Джерело
Київська міська профспілка працівників охорони здоров'я | Президент України провів робочу нараду з керівництвом Уряду та Верховн...
903 Охват/переглядів
2026-03-07 10:44
Повідомлення №3778
Президент України провів робочу нараду з керівництвом Уряду та Верховної Ради, під час якої обговорили ключові пріоритети роботи. Серед головних — підтримка охорони здоров’я та медичних працівників. Зокрема, обговорили реалізацію програми дій Уряду у сфері охорони здоров’я.Одним із пріоритетів залишається підтримка медиків, зокрема тих, хто працює у зоні бойових дій і прифронтових регіонах.У межах Програми медгарантій на 2026 рік збільшено капітаційну ставку для первинної допомоги. Завдяки цьому система первинної ланки щомісяця отримує додатково 385 млн грн, які передусім мають бути спрямовані на підвищення зарплат медичним працівникам.Додаткове фінансування отримала і екстрена медична допомога. Лише у січні на ці цілі спрямували ще 145 млн грн, що дозволило підвищити середню зарплату лікарів до понад 37 тис. грн на місяць.Плюс 116 млн грн було спрямовано на підтримку медиків «екстренки» у районах бойових дій.Держава також посилює і фінансову підтримку працівників закладів спеціалізованої допомоги.