💰 "Пальцем в небо": Як КМДА розрахувала нові тарифи на проїзд. Розбираємо офіційну відповідь Департаменту економіки.Ми намагалися розібратися, як КМДА виконала розрахунки тарифів на проїзд, які планується запровадити з 15 липня. Для цього відправили запит в профільний департамент.Отримана відповідь не здивувала, а радше зафіксувала здогадки та отриману кулуарно інформацію.🤦🏻 Якщо коротко: глибокого аналізу пасажиропотоку та впливу нового тарифу на нього ніхто не робив. Конкретних цифр очікуваної виручки немає, а вартість довготривалих проїзних просто списали з «пропозицій перевізників» без будь-якого підґрунтя. Більше того, саме "звернення" підприємств виглядає радше імітацією причини, якщо керуватись законодавством.❓Що не так із відповіддю Департаменту економіки та інвестицій КМДА?🎭 Сумнівна підстава. Перерахунок тарифів Департамент виконував на основі звернень КП «Київпастранс» та КП «Київський метрополітен». Це виглядає як вистава, бо метрополітен на 100% а Київпастранс в частині електротранспорту отримує оплату за виконану транспортну роботу відповідно до ст.11 ЗУ "Про міський електричний транспорт". Тобто їх доходи не залежать або переважно не залежать від встановленого тарифу. Тож чому ці підприємства раптом і одночасно звернулися до КМДА щодо перерахунку?📊 Повна відсутність підходу на основі аналізу даних. Ми запитували, чи враховував Департамент дані КП «ГІОЦ» про реальну кількість пересадок, які роблять кияни, та популярність різних типів квитків. Відповідь чиновників, що "очікувана виручка залежатиме від фактичного користування пасажирами... після запровадження нових тарифів", свідчить, що жодного моделювання поведінки пасажирів та еластичності попиту перед підвищенням цін взагалі не проводилося.Більше того, Департамент економіки навіть не намагався провести власних розрахунків, а просто взяв те, що йому нарахували комунальні підприємства за чинними методиками. А вони, хоч і чинні, але застарілі та не враховують положення ЗУ "Про міський електротранспорт".🎯 Тарифи зі стелі. Використані підприємствами методики не передбачають ніякого тарифного меню, а лише розрахунок тарифу на разову поїзду. Крім того, навіть розрахований разовий підприємствами тариф був значно вищим. Тому тариф на разову поїздку Департамент визначив «зі стелі».Таким же чином визначено і вартість пакетів поїздок, квитка на 90 хвилин та проїзних на різні періоди. Жодних методик, жодного аналізу поведінки пасажирів, які вже зараз не користуються проїзними.🤔 Уявний ефект на 1-1,5 роки. Департамент, ігноруючи положення ЗУ" Про міський електротранспорт", зазначає, що підвищення забезпечить беззбитковість Київпастрансу та метрополітену на строк 1-1,5 роки. Але це твердження базується на відсутності розрахунків та без врахування падіння облікованого пасажиропотоку через об’єктивне падіння попиту та збільшення кількості «зайців».🛑 Підсумок: загальна картина виходить такою, що КМДА не ставила чіткої задачі - на скільки потрібно зменшити видатків з бюджету на громадський транспорт і не проводила якісного розрахунку. Так щоб з аналізом впливу на фінанси, на зміну моделей мобільності (включаючи використання авто, легкий персональний транспорт) і пов’язані з цим додаткові видатки. 🇪🇺 Проозиція ГО «Пасажири Києва» залишається незмінноюГромадський транспорт — це не бізнес, який має виходити в «нуль» виключно за рахунок пасажирів, а базова послуга та інструмент регулювання поведінки людей, який має розраховуватись по ефекту впливу на загальну економіці міста, а не відірвано в розрізі окремих комунальних підприємств. Наша пропозиція передбачає використання більш ефективної європейської моделі тарифоутворення, що забезпечує лояльність пасажирів до системи громадського транспорту і, як наслідок, підвищення ефективності використання наявних обмежених ресурсів міста.
