Дані у відкритих джерелах недооцінені.Ми багато чуємо про впровадження нових підходів в армії, відповідних службах, МО тощо. І як би криво й косо це не відбувалось - ми таки впроваджуємо софт. Є спеціалізовані інструменти суто для бойових дій: обробка супутникових знімків, відео з дронів, батл-менеджмент. Не буду торкатись цієї категорії - є люди, що значно краще в цьому розбираються.Але є інша частина - софт для вузькопрофільних підрозділів, адаптація існуючих інструментів під нові потреби. Всі ці кібербезпекові, аналітичні й не зовсім зрозумілі широкому загалу штуки.І базуючись на комунікаціях з різними представниками наших Сил Оборони, бачу чітку тенденцію: більший фокус тримають на інструментах, що дають доступ до закритих даних. Це правильно - але тільки тоді, коли автоматизація відкритих даних вже є. Бо це проста логіка: якщо щось доступне з мінімальними зусиллями — цим треба користуватись за замовчуванням.Постає інша проблема - обробка масиву даних. Тут би, звичайно, лаконічно лягла реклама нашого продукту OCHI AI - але зараз не про це. Обробити можливо, якщо розуміти цінність.Простий приклад - об'єктивний контроль ураження.Ті відео й фото, що ви бачите вранці після атак наших БПЛА. Якщо здається, що вони просто лежать на поверхні - це велика помилка. Це реально складний процес: особливості API різних платформ, розрізненість по чатах, обробка різнорідного контенту. Але все це піддається автоматизації. Питання виключно ресурсів і пріоритетів.Робити це вручну силами оперативного чергового - неефективно. Звільнивши людей від рутини відкритих даних, можна направити їх саме туди, де потрібна робота з закритими джерелами - де людський фактор і досвід справді незамінні.Хотілось би розписати ще багато юз-кейсів роботи з відкритими даними - але це вже допомога не тим, кому хотілось би.Відкриті дані - це не "безкоштовний додаток" до розвідки. Це фундамент, без якого закриті джерела працюють вдвічі важче. І якщо вам здається, що даних недостатньо подивіться в бік відкритих даних, якщо підрозділ забагато займається методичними рутинними речами - зверніться до тих, хто може це автоматизувати.
Удар по центру виробництва мікроелектроніки та електронних компонентів «Ангстрем», Зеленоград, Москва в день 17.05.2026За результатами аналізу фото, відео та супутникових знімків можна дійти таких висновків:1) Серйозних ушкоджень зазнала ділянка підготовки води, позначена жовтим кольором — 2. Руйнування видно на першому фото.2) Також було влучання в основний виробничий цех заводу «Ангстрем», позначений червоним кольором — 1. Це виробництво має потужність близько 80 000 кремнієвих пластин на рік. Видно ушкодження з слідами горіння на даху.Структура території:Умовно територію можна поділити на три основні частини.1. Дизайнерсько-виробничий комплекс із технопаркомПозначений зеленим кольором.Саме тут зосереджена інтелектуальна частина підприємства:проєктування мікросхем, електронних компонентів, виробничого обладнання, а також виробництво й монтаж друкованих плат для готових виробів.2. Інфраструктура підготовки газів і водиПозначена жовтим кольором.1 — гази2 — вода3. Фаби виробництва мікроелектронікиПозначена червоним кольором.Фаб №1 — головне виробництво АО «Ангстрем»Це старе радянське виробництво, яке було модернізоване за допомогою західних технологій. Воно працює з пластинами діаметром 100 мм і 150 мм.Понад 90% продукції цього виробництва використовується оборонним сектором у різних видах озброєння. Номенклатура продукції налічує до кількох тисяч різних виробів. Саме тут, фактично, зосереджена більша частина виробничих обсягів підприємства.Фаб №2 — колишній «Ангстрем-Т»Це виробництво має довгу історію ще з 1990-х років. Його почали будувати як нову фабрику для роботи з 200-мм пластинами з потенційною потужністю до 15 000 пластин на місяць, тобто 180 000 пластин на рік. В еквіваленті це приблизно 300 000 пластин діаметром 150 мм.