Статистика telegram каналу - @kmlis_ua

Логотип телеграм спільноти - Подільський лісовий офіс 🌱 2024-07-14

Подільський лісовий офіс 🌱

Кількість підписників:
536
Фото:
3460 
Відео:
176 
Посилання:
313 
Категорія:
Природа
Опис:
Подільський лісовий офіс об‘єднує ліси Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Подільський лісовий офіс 🌱 - @kmlis_ua

🏆Юні лісівники Хмельниччини та Буковини стали призерами Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв
Днями на Волині змагалися вихованці шкільних лісництв з 18 областей України. Учні презентували свої наукові роботи і ділилися результатами практичного досвіду за лісом.
Одразу дві команди, які представляли лісництва Подільського офісу ДП «Ліси України», стали переможцями конкурсу.
🥈Друге місце вибороло учнівське лісництво «Вартові лісу» Струзького ліцею Хмельницької області. Вітання команді та її керівнику Ларисі Слободянюк.
🥉Третє місце за результатами оцінювання отримало учнівське лісництво «Юний лісівник» Стрілецькокутського ОЗЗСО Чернівецької області. Пишаємося досягненнями нашої талановитої молоді та їхнього керівника Оксани Боднарюк.
У лісництвах ДП «Ліси України» на Буковині, Хмельниччині та Тернопільщині підтримують ініціативну молодь, і максимально сприяють тому, щоб юні лісівники отримували якомога більше практичного досвіду. Залучаємо школярів до висадки дерев, догляду за саджанцями, моніторингу стану дерев, збору лісового насіння тощо.
✔️Важливо, що учнівській лісництва не лише сприяють формуванню відповідального ставлення до природи, але й часто стають першим кроком у виборі майбутньої професії для школярів.
138
24-10-29 13:08
🌱У памʼять про Героїв: у Климентовицькому лісництві долучилися до масштабної всесвітньої акції з висадки дерев
«Мільйон дерев памʼяті та життя» цими вихідними було посаджено у рамках глобальної ініціативи Greening of the Planet. У кожному куточку планети люди садили дерева вшановуючи подвиги полеглих українських військових.
📍Зокрема у Климентовицькому лісництві ДП «Ліси України» на Хмельниччині заліснили ділянку у понад 3 гектари. Лісівникам допомагали жителів села Городище - від найстаршого до найменшого.
Маленький помічник - Назарко Федорчук - дбайливо розкладав деревця дуба та модрини у лунки. Він добре знає, що потрібно, аби саджанець прижився. Адже його батько Дмитро та дідусь Іван - працівники лісництва. Тож поки найстаріший з Федорчуків захищає країну, онук заміняє воїна-лісівника під час висадки дерев.
🇺🇦Завдяки допомозі місцевих жителів на цій локації вдалося висадили майже 15 тис саджанців. Памʼятаємо про полеглих Героїв та допомагаємо нашим захисникам!
202
24-10-27 12:11
❗️Робота знайдеться для всіх: у філії «Подільський лісовий офіс» є понад 100 вакансій
Перехід до спрощеної та ефективної моделі управління лісництвами продовжується - розпочинається наступний плановий етап реорганізації. На Буковині, Хмельниччині та Тернопільщині діятимуть 11 надлісництв (замість 15 філій/колишніх лісгоспів).
✔️Головна мета — не зменшити кількість працівників, а прибрати дублювання функцій. До прикладу, посада діловода зараз є у кожному лісовому господарстві, надалі цю роботу виконуватиме одна людина. Зменшиться і кількість водіїв легкових автомобілів. Тепер по роботі фахівці їздитимуть самостійно (на службових машинах).
Таке скорочення посад не означає, що люди залишаться без роботи.
▪️По-перше, наразі маємо більше 100 вакансій інженерно-технічних спеціальностей. Люди, які працювали у офісі отримають можливість відійти від бюрократії, і перейти на цікаву роботу ближче до лісу. Усі, хто бажає працювати в лісовій галузі та має відповідну освіту й навички, залишаться.
▪️По-друге, значну частину фахівців буде переведено у надлісництва, а також працевлаштовано до філії – у підрозділи, які потребують розширення. До прикладу, деякі процедури закупівель перейдуть на регіональний рівень (зараз все централізовано), тому нам потрібно більше спеціалістів, які контролюватимуть прозорість цих процедур.
Звичайно, серед співробітників є певні побоювання, але досягнуті результати ДП «Ліси України» підтверджують, що зміни потрібно продовжувати.