У 1416 році ординці еміра Едигея вщент розграбували та спалили Києво-Печерський монастир. Наступна подібна за масштабом подія сталася 3 листопада 1941 року: нацисти вивезли з Лаври всі цінності, а радянські диверсанти (НКВС) підірвали Успенський собор під час відступу.Києво-Печерська Лавра зазнавала спалень та пограбувань близько 5–6 разів за свою історію. Проте, незалежно від епохи та масштабів руйнувань, монастирський комплекс стояв як і раніше, лише розростаючись і не втрачаючи свого культового статусу. Натомість держави, відповідальні за осквернення святинь, неминуче протягом найближчих кількох років потерпали від численних криз і зрештою припиняли своє існування назавжди.Встань із гробу, о чесна главо, встань і подивися на місто, що сяє, на церкви, що квітнуть, на Християнство, що зростає! Подивися на землю свою і побач: Господь не залишив її, і слава її не згасне, доки стоятиме сонце. Бо Русь — це дім Божий, і вогнем вона хрещена, і силою Його бережена
(с) Митрополит Іларіон@bisovnya
👮🏻 Чергові подвійні стандарти патрульної поліціїЕпопея з наземними переходом на метро Університет все ще триває, поліція не все ще не хоче погоджувати перехід, посилаючись на обмежену оглядовість.Звісно жодних дій, щоб покращити оглядовість на решті наземних переходів на бульварі Шевченка, поліція не вживає.Натомість поліція продовжує погоджувати інші схеми організації дорожнього руху, які грубо порушують ДБНи - проспект Лобановського, Харківське шосе.🛣️ На фото - нова розв'язка на Полярній-Богатирській, про яку ми неодноразово писали і підземний перехід через Полярну.По-перше, на магістральних вулицях регульованого руху зупинки мають бути поєднані НАЗЕМНИМИ регульованими пішохідними переходами.Але Київавтодор звісно готовий витрачати наші з вами кошти на будь-яку дурню, головне максимально дорогу і безглузду.А по-друге - де тут перед переходом трикутник видимості 50х10 метрів?Це, звісно, риторичне питання, але самодурство і подвійні стандарти патрульної поліції вже втомили. Тут як в приказці про хрестик і труси. А от з Київавтодором все зрозуміло - цю шкідницьку організацію треба розігнати.📢 Пропонуємо вам підписати відповідну петицію на сайті петицій або в Київ Цифровий.📸📹 Вадим Січкарук
Є час і натхнення для довгочиту.Попередження: все, що нижче, є моєю думкою як приватної особи.Я переконаний, що ми дійшли до тієї точки, в якій Росія не зможе досягти своїх цілей військовими методами. Навіть мінімального їхнього набору - окупації Донбасу.Не впевнений, втім, що в Росії всі це усвідомлюють, особливо нагорі. Я, як речник УОС, постійно маю справу з різними мапами - нашими та їхніми. Останній місяць вони ретранслюють таку наркоманію, що п’ять разів взятий Куп’янськ почав здаватися легеньким перебільшенням. Бої в Лимані (тому, що великий) та майже взята Борова з Куп’янськом-Вузловим, повністю контрольовані бравими російськими бійцями Вовчанські Хутори і бої в таких селах, назви яких були для мене в новинку, бо взагалі десь в глибинах Харківщини.У мене таке враження, що вони це транслюють вже навіть не для плебсу, котрий Малу Токмачку не відрізнить від Чорнобаївки, а нагору. Знімають рімейк фільму “Гудбай, Ленін”, в якому дітки приховували від мами факт воз’єднання Німеччини. Тільки замість мами - ботоксна бабуся. Я тоді, в принципі, не дивуюсь, якщо він щиро вірить, що вони не просто Донбас окупують, а зроблять це ще до осені. Я б з такими вихідними даними теж міг би повірити.Правда в тому, що військовим шляхом вони зроблять це ніколи. І навіть якщо це не усвідомлює хуйло - усвідомлюють підхуйлята. Час грає не на їхню користь, оборонні спроможності України зростають швидше, ніж їхні атакувальні, і завдання взяття Слов’янська-Краматорська-Карачуна не виглядає реалістичним. Ні, не те щоб в них зовсім не залишилося карт і засобів ескалації. Просто вони поділяються на малореальні та малоефективні (пробити Білорусь на включення в конфлікт) та катастрофічні для самих себе (ядерна ескалація та масова мобілізація).З усіх цих варіантів, що характерно, масова мобілізація - єдиний, який може високоймовірно забезпечити результат. Себто, якщо реально зігнати пів-Москви і почати закидувати м’ясом, створюючи перевагу по піхоті один до дуже дофіга, то можна чогось досягти. Але з втратами значно більшими, ніж зараз, бо м’яса-то буде більше, а техніки, логістичних спроможностей чи організаційного ресурсу в виді командирів тактичної та оперативно-тактичної ланки - ні. Саме тому вони і на це не йдуть.Це означає, що нас та інших світових гравців будуть втричі інтенсивніше качати іншими методами: інформаційними кампаніями, терором мирного населення, підживленням панічних та капітуляційних настроїв, підкупом, тощо. Нова програма-мінімум - здобути найменш болючий для Росії сценарій неперемоги.Тому логічно було очікувати, що будуть цілити по мірняку, в центрі Києва будуть зигувати, сто п’ятсот інстаблогеринь проміж фото нігтиків розповідатимуть про ТЦК з індусами, а на виборах в Європі у право- та ліворадикалів різко зростатиме фінансування.Завдання в нас дуже важке, але дуже просте: завершити почате. Добити російську економіку та логістику і перевести баланс здобутків та втрат для них в такий, який не дозволить ефективне відновлення без масової мобілізації. Ця мета не так далеко.А паралельно не піддатися на усю цю гойду - ані інформаційну, ані психологічну, ані політичну, ані дипломатичну.Я теж заколебався служити, чесно. Хай мені і в рази легше за багатьох - на цивілі все одно було веселіше. Хочу додому тискати величезного чорного мейн-куна (фото додається). Але треба доробити справу.