У 2008 році було оголошено про купівлю технологій AMD та супутнього обладнання. Згодом компанія зіткнулася з фінансовими проблемами, а у 2021 році виробництво викупив «НМ-Тех», який почав стабілізувати його економічну ситуацію.Станом на зараз це виробництво намагаються реанімувати. Робочі техпроцеси становлять 130 та 180 нанометрів.З аудиторських звітів, підготовлених перед купівлею, відомо, що ключовим обладнанням для літографії там є:ArF-сканер ASML Twinscan XT:1250ArF ASML PAS5500/1150CKrF-сканери PAS5500/400B, /400C, /700B, /750E, /800BУ перспективі це обладнання може використовуватися для виробництва чипів аж до рівня 90 та 65 нанометрів.Фаб №3 — перспективне виробництвоБудівництво цього корпусу почалося у 2021 році. Амбіційно він був розрахований на техпроцес 28 нанометрів і пластини діаметром 300 мм.Зовні будівля вже виглядає близькою до фінальних стадій готовності. Водночас із тендерної документації відомо, що всередині фактично все ще тривають будівельні роботи.Через санкції Росія не може закупити сучасне літографічне обладнання. Китай, зі свого боку, поки що перебуває лише на тестовому етапі виробництва установок такого класу. Тому найімовірніше, цей виробничий корпус зможе бути введений в експлуатацію лише у перспективі 2030–2035 років.Загальний висновокРосія визначила мікроелектроніку як одну з ключових галузей стратегічної промисловості й поступово розвиває її, вкладаючи мільярди доларів. Водночас поза воєнним і державним сектором ця галузь залишається неконкурентоспроможною та суттєво відсталою від сучасних світових трендів.Цей удар припав у саме серце російського виробництва мікроелектроніки. На супутникових знімках він може не виглядати як масштабне руйнування, однак фактично міг мати критичний вплив на роботу дорогого санкційного обладнання тієї частини заводу, яка виробляє чипи для російського озброєння.Водночас варто наголосити: Росія продовжує закуповувати компоненти для установок ASML для 200-мм фабу через Китай. Саме це виробництво потенційно може стати значно технологічнішим і масовішим, ніж уражена частина підприємства.Тому подальше виведення цього виробництва з ладу могло б стати серйозним ударом по останніх надіях РФ на власне сучасне виробництво мікроелектроніки.📰 Scribe - твій новинний асистент
🥳Друзі, ми раді оголосити про запуск нашого продукту під назвою Scribe!Scribe - це бот, що за допомогою ШІ формує новинні дайджести за обраними темами.Звучить заумно, але насправді це неймовірно корисна штука! Інформаційне середовище зараз перенасичине, тисячі публікацій 24/7. Будучи людиною нереально охопити всі ці дані, тому саме в цьому вам допоможе Scribe.Якщо ви прокидаєтесь вранці й відразу читаєте новини - Scribe для вас.Якщо ви приходите втомлений з роботи або навчання й хочете дізнатись, що взагалі за день сталось - Scribe для вас.Якщо маєте в фокусі одну тему, але хочете цікавитиcь додатково іншими - Scribe для вас.Багато ще можу перераховувати, але скажу просто Scribe для вас!Як це працює?Ви заходите в бота -> обираєте теми, що вас цікавлять -> обираєте зручний час, коли хочете отримувати дайджести -> вуаля, сетап завершений.Фактично в дайджесті охоплені основні топіки відносно теми, але з вижимкою основого та цікавого. Саме прикольне, дайджест приходить в двух форматах - письмовому та аудіо. Тобто ви просто можете ввімкнути аудіо в телеграмі, готуючи сніданок або вечерю та дізнатись, що ж було за цей день по цікавлячій вас темі!Всі, хто перейде за даним посиланням до 27.05.2026 отримають безкоштовний тиждень по будь-якому пакету - https://t.me/scribe_ai_bot?start=p_cyberboroshnoP.S. Пишучи цей пост вночі, допилюючи все для релізу з командою, можу чесно сказати, що я пишаюсь тим, що ми створили й сам користуюсь даним продуктом. Просто спробуйте й ви не пожалкуєте.
