Сьогодні у Бородянці запускаємо пілот 5G — важливий крок у комплексному відновленні громади, яка однією з перших на Київщині пережила масштабні руйнування під час російської окупації.Разом із заступником Міністра розвитку громад та територій Андрієм Братусем та заступником Міністра цифрової трансформації Станіславом Прибитьком запускаємо сучасну технологію там, де вона реально потрібна людям і розвитку громади.Це друге місто в країні з цією технологією після Львову. Саме тому під час випробовувань ми вийшли на прямий зв’язок із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким саме по 5G — це наочне підтвердження надійності та високої якості технології, а також результат ефективної співпраці між регіонами, коли нові рішення відпрацьовуються і поширюються для користі громадян.Бородянка стала вибором для пілоту не випадково. У громаді було пошкоджено або зруйновано 825 об’єктів — житлові будинки, школи, дитсадки, медичні заклади та інша критична інфраструктура. Понад 600 об’єктів уже відновлено або перебувають на завершальному етапі відбудови. Паралельно модернізуємо мережі води, тепла та електрики, впроваджуємо енергоефективні рішення та робимо інфраструктуру безбар’єрною.Запуск 5G у Бородянці — це не лише швидкий зв’язок. Це доступ до цифрових сервісів, онлайн-освіти, медицини, можливість для розвитку бізнесу та залучення інвестицій. У громаді триває робота над системою «безпечного міста», сучасним громадським транспортом і Smart City-рішеннями, щоб життя людей було комфортним і безпечним.Пілотний запуск 5G відбувається з урахуванням усіх безпекових вимог і за погодженням із військовими. Такий підхід дозволяє впроваджувати сучасні технології навіть в умовах війни, зміцнюючи стійкість громад і держави.Бородянка сьогодні — приклад того, як відновлення, безпека і цифровий розвиток можуть йти паралельно. Ми відновлюємо не лише будівлі — ми створюємо середовище для сучасного життя, роботи і розвитку громади.@Mykola_Kalashnyk
💡Орієнтовний час відновлення електроенергії на Лівому березі станом на 09:40Дарницький район:
▪️Нова Дарниця – до 18:00 (підгрупа 5.2); до 17:00 (підгрупа 5.1)▪️Харківський масив – до 20:00 (підгрупа 4.1)▪️Позняки – до 17:00 (підгрупа 5.1)▪️Рембаза – до 20:00 (підгрупа 1.1)▪️Осокорки – до 20:00 (підгрупа 1.1) Дніпровський район:▪️
Стара Дарниця – до 09:00 (підгрупа 3.2); до 01:00 (підгрупа 3.1) ▪️ Березняки – до 15:00 (підгрупа 6.1) ▪️ Русанівка – до 15:00 (підгрупи 3.1, 6.1) ▪️ Лівобережний масив – до 19:00 (підгрупа 3.1); до 18:00 (підгрупа 5.1) ▪️ Микільська слобідка – до 19:00 (підгрупи 3.1, 5.1) ▪️ Воскресенка – до 20:00 (підгрупа 2.1); до 19:00 (підгрупа 4.1) ▪️ Райдужний масив – до 20:00 (підгрупа 2.1) ▪️ Ліски – до 18:00 (підгрупа 3.1) ▪️ ДВРЗ – до 18:00 (підгрупа 1.1) Деснянський район: ▪️ Лісовий масив – до 19:00 (підгрупа 3.1) ▪️Вигурівщина – до 20:00 (підгрупи 1.1, 6.1) ▪️Троєщина – до 20:00 (підгрупа 1.1)
Інформація може змінюватись відповідно до стану в енергосистемі.ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet
Після ворожих ракетно-дронових атак країни-терориста на Київщину енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі працювали без зупинки у складних умовах, аби якомога швидше відновити електропостачання для людей.Завдяки їхній роботі електроживлення вже відновлено для 347 тисяч родин Київщини. Це сотні тисяч домівок, у які знову прийшли світло та сила.Разом із тим, близько 10 тисяч клієнтів Вишгородського району наразі ще залишаються знеживленими. Роботи з усунення пошкоджень тривають, фахівці роблять усе можливе, щоб заживити кожну адресу, але потрібно ще трохи часу.Стабілізували ситуацію в Бориспільській та Броварській громадах, хоча наразі лишається найскладнішою — через значні пошкодження звичні графіки наразі не діють. Сьогодні планується подача електроенергії з орієнтовними інтервалами: 3 години зі світлом, 6 — без. У частині населених пунктів люди зараз вже з напругою. У решті громад області діють стабілізаційні відключення згідно з графіками.