трампа вже встигло наосліп назвільняти купу людей, серед яких авіадиспетчери, співробітники військових підприємств і навіть контролери ядерної зброї.Відчуваєте різницю у підходах?На додачу, у мене є враження, що Трамп зробив висновки з минулої каденції, коли він не зміг лишитись при владі, і тепер по секторам безпеки та оборони розставляє лояльних до себе нікчем, які у майбутньому явно працюватимуть або на підтасовку результатів всіх наступних виборів, або на їх зрив.Короче, на тлі тої бомби сповільненої дії, яку Трамп та його лакеї прямо зараз на очах всього світу закладають під Сполучені Штати, Зеля з його «миром в очах Путіна» починає виглядати хлопчиком, який трохи помилився.Сильно хочу помилятись, але притомних американців шкода.