Сьогодні росіяни знов завдали удару по особливій території навколо Чорнобильської атомної станції. «Шахед» уразив одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Об’єкт надзвичайно критичної інфраструктури. І надзвичайно підлий російський удар. МЗС України, Міністерство енергетики та всі наші служби вже займаються тим, щоб кожен із партнерів знав, що відбулося. Росія свідомо вдарила саме по цьому об’єкту ядерної інфраструктури. Станом на зараз немає перевищення норм радіаційного фону. Але однозначно є перевищення навіть вже давно захмарної російської наглості. Українські рятувальники зупинили пожежу на цьому об’єкті після удару. І потрібні реальні нові кроки світу, щоб росіяни відчули, що така їхня терористична війна – удар по самій Росії.Цієї ночі були російські удари й по інших цивільних об’єктах у 13 наших областях. Загалом протягом тижня Росія випустила проти України 88 ракет, понад 3250 ударних дронів та близько 1800 КАБів. Треба збільшувати тиск на Росію. Дякую всім, хто допомагає!
Українські інженери, винахідники, дослідники та науковці сьогодні є рушієм нашої технологічної сили. Саме завдяки вашому розуму та щоденній праці Україна знаходить ефективні відповіді на найскладніші виклики.У час війни технологічний розвиток, креативність та наукове знання стають особливою перевагою. Від морських дронів, НРК та безпілотників до складних систем штучного інтелекту – ваші розробки щодня дають результат на полі бою та рятують життя. Ви робите Україну сильнішою і в багатьох інших сферах. Тисячі наукових рішень та розробок для нашої медицини, тисячі ідей та їхнє практичне втілення в енергетиці, агросекторі, інфраструктурі, захисті довкілля – усе це докази того, що українська наука є важливим союзником держави і всіх наших людей. Дякуємо всім, хто робить Україну технологічнішою і захищає життя завдяки інноваціям. Одне з ключових завдань нашої держави та бізнесу – на всіх рівнях підтримувати цей темп розвитку. Вітаю всіх, хто працює, щоб наша наука і наші рішення були сучаснішими та технологічнішими. З Днем науки! Слава Україні!
Вдячний нашим воїнам за влучність: українські Сили спеціальних операцій та інші складові нашого захисту. Є результати далекобійних санкцій. Зокрема, щодо регіону Каспійського моря – проти ракетного корабля, який може запускати «калібри». Також є влучання в Пермському регіоні щодо об’єкта нафтової галузі – це понад півтори тисячі кілометрів від нашого державного кордону. Були й інші влучання. За даними нашої розвідки, результати наших відповідей по Брянському напрямку, по Туапсе, по деяких особливих нафтових об’єктах Росії – результати задовільні для нас. Україна пропонувала Росії припинити вогонь, і це вже далеко не перша пропозиція. Цього разу – припинити вогонь із 6 травня. Україна готова була забезпечити повну тишу, але у відповідь на цю нашу мирну пропозицію були тільки нові російські удари, нові погрози з боку Росії. Вони хочуть від України дозволу провести їхній парад, щоб вийти на площу безпечно на годину раз на рік, а потім далі знов убивати наших людей і воювати. Вже росіяни говорять про удари після 9 травня. Дивна й точно неадекватна логіка російського керівництва. Маємо і звернення від деяких держав, близьких Росії, про те, що їхні представники збираються бути в Москві. Дивне бажання… в ці дні. Ми не рекомендуємо.
Вдячний нашим воїнам за влучність. Сьогодні українські далекобійні санкції знов у Пермі: це понад 1500 кілометрів від нашого кордону. Нещодавно були й важливі результати в Челябінську – до 1800 кілометрів, – а також у Єкатеринбурзі – майже 2 тисячі кілометрів. Відчували наслідки української далекобійності і в Новоросійську, Кримську, Туапсе, Самарській та Нижньогородській областях.Ми неодноразово пропонували російському керівництву рухатися назустріч миру. У відповідь отримали лише нові російські удари. Отже, саме тому українські далекобійні санкції рухаються назустріч віддаленим російським точкам, які мають стосунок до воєнної промисловості Росії, інфраструктури війни та фінансування агресії. Кожного дня Росія може зробити вибір і зупинити свою війну. І не на кілька годин, щоб отримати наш дозвіл на проведення параду в Москві, а так, щоб берегти життя людей. Треба цінувати людей, а не паради. Треба встановлювати мир, а не бігати по столицях світу з благаннями про паузу на 9 травня. Мир потрібен. Дякую всім, хто допомагає Росії це усвідомити.