Україна отримає першу партію шведських винищувачів JAS 39 Gripen з ракетами «повітря-повітря» великої дальності MeteorЦе не просто чергове посилення авіації. Це ще один крок до якісно нової архітектури нашої оборони.Але найголовніше, що Gripen з ракетами Meteor на борту - це буде «довга рука» нашої авіації, яка дозволить відганяти носіїв російських КАБів від фронту. Це неоціненне посилення як нашої авіації, так і захист піхоти. Gripen створювався для війни, де авіація має діяти швидко та адаптивно, з різних аеродромів оперативного базування, у складному середовищі протиповітряної оборони та під постійним тиском противника. Саме така війна сьогодні триває в Україні.Поява шведських винищувачів дає нам більше інструментів для боротьби з російською авіацією, ракетами, дронами й засобами ураження. Це значне посилення спроможностей Повітряних сил і поступове формування тієї системи, якою ми собі її уявляємо.Окрема подяка Швеції.Шведська підтримка України є послідовною стратегічною позицією держави, яка добре розуміє природу російської загрози. Gripen для України — це внесок не лише в українську безпеку. Це внесок у безпеку всієї Європи.Scuta premite!Nunquam retrorsum!
⚡️💰 «Пасажири Києва» надали КМДА пропозицію нових тарифів на проїзд за європейською моделлюКиїв досі живе за застарілою моделлю оплати проїзду, де постійні пасажири та туристи або ті, хто їздить раз на місяць, платять майже однаково - разовими поїздками.І проект нових тарифів не пропонує нічого радикально кращого, лише збільшення існуючих тарифів майже у 4 рази.Натомість у своєму зверненні ми запропонували КМДА перейти на європейську модель, де пріоритет надається тим, хто користується громадським транспортом регулярно - для них передбачені вигідні проїзні, тоді як випадкові пасажири платять фактично по собівартості перевезення.Що ми пропонуємо?Замість оплати за кожен вхід, ми пропонуємо запровадити квитки за часом, які дозволяють робити пересадки без додаткової оплати:✅ 20 грн — квиток з пересадкою в межах 45 хвилин* (базовий тариф)✅ 30 грн — квиток з пересадкою в межах 90 хвилин*✅ 80 грн — квиток на 1 добу✅ 1000 грн проїзний на місяць (на 300 грн дешевше, ніж зараз!)і з активацією проїзного у будь-який день місяця* обмеження в 45 і 90 хв стосується лише здійснення пересадки, при закінченні цього часу пасажир продовжує поїздку в транспорті, де здійснив валідаціюЧому це важливо?1. Вигода для постійних пасажирів. У Празі чи Варшаві проїзними користуються 75-80% людей, а в Києві зараз — лише близько 1%. Наша мета — зробити місячний абонемент доступним і зручним.2. Гнучкість. Квиток на 45 хвилин дозволить вам змінити автобус на трамвай чи метро і не платити двічі.3. Економія для міста. Реалізація цієї пропозиції дозволить збільшити дохід транспортних підприємств удвічі та зекономити міському бюджету близько 2,5 млрд грн на рік. Ці кошти потрібно спрямувати на оновлення рухомого складу та ремонт інфраструктури.Важливі деталі:• Для оплати банківською картою пропонується базовий тариф 20 грн, але без можливості безкоштовної пересадки.• Для студентів мають діяти знижки 50% на добові та місячні проїзні.Впровадження такої тарифної моделі пройшли всі великі міста ЄС і навіть нещодавно Львів. Хіба Київ гірше? 🚉🏙