Птахи СБС: сторожовий корабель, ЗРК «Тор», вузол стратегічного звязку ЧФ ВМФ рф, командні пункти та лігва, потяг з горючкою, телекомунікаційні вежі…Різнобарвʼя цілей зашкалює, нарощуємо. Протягом ночей 16 та 17 травня у оперативній глибині Птахами СБС нанесено 186 вогневих уражень по 46 військовим цілям та обʼєктам у болітах та у ТОТ Крим, Донецької, Запорізької, Луганської обл.🔥Прикордонний сторожовий корабель проєкту 10410, н. п. Каспійськ, Дагестан, рф (1 ОЦ СБС)🔥ЗРК "Тор-М2", н. п. Західне, Луганська обл. (9 бат "Кайрос" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра")🔥Вузол стратегічного захищеного зв'язку чф вмф рф, н. п. Мирний, АР Крим (1 ОЦ СБС)🔥Потяг з ПММ, н. п. Федорівка, Донецька обл (9 бат "Кайрос" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра")🔥Портові крани, м. Бердянськ, Запорізька обл (1 ОЦ СБС)🔥Збори керівного складу 2 сапб 91 сапп рф, м. Шахтарськ, Донецька обл (1 ОЦ СБС)🔥Командний пункт 9 омсбр 51 А рф, м. Покровськ, Донецька обл (413 ОП СБС "Рейд") 🔥Пункт управління БпЛА та склад МТЗ ворога, н. п. Селидове, Донецька обл (412 ОБр СБС "NEMESIS")🔥Командний пункт 103 мсп 150 мсд 8 А рф, н. п. Бунге, Донецька обл. (414 ОБр СБС "Птахи Мадяра", угруповання СБС ГВ БАС "Фенікс" ДПСУ")🔥Телекомунікаційні вежі, Запорізька обл (414 ОБр СБС "Птахи Мадяра")За координації новоствореного Центру глибинного ураження Сил безпілотних систем.Слідкувати результати СБС наживо:Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦17.05.26🔵МАДЯР🎞МАДЯР👥МАДЯР👥RB📷МАДЯР🇺🇦СБСонлайн«ПІДРАХУЙКА»СБС
Удар по Рязанському НПЗ у ніч на 15.05.2026Аналіз відеокадрів та фото дав нам змогу дійти такого висновку:Основна зона горіння є значною та охоплює територію, на якій розташовані всі установки первинної переробки нафти Рязанського НПЗ, а саме АВТ-1/2/3/4 та АТ-6, що забезпечували проєктну потужність переробки близько 19–20 мільйонів тонн нафти й робили цей НПЗ третім за масштабом у всій Російській Федерації.Координати: 54.564118, 39.741613Додатково можна бачити віддалену зону горіння між НПЗ та ТЕЦ, яка, ймовірно, виникла внаслідок пошкодження технологічної естакади, що з’єднує ТЕЦ і НПЗ.Координати: 54.563617, 39.759768Від самого початку Рязанський НПЗ залишався складною ціллю. Успішність атак, за нашими спостереженнями, була невисокою через високий рівень захищеності. Успішні атаки часто мали точковий характер, а сьогодні ми можемо говорити про те, що в самому центрі НПЗ було зафіксовано множинні ураження.Ступінь ушкоджень самих установок оцінити на основі наявних даних важко. Виходячи з наявної інформації, складність ремонтних робіт залежно від ступеня ушкоджень може варіюватися від кількох діб до місяців, а в деяких випадках — років.Підтримати нас.
"Оборонка" поговорила з командиром 412 бригади Nemesis Павло Лактіоновим про мідлстрайкиМідлстрайки фактично стали новим інструментом війни на глибину 50–200 км. За словами Лактіонова, підрозділ почав застосовувати такі безпілотники ще до появи самого терміну “мідлстрайк”. Спочатку це були важкі бомбери, які споряджали та запускали “в один кінець” по важливих цілях. Одним із перших успішних кейсів стало ураження ЗРК “Бук” на дистанції понад 50 км — на той момент такі удари вважалися майже недосяжними.Згодом мідлстрайки стали одним із ключових інструментів полювання на російську ППО. Лактіонов каже, що станом на травень 2026 року бригада уразила або знищила 83 елементи ворожих систем ППО — від “Торів” і “Буків” до радарів С-300. За його словами, російська ППО поступово виснажується швидше, ніж встигає поповнюватися новими комплексами. Крім того, частину систем ворог змушений перекидати в тил для прикриття нафтобаз, оборонних підприємств та інших важливих об’єктів. Це послаблює прикриття фронту й відкриває більше можливостей для українських ударів.Українські екіпажі водночас постійно адаптують тактику застосування дронів. Завдяки композитним корпусам і польотам на наднизьких висотах такі безпілотники складніше виявити радарами, ніж класичні засоби ураження. Навіть коли російські ЗРК збивають частину дронів, вони все одно витрачають на це дорогі ракети та ресурси, що додатково виснажує систему ППО.При цьому, на думку Лактіонова, мідлстрайки не є масовою зброєю на кшталт артилерії. Їх застосовують для точкового ураження дорогих і важливих цілей — ППО, логістичних баз, складів або пунктів управління. Такі удари майже ніколи не є ізольованими: зазвичай вони стають частиною комплексної операції, де одночасно працюють різні типи безпілотників та засобів ураження. Наприклад, мідлстрайкиможуть “проріджувати” ППО, відкриваючи шлях для інших засобів ураження або розвідки.Саме розвиток таких ударних дронів, за словами військового, сформував новий запит і на далекобійні розвідувальні БПЛА, здатні працювати на дистанції понад 100 км у будь-який час доби та за різної погоди. Водночас мідлстрайки мають важливу перевагу: вони можуть самі фіксувати результат удару. Якщо дрони працюють парою, другий борт здатний побачити ураження першого, скоригувати атаку та добити ціль.Говорячи про майбутнє цього класу безпілотників, Лактіонов очікує збільшення дальності польоту, ваги бойової частини та рівня автономності. Окрему роль, на його думку, відіграватимуть системи наведення — зокрема оптичне наведення та наведення на радіолокаційні випромінювачі. Він вважає, що вже найближчим часом українські мідлстрайки зазнають “революційних змін” і зможуть ще глибше працювати по тилових цілях противника.Говорячи про ефект мідлстрайків, Лактіонов зазначає, що головним досягненням українських військових стало створення постійної загрози для росіян. Через це вони змушені відтягувати склади, пункти управління та пальне далі в тил, збільшуючи плече логістики. У результаті ворогу стає складніше забезпечувати фронт, проводити ротації та підтримувати темпи наступу.