Вночі росіяни атакували енергетичну інфраструктуру на Полтавщині. І дуже підло вдарили повторно ракетою, коли на місці вже були працівники ДСНС – ліквідовували пожежу. Станом на зараз відомо про десятки поранених. На жаль, чотири людини було вбито і серед них двоє рятувальників. Це Герой України Віктор Кузьменко, який більш ніж 50 разів ліквідовував наслідки обстрілів, і Дмитро Скриль, який на службі в ДСНС був понад 20 років. Мої щирі співчуття рідним і близьким. Били росіяни й по Харківщині. Четверо людей було поранено. На жаль, одна людина загинула. Мої співчуття. На Дніпровщині атакували критичну інфраструктуру. Троє людей поранено в області. У Павлограді пошкодили ЛЕП, через що тисячі сімей залишилися без світла. Були удари й по Запоріжжю та Київщині, де поранило трьох людей. Загалом головними цілями Росії цієї ночі були обʼєкти нашої енергетичної інфраструктури. Абсолютний цинізм – просити про тишу для проведення пропагандистських святкувань і завдавати таких ракетно-дронових ударів в усі дні перед тим. Кожного дня Росія може припинити вогонь, і це зупинить війну й наші відповіді. Мир потрібен, і для цього потрібні реальні кроки. Україна діятиме дзеркально.
Цієї ночі росіяни знову воювали проти звичайних багатоповерхівок в Одесі – станом на зараз відомо про пʼятьох поранених та пожежі у двох будинках. Також у Кривому Розі через удар дроном поранено людину. На Харківщині атакували залізничну інфраструктуру, били по тягових підстанціях. Були пошкодження, пожежа вагонів. Через обстріл знеструмлено тисячі сімей. Били також по Сумщині та Запорізькій області. Росія продовжує атакувати нашу енергетику, критичну інфраструктуру, цивільні обʼєкти. За цю ніч було 210 ударних дронів, і близько 140 із них – «шахеди». Саме такі щоденні удари показують, що потрібно більше тиску на Росію. Потрібно послаблювати агресора, щоб у Європи було більше безпеки. Продовження санкційної політики має бути, як і синхронізація всіх наших санкцій із партнерами. Наші далекобійні санкції повертають росіян до реальності. І це абсолютно справедливо, а головне – обмежує можливості РФ затягувати цю війну. Якщо Росія не хоче переходити до дипломатії добровільно, її потрібно до цього змусити. І я вдячний усім, хто нам у цьому допомагає.
У Кропивницькому підсумували результати «Ековарти 2026».Цієї весни учнівський парламент обласного центру започаткував чудову акцію - «Ековарта-2026», що об’єднала тисячі небайдужих дітей, молодь, вихователів та вчителів, а також батьків.Як тільки на вулиці стало тепло, наші школярі та вихованці дитсадків разом з дорослими вийшли на прибирання, щоб зробити рідне місто чистішим. Але важливо, що наші діти перетворились на справжніх амбасадорів екології – вони знімали креативні фото та відео, пропагуючи культуру чистоти та відповідальності за навколишнє середовище. Шкільний парламент, управління освіти, комунальні служби зробили гарну справу.Переможцями еко-марафону серед дитячих садочків став ДНЗ №19. Серед шкіл абсолютним лідером став ліцей «Центральний». Обидва заклади отримали заслужені нагороди – по 25 тисяч гривень з міського бюджету на розвиток закладів.Щиро вдячний вихованцям за енергію та креативність. Вони, без перебільшення, стали прикладом для всієї області.Окрема подяка батькам та педагогам за виховання свідомого, відповідального молодого покоління. Така потужна колаборація принесла справді класні результати.