🇭🇺🚇Тарифне меню на громадський транспорт у БудапештіМи готували цей пост на завтра. Але сьогодні він буде показовішим.Транспортна система угорської столиці (BKK) також працює за принципом єдиного квитка для метро, трамваїв, автобусів та тролейбусів. Місто дає нам приклад того, як тарифне меню може повністю стерти межу між столицею та передмістям завдяки єдиним проїзним.⏱️ Разові та короткі (часові) квитки:Будапешт стимулює користуватися застосунком BudapestGO. Купувати квитки фізичні — не так вигідно:Разовий квиток через додаток: ~71 грн (500 HUF).Пакет із 10 разових квитків у додатку: ~640 грн (4500 HUF).Разовий квиток в автоматі: ~100 грн (700 HUF).30-хвилинний квиток: ~86 грн (600 HUF).90-хвилинний квиток: ~121 грн (850 HUF).📅 Туристичні квитки на 1–3 доби:На 24 години (Добовий): ~392 грн (2750 HUF).На 72 години (Тридобовий): ~820 грн (5750 HUF).💳 Тривалі проїзні лише в БудапештіНа 30 днів ~1275 грн (8950 HUF)На 90 днів ~3830 грн (26850 HUF).На 365 днів ~14240 грн (99950 HUF)💳 Тривалі проїзні в Будапешті та області (Pest County Pass).На 30 днів: ~1345 грн (9450 HUF) — усього на 70 гривень дорожче за міський! Дає безліміт на весь транспорт Будапешта ПЛЮС право їздити приміськими електричками, поїздами MÁV та автобусами по всій області. У наших реаліях це був б один дешевий квиток на Київ і всю приміську зону.На 365 днів: ~16160 грн (113400 HUF).А тепер порівняйте з тим, що пропонує киянам КМДА!
Останнім часом в соцмережах нова хайпова тема: загроза напливу мігрантів в Україну. Натовпи мігрантів на кордоні, індійці, які перуть одяг у Дніпрі, розповіді про жахливі злочини, здійснені "чужаками"... Частина цього контенту, звісно ж, створена ШІ й публікується на сторінках, де повно всілякого інформаційного сміття. Очевидно, що цю тему підживлюють штучно - та все ж її активно обговорюють і живі люди, не тільки боти.То що ж насправді? Скільки мігрантів приїхало в Україну упродовж останніх 10 років? Скільки серед приїжджих були нелегальними мігрантами? Скільки іноземців за цей час залишилися і живуть в Україні? Щоб з'ясувати це, ми перевірили дані Державної міграційної служби за останнє десятиліття. Відповіді вас здивують. Не будемо спойлерити, але відсоток іноземних мігрантів в Україні - мізерний. І на тлі повномасштабного вторгнення РФ він аж ніяк не збільшується. Гаразд, якщо в нас мізерна кількість мігрантів - то звідки тоді хайп? На це запитання у нас теж є відповідь. Читайте в нашому матеріалі: https://texty.org.ua/articles/117425/velykyj-xajp-z-nichoho-na-foni-straxiv-pro-immihrantiv-yixnij-pryplyv-lyshe-padaye/
⚡️ Легалізація рейдерства, знищення OSINT-розслідувань та інші корупційні ризики нового Цивільного кодексу Мабуть, ви вже втомилися від цих слів, але знову Парламент намагається в «турборежимі» проштовхнути зашкварні норми. 800 сторінок проєкту Цивільного кодексу ухвалили в першому читанні за 22 хвилини.Звісно, ми не могли проаналізувати 100% надскладного документу, та занурилися в текст і коментарі експертів, вочевидь, уважніше за більшість нардепів. Ось наш топ-5 корупційних ризиків:1️⃣ У вас можуть забрати квартиру (ст. 367, 427, 1919) Перший ризик стосується кожного, у кого є нерухомість. Якщо вашого права немає в електронному реєстрі (а він запрацював лише у 2013-му), для третьої особи воно фактично «не існує».👉 Приклад: Ви успадкували квартиру в 90-х і маєте лише паперові документи. Шахрай підробляє угоду, продає квартиру покупцю. За новим ЦК покупець уже «добросовісний набувач» і має легальне право на це житло. Сьогодні в більшості таких справ Верховний Суд стає на бік справжнього власника. За новим ЦК такого не буде.2️⃣ Легалізація рейдерства (ст. 442, 495) Автори проєкту заклали норму: якщо майно було виведено з державної чи комунальної власності й з моменту реєстрації минуло 10 років, держава втрачає право витребувати його назад у «добросовісного набувача». 