Джерело
кіт, підрубай | Нарешті дочитав першу частину циклу про Корморона Страйка від Джоан Ро...
294 Охват/переглядів
2026-02-15 11:41
Повідомлення №1496
Нарешті дочитав першу частину циклу про Корморона Страйка від Джоан Роулінг aka Роберт Галбрейт.Ну і що я можу сказати. "Зозуля кувала" - це класичний англійський детектив. Так, 2/3 книги абсолютно нічого не відбувається. Тільки розмови, пошуки, нуль натяків на якісь висновки і підозрюваних. Просто постійне розвішування рушниць і легесеньких натяків, які в останній частині сходяться в один єдиний пояснювальний монолог.Непередбачуваність є, цікавість є, ДЕТЕКТИВ - Є. Але такий момент, що коли читаєш подібну книгу, хочеться підозрювати кожного, а тут не підозрюєш нікого, хоча всі персонажі поступово змінюються на 180 градусів.Були моменти, коли хотілось докопатись до якихось дрібниць, до мотивів, до неточностей. Але щойно виникала така думка - через кілька сторінок все пояснювалось.Якщо коротко, все класно. Справді. Дуже сподобався головний персонаж. В ньому немає того пафосу, перфекціонізму і клішованих нейровідмінностей. Він не супергерой, не мегамозок, в нього немає модних вусів і він не Бекстрібек Камамбер. Він звичайна людина з трошки незвичним досвідом. Але він реально крутий і я з задоволенням проживу з ним його наступні справи.