Доповідь Премʼєр-міністра України Юлії Свириденко. Важливо, щоб енергосистема працювала стабільно та без обмежень. Вдячний усім, хто забезпечує захист і збільшення генерації. Розраховуємо також на нові домовленості з нашими партнерами щодо постачання обладнання для енергообʼєктів – це має бути досягнуто вже цього тижня. Детально обговорили з Премʼєр-міністром стан реалізації планів стійкості наших областей та основних міст. Загалом у роботі вже 368 обʼєктів – це стосується передусім оновлення захисту. Бачимо, на жаль, відставання частини регіонів від графіка, який був визначений для конкретного результату до початку нового опалювального сезону. Є питання до робіт у Львівській, Волинській, Одеській областях та в Києві. Домовилися з Премʼєр-міністром про повернення формату селекторів за участю всіх необхідних урядовців, керівників областей та громад, правоохоронців і військового командування, що відповідає за прикриття обʼєктів. Завдання загальнодержавне – повністю реалізувати затверджені плани стійкості у визначений термін. Це захист людей, і відповідальність за це буде персональною в кожному регіоні.
Сьогодні ми з нашими громадами. Зустріч Конгресу місцевих та регіональних влад – були наші урядовці, парламентарі брали участь. Також тут, на Закарпатті, була зустріч із нашою українською угорською громадою. Важливо, що є увага й повага для всіх спільнот в Україні. Передусім я подякував кожній громаді, яка була цією зимою активною та була ефективною. Ми пройшли цю зиму завдяки всім нашим людям, які працюють на нашу державу, на свою громаду, які фахові в енергокомпаніях та в комунальних службах. Я хочу подякувати всім вам. Добре спрацював бізнес – постачання, логістика. Реально це наш спільний державний успіх, що плани Росії на зиму були зірвані. Зараз ми вже почали готуватись на наступну зиму. Треба не втрачати час. Хоч складно забезпечити всі потреби через блокування європейських коштів для України – тих коштів, які мали піти і на відновлення, і на новий захист на зиму, і на розбудову альтернативних мереж і генерації. Зараз ідемо на внутрішньому ресурсі, але ми працюємо з партнерами, щоб розблокувати цей ключовий пакет підтримки. Важливо, щоб наші громади теж були активними, говорили партнерам на своєму рівні – громадам-партнерам, – чому блокувати підтримку для нас – для України – це суто робота на Росію.
🚧На Кіровоградщині вже відновлено понад 210 тисяч кв. метрів пошкоджень доріг. Але поки не в СвітловодськуІз початку виконання робіт уже ліквідовано понад 210 тисяч квадратних метрів пошкоджень дорожнього покриття. Лише за минулий тиждень відремонтовано ще 83 тисячі квадратних метрів. Роботи тривають.Ремонтні роботи проводяться на основних маршрутах області, зокрема на автошляхах державного значення:М-05 Київ – Одеса,М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине,М-22 Полтава – Олександрія,Н-01 Київ – Знам’янка,Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв,Н-24 Благовіщенське – Миколаїв.
📍 Щодо Світловодської громади:Секретар міської ради Максим Бакуменко повідомив, що наша громада зараз перебуває на етапі активної підготовки. Для якісного ремонту міських вулиць ми чекаємо на відповідні погодні умови.За словами посадовця, старт основних робіт відбудеться, коли середньодобова температура стабільно триматиметься на рівні не нижче +10°C. Це технологічна вимога: асфальтобетонна суміш має бути пластичною та належним чином ущільнюватися, щоб покриття було довговічним.«Ми робимо все необхідне, щоб заплановані роботи були виконані якісно та в найкоротші терміни. Впевнений, що вже найближчим часом наші плани почнуть втілюватися в життя», — зазначає Максим Бакуменко.Стежимо за оновленнями та чекаємо на стабільне тепло! ☀️📷: Кіровоградська ОВА Новини Кіровограда / Кропивницький