Повідомлення telegram каналу - @klu4ka

Логотип телеграм спільноти - Ключка – Product Growth 2024-07-28

Ключка – Product Growth

Кількість підписників:
307
Фото:
33 
Відео:
 
Посилання:
58 
Категорії:
Бізнес та стартапи | Маркетинг, PR, реклама
Опис:
Канал про способи залучення та утримання користувачів у своєму продуктів. Ділюсь знаннями, кейсами, інструментами, які отримав за 10 років у маркетингу та продакт менеджменті. CEO в Aiter.io Для зв’язку: @monkdi LinkedIn: linkedin.com/in/dsemonov/

Канал Ключка – Product Growth від Семьонова - @klu4ka - №104

В попередньому пості згадав типу внутрішніх інфлюенсерів, розпишу детальніше, чому я бачу їх головним каналом просування у майбутньому.
1. З розвитком АІ насувається криза ідентичності, яка зачепить не усіх, але багатьох. “Хто я, якщо АІ забирає мою роботу? Творить замість мене? Чи можу я вірити цій інформації, чи вона згенерована? Чи людина на цьому відео – справжня? Чи зможу я відтепер принести якусь цінність у цей світ? На кого я можу спертись, що може бути моїм орієнтиром?”.
Один із захисних механізмів від цієї кризи – це орієнтація на рольові моделі. Тому роль інфлюенсерів буде лише зростати. Їм тільки потрібно пройти тест на “справжність” – що вони є живою людиною та їхній контент автентичний. Тому інфлюенсери – це такі собі милиці ідентичності, які будуть потрібні все більшій кількості людей.
Особливо це видно по зумерах, які ростуть на “ютуберах та тіктокерах”. Як добре сказав мій екс-колега: “Ну я типу батько, так, але будемо чесні: справжній батько для наших дітей сьогодні – це Ютуб”. Стрьомна фраза, багато в чому хибна, але не без правди.
2. Люди просто схильні більше довіряти людям, а не брендам. Щоб накачати довіру до бренду, потрібні мільйони доларів та роки. Щоб створити довіру до особистості, потрібна харизма та вміння комунікувати. І, як показують кейси типу Спартака Субботи, навіть експертиза не є визначальною. Однак, її завжди варто ставити на перше місце – і щоб не зламати свій внутрішній компас, і щоб уникнути спартакосуботівських скандалів.
3. Я думаю, що у кожній компанії розміром 10+ людей можна знайти людину, якій подобається писати/говорити про свою індустрію. Якщо ні – значить, команда сформована неправильно.
Чому б не дати цій людині ресурси та майданчик для її проявлення, не заохотити ці прояви? Це Win-Win. Ідеально, якщо у компанії декілька внутрішніх інфлюенсерів, які закривають різні відрізки.
4. І тут відраз постає питання, яке я чув не раз: “А ми ось накачаємо людині бренд, а вона й піде до конкурентів”. Мої відповіді на це:
a. Качати бренд людини потрібно зі своїх майданчиків. На ютубі це органічно, через обличчя. На текстових майданчиках – просто вказувати/тегати людину, але писати з корп аккаунту.
b. Оплачувати роботу потрібно відповідно й до користі, яку людина приносить.
c. Навіть якщо людина і піде, користь від подібної прокачки бренду компанії через обличчя зачасту переважає вартість втрати. І всі створені людиною матеріали нікуди не дінуться, й далі продовжать генерувати результат.
d. Контракт.
e. Якщо є страх, що людина перейде до конкурентів – значить, потрібно міняти корпоративну культуру.
5. Як формувати контент-план? На перетині того, що потрібно ринку та що хочеться сказати людині-бренду.
6. Вирощування інфлюенсерів усередині компанії з правильно прописаною редакційною політикою “децентралізує” маркетинг, роблячи його більш креативним та швидшим.
Всім зростання та ключок! 🏒🙂

205
24-10-02 10:51