Окремо хочу відзначити злагоджену роботу з мобільними операторами. Мобільний зв’язок по області вдалося налаштувати так, що він працює навіть під час тривалих відключень електроенергії. Швидкість інтернету місцями може бути нижчою через підвищене навантаження, але зв’язок стабільний — зокрема й у громадах із довготривалими відключеннями. Прошу всіх максимально економно користуватися електроенергією — це важливо для стабільної роботи енергосистеми та швидшого відновлення для тих, хто ще без світла.Дякую кожному жителю Київщини за витримку, терпіння та розуміння.Окрема вдячність нашим енергетикам — за сталь у характері й відданість своїй справі.@Mykola_Kalashnyk
Світло в українських домівках сьогодні — це результат щоденної роботи людей, для яких професія давно стала відповідальністю державного масштабу. В умовах повномасштабної війни енергетики Київщини виконують одну з ключових місій — працюють над стабільністю енергосистеми.Коли ворог намагається залишити країну без світла й тепла, саме вони першими виходять на пошкоджені об’єкти та відновлюють зруйноване. Під звуки сирен, у дощ і сніг, цілодобово й попри загрозу повторних ударів енергетики крок за кроком повертають електропостачання в громади, лікарні, школи та на об’єкти критичної інфраструктури. Це робота зі сталі — про витримку, холодну голову й відповідальність, яка не зникає навіть у найважчі моменти. Ви працюєте попри все.Сьогодні цю силу й відданість відзначено на державному рівні. Президент України Володимир Зеленський нагородив медаллю «За працю і звитягу» двох енергетиків з Київщини — електрослюсаря цеху Трипільської ТЕС ПАТ «Центренерго» Віктора Гринчука та майстра бригади Центру Департаменту ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» Олега Мельниченка. Це визнання праці всіх енергетиків області, які щодня тримають систему.Завдяки цій роботі український тил залишається стійким. Мільйони людей мають можливість жити, працювати, навчатися, підтримувати зв’язок із рідними та допомагати нашим Захисникам і Захисницям на фронті.Щиро дякую енергетикам Київщини за професіоналізм, витримку й незламність. Бажаю безпечних змін, надійного обладнання та сил рухатися далі.Схиляю голову перед пам’яттю енергетиків, які віддали своє життя, захищаючи енергетичну інфраструктуру України.Дякую за світло, яке не згасити. Зі святом!Фото: Костянтин та Влада Ліберові, ДТЕК.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні маємо особливий обов'язок — згадати тих, хто ціною власного життя та здоров'я захистив світ від катастрофи. Пам’ять про їхню відвагу — не лише частина історії, а й дороговказ для наших дій сьогодні.У Чорнобилі — там, де все почалося, — ми разом із першим заступником Голови Верховної Ради Олександром Корнієнком, міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Світланою Гринчук, міністром Кабінету Міністрів України Олегом Немчіновим, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем, керівником сектору ядерної безпеки, поводження з радіоактивними відходами та гарантій DG INTPA Інте Стокманом, а також представниками дипломатичних установ вшанували пам’ять ліквідаторів, поклавши квіти до пам’ятника.Це місце стало символом незламності, самопожертви та мужності тих, хто, не шкодуючи себе, рятував світ. Низько схиляємо голови перед героями. Їхні імена нащадки мають пам'ятати вічно.Вручили державні нагороди та почесні відзнаки ліквідаторам аварії на ЧАЕС та учасникам ліквідації наслідків удару російського БпЛА по арці нового безпечного конфайнменту.З перших днів повномасштабного вторгнення росія окупувала Чорнобильську зону. Навесні 2022 року наші воїни звільнили її, але ядерна загроза не зникла. росія не відмовилася від атак «шахедами» по саркофагу ЧАЕС, а окупація Запорізької АЕС триває досі.Усвідомлюючи всі виклики, Україна разом із своїми міжнародними партнерами працює над тим, щоб гарантувати безпеку об’єктів критичної інфраструктури. Пишаємося кожним, хто щодня виконує свою роботу в цих непростих умовах.@Mykola_Kalashnyk
Як політичні маніпуляції блокують відновлення Гостомеля Через законодавчі обмеження Гостомельська селищна військова адміністрація не має необхідних повноважень, що фактично паралізує відновлення громади. Верховна Рада має ухвалити відповідні зміни, щоб розблокувати критично важливі процеси. Ці процеси намагаються зупинити деякі політичні сили в парламенті. Через це Гостомель має на даний момент: ▪ 810 сімей, серед яких військові, діти-сироти та люди з інвалідністю, не можуть отримати або приватизувати житло через відсутність повноважень у громади. ▪ 300 об’єктів приватної та комунальної власності не можуть бути відновлені, оскільки громада не має права затверджувати містобудівну документацію. ▪ 700 земельних ділянок, на яких стояли зруйновані будинки, досі не оформлені, що унеможливлює відновлення за державні та міжнародні кошти. ▪ Втрати місцевого бюджету через неможливість управління землями – 10,5 млн грн на рік. ▪ 7 млн грн міжнародної допомоги на відновлення громади залишаються заблокованими через відсутність правових механізмів для управління комунальним майном. Це питання не політичних дискусій, а реального відновлення громади. Верховна Рада має ухвалити зміни до законодавства, щоб Гостомельська громада нарешті змогла отримати повноваження для вирішення житлових, земельних і відновлювальних питань.ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet
🇺🇦🇨🇦 Канада збільшує внески до Фонду підтримки енергетики України до понад 40 млн євроУряд Канади вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткових 33,4 мільйона євро (50 млн канадських доларів). Отже, загальний внесок країни до Фонду зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Також Канадою задекларовано майбутній внесок у розмірі 6,7 млн євро (10 млн канадських доларів).💬 «Ми дякуємо Канаді за постійну підтримку українського енергосектору, що надається з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Внески до Фонду підтримки енергетики спрямовуються на закупівлю устаткування, необхідного для відновлення обʼєктів енергетики після ворожих атак, та підтримки стабільної роботи енергосистеми України», - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.Частину нового внеску Канади буде спрямовано на підтримку енергопостачання критично важливої соціальної інфраструктури в секторі охорони здоров’я за рахунок розвитку систем сонячної генерації.💬 «Оскільки Росія продовжує свої безжальні атаки на українську інфраструктуру, які мають на меті залишити мільйони людей без електроенергії, води та тепла, Канада пишається зміцненням свого партнерства з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства для продовження важливої роботи, яку вони роблять, щоб допомогти Україні відновити її критично важливу інфраструктуру», - зазначила також міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі.💬 «Збільшений внесок Канади засвідчує нашу непохитну підтримку енергетичного сектору України в ці складні часи. Ця допомога сприятиме відновленню критичних запасів енергетичних компаній і забезпеченню стабільної роботи галузі. Це потужний сигнал міжнародної солідарності на користь Фонду, який уже продемонстрував свою ефективність у вирішенні нагальних потреб України»,— зазначив міністр міжнародного розвитку Канади Ахмед Хусейн.ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet
В ЄС повернулися до дебатів з приводу російського газу як частини мирної угоди щодо України — FT· Прихильники купівлі російського газу стверджують, що це знизить високі ціни на енергоносії в Європі, заохотить Москву сісти за стіл переговорів і дасть обом сторонам підстави для запровадження та підтримання режиму припинення вогню.·Троє чиновників, поінформованих про переговори, повідомили, що ця ідея була схвалена деякими німецькими та угорськими чиновниками за підтримки інших столиць, які вбачають у цьому спосіб знизити європейські витрати на енергоносії.· Відновлення експорту до Європи значно підвищило б доходи Москви. До війни потоки через трубопроводи з Росії становили близько 40 відсотків від загального обсягу поставок до ЄС, а Німеччина була найбільшим імпортером.· Такі дебати занепокоїли не тільки Україну чи її найбільших союзників в ЄС, а й США. Експортери ЗПГ, які прагнуть підписати довгострокові угоди про постачання з європейськими компаніями. За словами двох чиновників, вони побоюються, що будь-яке відновлення українського транзиту може зробити їхню продукцію неконкурентоспроможною.ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet
⚡️Завтра у Броварській громаді вимикатимуть світло 16.10 із 08:00 до 18:00 через профілактичні роботи відключатимуть електроенергію за наступними адресами:с. Требухів📍 вул. Амбулаторна, пров. Амбулаторний, Благодатна, пров. Благодатний, Бориспільська, Броварська, Вишнева, Вокзальна, пров. Вокзальний, Гайова, Гоголівська, Горобинова, пров. Городній, Городня, пров. Городчанський, Дніпровська, Дударківська, Дьогтярина, Зелена, Зоряна, Княжицька, Кобзарська, Крайова, Липнева, Лугова, Грушевського М., Буяло Н., Маковійська, Сома Миколи, Молодіжна, Небесної Сотні, Паркова, Парникова, Патріотична, Південна, Покровська, пров. Покровський, пров. Тихий, Садова, Сомова, Старий шлях, пров. Старий шлях, Тиха, пров. Тихий, Центральна, Шевченка, пров. Шевченка, Шкільна, пров. Шкільний, Щаслива, Ярослава Мудрогос. Требухів (із 9:00 до 11:00)📍вул. Варченкова, Володимирська, Героїв Азову, Гусака Анатолія, Жовтнева, Комінтерна, Коцюбинського, Паркова, Пушкінас. Княжичі📍 вул. Бориспільська, пров. Бориспільський, Героїв України, Грушевського Михайла, Київська, Кінна, Корольова Сергія, Куценка Демида, Новосьолова Миколи, Лагунової Марії, Молодіжна, Невизначена, Незалежності, Переяславського полку, Петренка Сакія, Садова, Сковороди Григорія, Слави, Стельмаха Михайла, Травнева, Требухівська, Урожайна, Франка Івана, Чорновола В'ячеслава, Шкільна, Яблуневам. Бровари📍 вул. Броварської сотні, Короля Данила, Орлика Пилипа Джерело - ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі»ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet
На Київщині вже укладено 10 ЕСКО-договорів для реалізації проєктів з енергоефективності«6 проєктів передбачають термомодернізацію об’єктів соціальної інфраструктури. Середньорічна економія теплової енергії буде становити 60%. Ще 4 проєкти стосуються встановлення сонячних електростанцій на інфраструктурних об’єктах у Яготині, Броварах та Вишгороді. Середньорічна економія електричної енергії сягатиме 18%», — розповів начальник КОВА Руслан Кравченко.Механізм енргосервісу — залучення приватних енергосервісних компаній (ЕСКО) до здійснення енергоефективних заходів на об’єктах державної та комунальної форми власності, за якого вкладені приватні інвестиції повертаються за рахунок досягнутої економії паливно-енергетичних ресурсів на об’єкті. Замовник повинен повернути інвестиції компанії лише після того, як встановлено факт досягнення економії, передбаченої енергосервісним договором. Якщо в результаті енергоефективних заходів не вдалось досягнути економії, енергосервісна компанія не отримує сплату від замовника. ЕСКО повністю бере на себе відповідальність за реалізацію проєкту з метою підвищення енергоефективності та пов’язані фінансові ризики й технічні ризики.ㅤ➡️Дивитись графік ➡️Підписатись @kiev_svet