Результати ураження 70-го арсеналу ГРАУ в Кедровці, за 10 км від Єкатеринбурга, 25 квітня70-й арсенал ГРАУ із середини 2000-х розпочав повну трансформацію. На цей момент його можна розділити на три території:1) Найбільша зона, яка складається як з обсипних сховищ, так і зі звичайних обвалованих.2) Зона з обсипними сховищами.3) Зона з обсипними кліматизованими сховищами.Кожна зона містить свій цех роботи з боєприпасами, який на першому зображенні позначено жовтим. Окремо потрібно відзначити цех роботи з боєприпасами 1-ї зони, який був зведений у період після початку 2022 року.Судячи із супутникових знімків, було уражено такі об’єкти, які на зображенні 1 позначено рожевим:1 та 2 — обваловані сховища зони №1, на які у 2025 році було встановлено масивні "мангали" — на зображенні №2 металеві конструкції для збірки "мангалів" позначено жовтим. Самі сховища є єдиними на території, що не мають обсипу, тому їх додатково захистили. Кожне зі сховищ складається з 6 секцій розміром приблизно 18 × 12 м, що становить загальну площу сховища до 1200 м². Структуру сховищ показано на другому зображенні червоним.3 — цех роботи з боєприпасами зони №2.4 — відкритий майданчик зберігання, на якому, ймовірно, накопичувалася порожня тара як результат роботи цехів із боєприпасами.Також потрібно відзначити, що аналіз знімків свідчить про роботу на території із закордонними боєприпасами. Процес їх перевантаження з морських контейнерів, доставлених залізничними платформами, видно на проаналізованих знімках.Враховуючи кількість та площу цехів роботи з боєприпасами, можна зробити висновок, що арсенал №70 є великою базою з приймання, сортування та відновлення значного обсягу великокаліберних боєприпасів — як російських, так і іноземних.Починаючи з 2022 року, Росія випустила по Україні десятки мільйонів снарядів. Спершу це були боєготові запаси першого сорту. У мережі лунали заяви, що Росія виготовляє снаряди мільйонами, зокрема озвучувалися оцінки від 3 до 7 мільйонів снарядів на рік.Однак фактично після вичерпання запасів першого сорту було нарощено потужності з виготовлення компонентів боєприпасів саме для відновлення старіших запасів, яких Радянський Союз свого часу накопичив дуже багато. Час минав, і ці запаси також почали закінчуватися. Через неналежне зберігання частина цього «спадку» вже не зможе бути відновлена.Тут на допомогу прийшла Північна Корея, яка станом на цей момент, за різними оцінками, передала понад 15 мільйонів снарядів. Однак ці снаряди одразу з морських контейнерів потрапляють не на фронт, а на сортування, відбракування та відновлення. Саме для цього стали в пригоді подібні об’єкти ГРАУ, які наростили потужності для таких операцій.Навіть корейські запаси є вичерпними, і надалі частка браку поступово зростатиме, а якість боєприпасів знижуватиметься. Водночас українські дрони продовжують постійно вражати подібні об’єкти.Підтримати нас.
