Джерело
Харків для Людей | Павло Храмов | Останнім часом у мене було декілька зустрічей, які переконали мене, що...
692 Охват/переглядів
2025-10-10 12:59
Повідомлення №6950
Останнім часом у мене було декілька зустрічей, які переконали мене, що в Європі стежать за тим, куди у нас витрачаються кошти на місцях та як у нас взагалі з демократією. Зараз європейські країни стали основними донорами для нас. В тому числі для дотаційного харківського бюджету.Мене щиро дивує, як вправно наші політики просять грошей на покриття пільгових тарифів. Тобто буквально європейці сидять у квартирах по 16-18°, а ми приходимо до них та кажемо, що нам не вистачає грошей, щоб не змінювати свій стиль життя.До мене тут нещодавно електрик приходив. Каже, що дружина в Європі та ці італійці просто скупі, бо не хочуть жити в комфорті взимку — мерзнуть у своїх квартирках. Невже так складно знайти €300 на тепло? Може італійці не вимушені випрошувати грошей на газ — на цей аргумент він махнув рукою.Щось схоже відбувається на рівні громад. Всі ці прохання «дайте нам більше грошей, бо ми в прифронтовій зоні» та одночасне #марнотратство на зовсім необов'язкові речі та подекуди ще й шкідливі — це якесь вишукане лицемірство.Нам НЕ потрібен зараз Центральний парк за 150 млн на рік.Нам НЕ потрібен ремонт скверу за 37 млн.Нам НЕ треба витрачати кошти на згрібання та вивезення всього листя в місті.Нам НЕ потрібно міняти плитку на роздільній смузі.Нам НЕ треба вивозити сміття в подвійних обсягах.Все це не є нагальні потреби! Ми в умовах, коли ми стоїмо з протягнутою рукою. Справедливо це чи ні? — це інше питання. Але так воно вже є.Коли поляки чи німці кажуть, що ми не маємо стільки платити за українців, то це бомба сповільненої дії, адже післязавтра на виборах вони будуть обирати популістів, які пообіцяють зменшити ці витрати. Вони не тупі, вони багато бачать.І виходить, що те, наскільки ми охайно ставимось до грошей, які нам дають, визначає те, наскільки нам будуть довіряти в майбутньому. Та, на жаль, це може стосуватись зброї та зарплат військовим. Прийдуть популісти, які не будуть розбиратись.Хтось скаже, що я притягнув тут за вуха. Але повернусь до того, з чого почав — це моє переконання, яке не виникло на пустому місці. Буду радий помилятись! Але не бачу нічого поганого в переосмисленні наших витрат. Це точно не нашкодить. А поки що ми в рожевих окулярах — найкраще місто, ми всім приклад покажемо ще… Далі буде складніше.P.S. До речі, бачу, що потрохи Харків втрачає увагу як «незламне місто, яке обстрілюють щодня». Бо, даруйте, інші міста зараз також обстрілюють добряче. Тому розраховувати, що до нас будуть завжди особливо ставитись, тому що місто вистояло в 2022 — це ризиковані очікування.🚴🏻♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись