Джерело
Харків для Людей | Павло Храмов | Харківʼянка заявила про виснаження через умови життя в місті та токсич...
951 Охват/переглядів
2026-02-09 08:39
Повідомлення №7615
Харківʼянка заявила про виснаження через умови життя в місті та токсичний наратив «незламності»Мешканка Харкова опублікувала відвертий допис у соцмережі Threads, у якому розповіла про повне емоційне та фізичне виснаження через умови життя в місті під час війни. За її словами, постійне просування образу «незламного» та «залізобетонного» Харкова є токсичним, адже нормалізує страждання та стигматизує втому, депресію й психологічні зриви.Авторка допису зазначає, що такі наративи романтизують біль мешканців прифронтового міста та перетворюють його на бренд, водночас позбавляючи людей права на слабкість і відпочинок. Вона наголошує: якщо людина не витримує — її часто сприймають як «слабку» або «непатріотичну».Окремо харківʼянка описала побутові умови: відсутність опалення з кінця січня, перебої зі світлом до 8–10 годин на добу, повну відсутність водопостачання та температуру в квартирі близько +7°C. За її словами, вона змушена спати в теплому одязі, грітися грілками та дозволила собаці спати під ковдрою через холод.На тлі цих умов у жінки загострилися проблеми зі сном і повернулася клінічна депресія після майже року ремісії — лікарі були змушені підвищити дозування антидепресантів.Попри фанатичну любов до Харкова й сильну локальну ідентичність, авторка зізналася, що серйозно замислюється про відʼїзд, адже більше не має ресурсу витримувати поточну реальність.