Джерело
Харків для Людей | Павло Храмов | YouTube підкинув відео блогера-початківця, який рік тому переїхав з сі...
785 Охват/переглядів
2026-03-25 11:25
Повідомлення №7836
YouTube підкинув відео блогера-початківця, який рік тому переїхав з сім'єю у Харків з Києва та намагається порівняти ці два міста. Зацікавило, бо людина з сім'єю ± мого віку — це не молодий блогер, який приїхав потусити, він намагається бути об'єктивним та розбиратись, а не просто повторювати стереотипи. Я навіть хотів те відео запостити, бо воно більш-менш збалансоване. Наприклад, він згадав, що у Харкові відключення гарячої води — це норма та адекватно оцінив кількість прильотів, а не оце «прилітає щодня».Те відео залетіло та він випустив друге, де вже говорить про чистоту, прибирання снігу, трафік, дитячі садочки та таке інше. І тут він вже відверто нахвалює Харків. Я вже задумався — невже у нас справді бульбашка незадоволених харківців, які звикли бачити недоліки, але необ'єктивні щодо інших міст…Розгадка не забарилася і вона добре ілюструє проблему «медового місяця». Виявляється, людина живе біля зоопарку в будинку з консьєржем та закритим дитячим майданчиком — скільки харківців так живе? Даю 98%, що це ще й ОСББ. В Києві він мешкав на Троєщині. Для тих, хто не орієнтується — це щось типу харківської Рогані чи Північної Салтівки (не біля метро). Порівнювати ці контексти просто немає сенсу. Я там розписав йому все в коментарі — сходіть почитайте та свій напишіть, а тут лише зауважу, що такі історії не поодинокі — вони стали нормою. Через те що чимало харків'ян виїхало, звільнилось місце. Не тільки житло — робочі місця, соціальні ролі, трафік та інше. Те, що раніше у нас могли собі дозволити групи з високим доходом, сьогодні може дозволити звичайний киянин з Троєщини. Навіть скажу більше — переселенці з Куп'янська купляють квартири біля Саржиного Яру та радіють життю, бо раніше вони могли про таке лише мріяти. Це як заселитися в шикарний будинок твого заможного дядька, який поїхав на заробітки, та платити лише за комуналку — такий собі медовий місяць. Але дядько колись зрозуміє, що будинок можна здавати в оренду. Так само буде з Харковом. Колись життя нормалізується та буде знайдено новий баланс. Певний час ще буде якась кількість людей, які будуть «офігівати» від крутості Харкова, бо живуть в найкращих районах. Це очікувано.Щось я не бачив людей, які мріють переїхати в Харків кудись на Нову Баварію. Мабуть, про щось здогадуються… 🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#пиха #най