Джерело
Kito San news | Хочу сказати ще пару слів в контексті кібер безпеки та використання ме...
2 190 Охват/переглядів
2026-03-13 20:05
Повідомлення №2098
Хочу сказати ще пару слів в контексті кібер безпеки та використання мессанджера Сигнал.Якщо хтось колись буде досліджувати тему кібер атак під час нашої війни, то він побачить дуже дивну, навіть парадоксальну картину. Більшість витоків з нашого боку були через Сигнал. Який дуже секьюрний. А більшість витоків з кацапського через Телеграму, який типу контролюється росією.У мене немає звичайно ніякої статистики, це лише суб'єктивна думка, але я впевнений що правий. Просто тому що це самі розвовсюджені засоби зв'язку з нашого та їхнього боку. Атака майже завжди йде на людину, на її невігластво та слабкості, а не на технічні моменти. Тому для мене "захищенний" мессанджер - це нонсенс. Ніякі технічні засоби нічого не гарантують. Лише знання та чіткі правила кібер гігієни. Грамотна і досвічена людина може використовувати будь який канал зв'язку і його ніхто ніколи не прочитає. При необхідності я буду вести переписку хоч в Вайбері чи багопротивному Макс. З використанням додаткових прийомів, звичайно. Це буде не дуже зручно, досить важко, але повністю секьюрно. Обернене так само вірно. Дурню не допоможе ніякий секьюрфон та найкраща криптографія.Є чудова книжка Криптономікон. Там головний герой потрапляє в полон до своїх ворогів, які дають йому ноутбук.В на рівні заліза вбудували кейлогер та запис екрану, щоб повністю бачити що він робить. І тоді герой розробляє алгоритм шифрування за допомогою колоди карт. Обмінюється повідомлення зі своїми друзями і його ніхто не може прочитати.До речі, алгоритм описаий в книзі, справжній. Автор, Ніл Стівенсон, запросив професійного математика та криптографа Брюса Шнайера і той розробив відповідий алгоритм. Кому цікаво, деталі тут (багато математики) https://www.schneier.com/academic/solitaire/.