272
24-10-25 12:46
❗️Для жителів Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини лісівники сформували запас дров
У кожному лісництві ДП «Ліси України» створений запас дров’яної деревини для потреб населення та закладів соціальної сфери. Дров вистачить усім жителям регіону, які планують придбати їх до зими.
🏷️Вартість дров
Ціна залежить від породи деревини та місця отримання. Порівняно з минулим роком, вартість залишилась майже незмінною:
• Тернопільщина: від 900 до 1640 грн/кбм;
• Хмельниччина: від 648 до 1692 грн/кбм;
• Буковина: від 728 до 1584 грн/кбм.
Лісництва не надають послуг доставки, але можуть порадити місцевих перевізників. Це сплачується окремо.
Як можна виписати дрова
1. Зверніться у філію або найближче лісництво;
2. Подайте заяву з копіями ІПН та паспорта;
3. Отримайте рахунок і оплатіть його;
4. Заберіть свої дрова.
А чи можна замовити дрова онлайн
Звісно! Ви досі не знаєте про сайт «ДроваЄ»? Переходьте - https://drovae.gov.ua/uk/
1. Пройдіть реєстрацію;
2. Вкажіть адресу доставки, і система автоматично підбере постачальників;
3. Оформіть замовлення та оплатіть.
На сайті є зручна інструкція як визначити об’єм дров, та яка порода деревини краще підходить для опалення.
✔️З метою запобігання незаконному перепродажу, одна особа може купити не більше 15 кубометрів деревини за сезон.
Нехай ця зима буде теплою та безпечною для всіх!
260
24-10-24 11:06

Замість об’ємних журналів чек-листи та карти ідентифікації небезпек: ДП “Ліси України” запровадило пілотні проєкти з безпеки праці.
З початку року Міністерство економіки України затвердило нові Мінімальні вимоги щодо безпеки і здоров’я на роботі працівників лісового господарства та під час виконання робіт із зеленими насадженнями.
Підприємство створило робочу групу з розробки нових внутрішніх нормативних актів з охорони праці. Відділ охорони праці та цивільного захисту, провідні інженери лісових господарств, філій здійснювали виїздні наради та форуми на базі Карпатського та Подільського лісових офісів.
На перших етапах напрацювали пріоритетні напрямки роботи. Запровадили декілька пілотних проєктів.
На місці проведення лісогосподарських робіт вводяться чек-листи. Робочі місця працівників перевірятимуть за критеріями відповідності - укомплектованість бригади, наявність і застосування працівниками засобів індивідуального та колективного захисту, справність інструменту, допоміжних засобів, також укомплектованість медичної аптечки і т.д.
Проєкт запроваджують в філіях «Берегівське лісове господарство», «Ізяславське лісове господарство», «Черкаське лісове господарство» та «Чернівецьке лісове господарство».
Відбуватиметься трирівневий контроль безпеки праці від майстра лісу, лісничого до директора філії. Чек-листи відрізнятимуться в залежності від робочих місць.
Другий пілотний проєкт - карти ідентифікації небезпек та оцінки професійних ризиків.
Проєкт впроваджують у філіях “Болехівське лісове господарство”, “Жмеринське лісове господарство” та “Івано-Франківське лісове господарство”.
Проєкт надасть можливість оцінити професійні ризики та небезпеки працівників лісової галузі. Карти ризиків визначатимуть їх прийнятність та дозволяють вчасно вживати необхідні заходи.
Пілотні проєкти запровадили на три місяці. При успішній реалізації, вони запрацюють по всім лісовим господарствам ДП “Ліси України”.

Зображення до поточного посту у каналі "Подільський лісовий офіс 🌱" - @kmlis_ua
210
24-10-22 06:21
🪖Воїн-лісівник Юрій Савчук із Хмельниччини пройшов відбір до розвідки і понад рік боронить країну
Він завжди мріяв про будинок під лісом, і не так давно це бажання здійснилось. Однак сповна насолодитися сімейним життям у домі своєї мрії Юрію не вдається. Вдома, у селі Михля, що поблизу Ізяслава, чоловік буває вкрай рідко. Через війну довелося залишити і улюблену роботу.
💬«Я дуже люблю ліс — це моє життя. Мені не важливо, яка посада. Головне, щоб робота була пов’язана з лісовою галуззю. Це цікаво! Після війни я обов’язково повернуся у рідний колектив», — рішуче говорить 35-річний воїн-лісівник Юрій Савчук.
Кар'єру лісівника Юрій розпочав ще замолоду — у 20 років. Спочатку працював звичайним робітником, а потім вирішив здобути фахову освіту. Був лісорубом, контролером лісозаготівельного пункту, згодом інженером лісового господарства.