Заявлено: без сліпих зон. Виявлено: без зору. Або як найновіша система самозахисту кораблів «Панцирь-МЕ» на практиці виявилася повністю безпорадною проти дронів FP-1Грізна зброя, геніальні рішення, ППО, яке може відбивати масовані атаки дронів та ракет, — таку характеристику цьому комплексу давали західні експерти. А російська пропаганда, як завжди, оголошувала його «аналоговнєтом» — системою, яка працює в автоматичному режимі та може за дві-три секунди активуватися й знищити всі можливі загрози на морі.Як повідомив Генеральний штаб, у ніч на 7 травня 2026 року в районі пункту базування «Каспійськ» було уражено малий ракетний корабель проєкту 22800 «Каракурт», імовірно — «Туча». При цьому було опубліковано зображення з дрона FP-1, які підтверджують, що було вражено корабель проєкту 22800 із встановленим комплексом «Панцирь-МЕ» у модифікації з найновішою МРЛС, аналогічною «Панцирь-СМ», на кораблі встановлено чотири блоки РЛС, які забезпечують огляд на 360 градусів. ЗРПК оснащено двома шестиствольними гарматами, вісьмома ракетами, готовими до запуску, та системою швидкої перезарядки, яка за лічені секунди може перезаряджати комплекс 32 додатковими ракетами.Російський флот роками продавали як символ сили, недосяжності та технологічної переваги. Але сучасна війна швидко відділяє реальні спроможності від парадної бутафорії. Україна показала, що навіть Каспійське море не є сховком, а російські системи самозахисту можуть виглядати грізно лише на презентаціях і в сюжетах пропаганди. У реальності ж радар бачить усе, крім загрози, а «новітній захист» не захищає тоді, коли це справді потрібно.Підтримати нас.
⚡️Ураження ЛПДС «Пермь», 29.04.2026За результатами аналізу матеріалів в медіа підтверджено горіння двох резервуарів об'ємом 50 000 м³ кожен - сумарна охоплена ємність становить 100 000 м³ товарної нафти.ЛПДС «Перм» (УС Башкултаєво, Пермський край) — це найбільша станція Пермського районного нафтопровідного управління АТ «Транснефть-Прикам'я», вузлова точка магістральної системи на перетині нафтопроводів Сургут–Полоцьк, Холмогори–Клин, Перм–Альметьєвськ і Перм–ПНОС. Через цю станцію йде приймання, накопичення і диспетчеризація західносибірської нафти у чотирьох напрямках, у тому числі подача на НПЗ «ЛУКОЙЛ-Пермнефтеоргсинтез».Ураження такого вузла впливає одразу на кілька елементів системи: може порушити роботу магістрального нафтопроводу і зменшити обсяги перекачування, створити дефіцит у резервуарному буфері та обмежити подачу сировини на пермський НПЗ. Фактично ЛПДС є ключовою ланкою на маршруті західносибірської нафти на захід, тому її пошкодження впливає не на окремий об'єкт, а на всю систему транспортування нафти на цій ділянці.POV - 57.876631,55.814763Підтримати нас.
Викреслено. Птахи СБС по спецназу фсб: знищено командний пункт-лігво та ТПД Управління мобільних дій фсб рф (УМД ФСБ РФ) у Донецьку. 22.04.26УМД ФСБ рф- це оперативний спецпідрозділ фсб зі складу Служби контррозвідки, функціонально діючий як спецназ, що відпрацьовує окремі операції та завдання «брудної» війни у ТОТ та на території України. УМД виконує контррозвідувальні задачі, проведення диверсій, військові спецоперації, створення агентурних мереж, пошук та затримання нелояльних громадян, фізичне усунення опонентів та координацію проросійських бойовиків. Територією України- вербувальна робота, агентурна мережа, виконання терактів, диверсій, підпалів, тощо.В наслідок успішної реалізації операції нанесено 8 високоточних ударів засобами FP-2 (бч 60-100кг) о 08:01 ранку 22.04.26.За оперативними даними розвідки, внаслідок удару втрати противника склали 27 одиниць особового складу спецпризначенців: 12 офіцерів безповоротні (200), 15 - санітарні (300). Операція розпрацьована фахівцями Центру глибинного ураження Сил Безпілотних Систем сумісно зі спеціалістами 1 корпусу НГУ «Азов». Вогневе ураження реалізоване засобами MiddleStrike Птахів 1 оц СБС за координацією новоствореного Центру глибиного ураження Сил Безпілотних Систем. Слідкувати результати СБС наживо:Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦23.04.26🔵МАДЯР🎞МАДЯР👥МАДЯР👥RB📷МАДЯР🇺🇦СБСонлайн«ПІДРАХУЙКА»СБС