Джерело
Податковий блог Мар'яни Кавин | Обіцяла глибше розібрати поширену фразу серед бухгалтерів:«А я не беру...
1 880 Охват/переглядів
2026-06-22 10:59
Повідомлення №15422
Обіцяла глибше розібрати поширену фразу серед бухгалтерів:«А я не беру участі в операціях Клієнта, і я не маю на них жодного впливу. То мені треба ставати на облік?»Одразу йдемо до першоджерела - пункту 41 ч.1 ст.1 ЗУ Про фінмон (361): Об’єкт фінансового моніторингу - дії з активами, пов’язані з відповідними учасниками фінансових операцій, які їх проводять, “...” а також будь-яка інформація про такі дії чи події, активи та їх учасників.”Тому тут питання зустрічне таке: під час надання послуг Клієнтам — чи стає вам відомою інформація про дії, події, активи та їх учасників? Від того буде залежати відповідь — чи ставати на облік)Наведу ще такий приклад. Банківський працівник, коли проводить платіжну інструкцію, теж не бере участі в господарській операції Клієнта. Проте йому доступна інформація — а це дані платіжки — які свідчать про дії-події, а тому банківський працівник здійснює фінмоніторинг цієї операції та в результаті платіж може бути зупинений.У нас, бухгалтерів та консультантів, значно менше впливу на Клієнта, ніж у банкірів. І цей обов'язок такий собі пасивний) та зводиться до опції «побачив — повідомив».Більше прикладів про це — 25.06.Реєстрація ТУТ або ставте «+» у коментарях і менеджер розповість про всі деталіДо зустрічі на майстер-класі🥰#ПодатковийБлогМК #Фінмоніторинг #вебінар #марянакавин #бухгалтерія #податки #КурсиМК2026 #НавчанняДляБухгалтерів #КурсиДляБухгалтерів