Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Розумій & Кажи シ | Українська мова
Додано 06 гру 2025

Розумій & Кажи シ | Українська мова

@kazutarozymi
Кількість підписників: 6 480
Фото: 2,760
Відео: 85
Посилання: 3,810
Опис:
Тут все про нашу мову і не тільки. Для зв'язку з Адміном: @pryten Для тих в кого бан і хоче мені щось написати: @RozumuikazuBot. Ми на Adsell 👉 adsell.io/r/aJtdjy
Джерело

Розумій & Кажи シ | Українська мова | Знову маємо справу з черговим пуристичним забобоном.Чому раптом дієсло...

Логотип телеграм спільноти - Розумій & Кажи シ | Українська мова Розумій & Кажи シ | Українська мова @kazutarozymi
1 000 Охват/переглядів 2026-01-17 22:24 Повідомлення №4540
Знову маємо справу з черговим пуристичним забобоном.Чому раптом дієслово «виглядати» у значенні «мати вигляд» почали маркувати як суржик? Адже всі старі словники це значення фіксують.Наприклад, у словнику Кримського та Єфремова подано:Иметь вид кого, чего – ма́ти подо́бу, ви́гляд, по́стать кого́, чого́; вигляда́ти як щось.Приклад вживання поданий у словнику «Вигляда́є немо́в ви́нний».У російсько-українському фразеологічному 1927-го року словнику теж зазначено:Иметь вид кого, чего – мати подобу, вигляд кого, чого; виглядати як, немов хто, що.У відредагованому виданні словника Грінченка (1928 р.) читаємо:Вигляда́ти яко́сь — представлятися в певному вигляді. «Ну, тепер я скажу, що всенька справа ось-як виглядає».Класики також активно вживали це слово у такому значенні: • «Занепав ти, Льово, на мокру курку виглядаєш» (В. Підмогильний); • «Вадим виглядав чорно» (М. Хвильовий); • «Виглядала вона старою бабусею, а їй усього було літ за тридцять…» (Панас Мирний); • «Та що та справедливість так само виглядала би в польській державі…» (газета, 1917 р.).Більше прикладів можна знайти у корпусі ГРАК. Отже, твердження, що «виглядати» можна лише з-за рогу будинку, а стосовно зовнішності треба казати суто «мати вигляд», — безпідставні.#Вікторина Розумій & Кажи. Підписуйсяシ!