Мобілізували чоловіка більше року тому, і Юрій твердо вирішив піти у розвідку. Відчув, що «хоче» і «може». Відбір у цей підрозділ зовсім непростий, та лісівник упевнено впорався з усіма випробуваннями.
💬«Спочатку пройшов співбесіду. Після того був ще один відбір. Так потрапив до Школи розвідки, де успішно здав тести. На одне місце претендували по двоє хлопців, тому було складно. До розвідника є чимало вимог: відмінний фізичний стан, розвинений інтелект, вміння швидко зорієнтуватися на місцевості», — розповідає воїн-лісівник.
Вже після відбору почалося те, про що вголос не говорять. Підрозділ розвідки, в якому служить Юрій, виконував секретні завдання на Вугледарському напрямку й продовжує працювати поблизу Покровська. Саме там місяць тому воїн отримав поранення через підрив ворожого FPV-дрона.
💬«Травмував ногу, осколок потрапив у п’яту. Пройшов лікування. Зараз у мене реабілітація, тому маю більше часу побути вдома з дружиною та синами Артемом і Арсенієм. Скоро у старшого День народження — йому виповниться 9 років. Відсвяткуємо всі разом, і я повернусь на передову».
Нині Юрій набирається сил і хоче сповна побути з родиною. Звісно, без природи ніяк: гуляє лісом, збирає гриби, насолоджується тишею. Попереду — багато нових і складних завдань.
🇺🇦ДП "Ліси України" пишається відвагою нашого воїна-лісівника. Мрія Юрія про мирне життя в обіймах природи та лісу надихає всіх нас на віру в майбутнє. Дякуємо за все!
409
24-10-18 11:03
❤️ «Теплі історії» з Хмельниччини. Цього разу у нашому проєкті розкажемо про те, як до нового опалювального сезону готується родина Мишенків з Летичева.
Сім’я живе у приватному секторі, де більшість жителів користуються саме дров’яним опаленням. На сезон Мишенки замовляють 2 машини дров – це близько 8 кубометрів. Цього їм вистачає для обігріву оселі на майже сто квадратів.
💬«Звернувся у Летичівський лісопромисловий комплекс, замовив дрова, і проплатив їх через онлайн-банкінг. У той день черги за деревиною не було, тому вдалося одразу забрати своє замовлення з лісу. Як завжди, обрав дрова з дуба та граба. Вони дають найбільше тепла», - розповідає Максим Мишенко.
Поколені дрова родина обов’язково висушує. Батьку допомагають двоє синів. Їхнє завдання – перевезти і скласти поліна у дровітні - це спеціальне накриття, де «гуляє» вітер, але немає зайвої вологи. По-перше, тепловіддача від сухих дров значно краща. По-друге, так родина береже котел, адже сира деревина може швидко зіпсувати систему димовидалення.
💬«У нас вдома два котли: газовий і твердопаливний. Дружина порахувала, що опалювати дровами нам виходить майже удвічі дешевше. Тому гріємось саме так. Літні відключення електроенергії нас пришвидшило, тому не чекали до останнього і замовили дрова заздалегідь», - додає чоловік.
Для родини Мишенків підготовка до опалювального сезону стала своєрідною традицією, яка об'єднує батьків і дітей. Спільна праця над заготівлею дров не тільки економить кошти, а й додає спокою: взимку їхній дім буде теплим і затишним.
А ви вже готові до опалювального сезону
🪵 Процедура купівлі дров у лісництвах ДП «Ліси України» проста і зрозуміла. Навіть людям старшого віку не буде складно замовити деревину. Візьміть з собою паспорт та ідентифікаційний код, за все решту подбають наші лісівники. Також доступне і онлайн-замовлення. Переходьте на сайт офіційного інтернет-магазину «ДроваЄ» - https://drovae.gov.ua/uk/
Зображення до поточного посту у каналі "Подільський лісовий офіс 🌱" - @kmlis_ua
294
24-10-17 11:29
🌳Заготовили вже понад 50 тонн жолудя: за традицією збирати насіння допомагають вихованці шкільних лісництв
У філіях ДП «Ліси України» на Буковині, Тернопільщині та Хмельниччині активно заготовляють насіння. Цього року дуб дав надзвичайно щедрий врожай. Таких жолудів не було вже кілька років, – згадують лісівники. За традицією, у зборі насіння допомагають вихованці шкільних лісництв.
✔️Зокрема, цієї осені було заплановано зібрати 46,8 тонн насіння дуба. Наразі ці обсяги вже перевиконано. Маємо 106,8%. Серед лідерів – філії «Сокирянське лісове господарство» та «Бережанське лісове господарство».
Як обрати здоровий жолудь
- Обирайте гладкі жолуді без видимих пошкоджень, плям, плісняви, тріщин або дірок;
- Якщо жолуді легко відділяються від «капелюшка», це означає, що вони повністю дозріли;
- Перевірте твердість: натисніть пальцем, якщо жолудь прогинається або м’який, він, скоріш за все, зіпсований;
- Дозрілий плід дуба повинен бути коричневим, іноді з червоняво-жовтим відтінком.
Скориставшись цими порадами від працівників Ревнянського лісництва, що на Буковині, учні Стрілецькокутської школи швидко назбирали 4 відра жолудів – це близько 30 кілограмів насіння дуба, яке буде використано для створення майбутніх насаджень. Дякуємо школярам за старання!
Зараз лісівникам важливо поповнити банк насіння, щоб жолудів вистачило на кілька сезонів. Саджанці дуба висаджують дедалі частіше, адже дуб, на відміну від хвойних порід, стійкіший до шкідників та хвороб. До того ж, ризик поширення масштабних пожеж у дібровах незначний.
Після заготівлі жолуді проходять перевірку якості та сортування. Далі насіння відправляють на зберігання у спеціально облаштовані холодильні камери з оптимальною температурою. Частину жолудів висіють цієї осені у розсадниках, а решту збережуть до весни.
☝️Цікаво, що один дуб протягом свого життя може виробляти тисячі жолудів, але лише невелика кількість проростає у нові дерева.
329
24-10-15 14:50
🌳 Друзі, стартує другий сезон нашого тревел-проєкту “Мандруємо лісами України”!
📍 Сьогодні ми розкажемо вам про унікальні місця Одеської області. Майже переконані, що таку Одещину ви ще ніколи не бачили.
Звичайно ж, у цьому випуску ми також будемо готувати страви регіональної кухні. У меню: рибна юшка з соусом саламур та карасі на овочевій подушці.
А відтворити ці рецепти ми пропонуємо в рекреаційних пунктах, які створює ДП “Ліси України” по всій країні. Це комфортні, облаштовані всім необхідним, місця для відпочинку в лісі. Такі осередки в рази зменшують рекреаційну навантаженість на ліс, тим самим захищають його від пожеж. Адже більшість лісових пожеж трапляється саме через людську недбалість.
Запрошуємо в гості ❤️
https://youtu.be/PMm2nc4gwr8
200
24-10-15 10:51
🛣️ Лісова дорога у Славутському ЛГ заощадить 25 млн гривень на доставці деревини на склад!
У рамках виїзної наради керівництва ДП «Ліси України» у Подільському лісовому офісі обговорювали необхідність будівництва нових лісових доріг. Як приклад, оглянули нову лісову дорогу, відкриту цього року у філії «Славутське лісове господарство».
Шлях завдовжки 6,4 км проходить через три лісництва (Крупецьке, Славутське та Миньківське) і з’єднує їх із наявною автомобільною дорогою.
Це найбільша лісова дорога з твердим покриттям у філії. Раніше на будівництво такої дороги до об’єднання держлісгоспів у єдине підприємство не вистачало коштів. Завдяки реформі це стало можливим❗️
Через нову транспортну артерію у лісництвах вдалося не лише збільшити обсяги вантажоперевезень, але й значно скоротити витрати на вивезення лісопродукції, зокрема завдяки створенню додаткових проміжних складів.
Якщо раніше деревину доводилося доставляти на відстань 8-15 км, то тепер ця відстань становить лише 1-2 км. Це дозволяє заощаджувати по 210 гривень на кожному кубометрі. За прогнозами фахівців, загальна сума економічного ефекту за наступні 10 років складе понад 25 млн гривень.
У лісових масивах багато молодих насаджень. Без цієї дороги належний догляд за ними та їхня протипожежна охорона були б значно ускладненими.
Лісівники також доглядають за самою дорогою. Час від часу залучають власний грейдер, щоб очистити її від рослинності на узбіччях.
Величезну перевагу отримали й місцеві мешканці. Завдяки збудованому шляху жителі села Романіни тепер мають швидке сполучення із Славутою. Цей маршрут удвічі коротший за об’їзну дорогу, тому користь очевидна.
Зображення до поточного посту у каналі "Подільський лісовий офіс 🌱" - @kmlis_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Подільський лісовий офіс 🌱" - @kmlis_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Подільський лісовий офіс 🌱" - @kmlis_ua
320
24-10-11 12:06