Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Хрещатик 36
Додано 14 лип 2024

Хрещатик 36

@khreschatyk36
Кількість підписників: 13 069
Фото: 15,100
Відео: 4,330
Посилання: 2,560
Опис:
Робимо докладну аналітику повісток сесій та комісій. Публікуємо тільки правду про життя Києва, роботу КМДА та РДА теми депутатів Київради і про бл$дство столичного бомонду. Для звʼязку: Приймальня: @khreschatyk36_bot Пошта: [email protected]
Джерело

Хрещатик 36 | ️Саме чиновники КМДА винні, що 10 тисяч людських решток роками лежали ...

Логотип телеграм спільноти - Хрещатик 36 Хрещатик 36 @khreschatyk36
4 400 Охват/переглядів 2025-05-02 06:33 Повідомлення №18192
❗️Саме чиновники КМДА винні, що 10 тисяч людських решток роками лежали поруч з місцем проживання Киян та прогулянок туристів!!!Рештки людських тіл були залишені археологами у 2021 році, після того, як Інститут археології НАН України «витіснили» з приміщення під приводом «реставрації». У грудні 2021 року КМДА повідомила про реставрацію пам’ятки на вулиці Сковороди, 9-Б в межах програми зі збереження культурної спадщини Києва на 2022-2024 роки. Роботи проводить житомирська компанія «Архіград».Після цього археологи втратили доступ до решток, що зберігалися в підвалі. Їх перенесли в металевий контейнер, наданий структурою КМДА. Відтоді всю відповідальність за їх стан та збереження несе Департамент охорони культурної спадщини КМДА.Інститут археології повідомив, що людські рештки, знайдені біля колишньої археологічної бази на Подолі, не є таємничим відкриттям. Це залишки Щекавицького кладовища (XVIII–ХХ ст.), які раніше досліджувалися археологами та антропологами.Фахівці Інституту вже неодноразово пропонували перепоховати ці рештки - як це прийнято у світовій археологічній практиці. Інститут звертався до Міністерства культури, адже згідно з законом, навіть такі рештки вважаються частиною музейного фонду. Але відповіді немає.Ліквідація археологічної бази на Подолі зупинила системні дослідження цього унікального району. Археологія тут - не просто наука, а частина нашої культурної пам’яті. У Європі такі бази - обов'язковий елемент міського розвитку. У Києві - втрачена можливість.❗️Відповідальність лежить на органах місцевої влади.@khreschatyk36