👉 Реальний кейс: Справа ексміністра агрополітики Сольського. За даними НАБУ, він привласнив тисячі гектарів державної землі. За новим кодексом, якщо продати цю землю агрохолдингу, через 10 років повернути її буде майже неможливо. 3️⃣ «Віджим» пам'яток (ст. 1918, 1919)За новим Кодексом, якщо охоронного статусу лісу, узбережжя чи історичного об'єкта немає в електронному реєстрі нерухомості — держава не зможе захистити їх від забудовника. 👉 Реальний кейс: Гостинний двір у Києві. У 2011 році уряд Азарова просто викреслив будівлю з реєстру пам'яток — і одразу почалися спроби забудови. У 2018-му суд таки повернув будівлю державі. Якби новий ЦК діяв тоді, забудовник став би «легальним власником», бо у реєстрі статусу не було. 4️⃣ Знищення OSINT-розслідувань (ст. 345, 350, 353)Проєкт уводить абсолютний нонсенс для європейського права — дає компаніям право на власний «цифровий простір» і «цифрову приватність». 👉 Приклад: Фірма з російськими бенефіціарами виграє тендер. Журналісти збирають дані з відкритих баз і хочуть опублікувати статтю. А компанія подає в суд за «порушення її цифрової приватності». Навіть якщо суд потім стане на бік медіа, це відкриває шлях до масових SLAPP-позовів, мета яких — виснажити розслідувачів судами та заблокувати публікації.5️⃣ «Право на забуття» для схематозників (ст. 328)Проєкт дозволяє фізичним особам вимагати видалення інформації про себе зі загальнодоступних джерел та медіа, якщо вона «втратила суспільний інтерес». Так, є виняток щодо інформації про публічних осіб. Та формулювання дає колишнім посадовцям шанс довести, що вони є приватними особами. А головне — лазівка залишається для олігархів та інших бенефіціарів схем. 👉 Приклад: Експосадовець звинувачувався у багатомільйонних відкатах 5 років тому. Він іде до суду з вимогою видалити всі розслідування про нього, бо «інтерес суспільства втрачено». Суд зобов'язує видалити статті, і ми отримуємо нібито чистого кандидата.➕ Наскрізний ризик: «доброзвичайність» (ст. 6 та ще понад 40 згадок) Проєкт уводить «доброзвичайність» як один із головних критеріїв для вирішення спорів. Це сукупність моральних норм, які закон описує максимально розмито. Корумповані судді отримають право суб'єктивно ухвалювати рішення, просто заявивши, що одна зі сторін діяла «недоброзвичайно». Що далі? Проєкт готують до другого читання, та немає жодних згадок про плани залучати громадянське суспільство.Що робити? Фундаментальні закони не можна приймати в «турборежимі». Вимагай від депутатів антикорупційної експертизи проєкту №15150 та відкритого діалогу щодо норм, які визначають життя кожного з нас.Адже коли діалог не працює в кабінетах влади, розмова продовжується на вулиці.- - - - - - - - -Підписуйся, щоб бути в курсі: Inst | TG | FB | X | Threads
‼️73-й обмін: Україна повернула з неволі 193 ЗахисниківСьогодні за результатами перемовин Координаційний штаб за дорученням Президента провів черговий обмін полоненими. З російської неволі визволено 193 Оборонців. Сьогоднішній захід став продовженням Великоднього обміну та реалізації відповідних домовленостей.Особливість нинішнього обміну полягає в тому, що вдалося повернути з полону хлопців 2000-х років народження, а також Захисників із пораненнями. Більшість звільнених незаконно утримувались на території Чечні. Проти частини з них були сфабриковані кримінальні справи, що є порушенням Женевських конвенцій.Серед визволених військовослужбовців — представники ЗСУ, зокрема значна кількість десантників. Також додому повертаються бійці Військово-Морських Сил, ТрО, Національної гвардії України, Нацполіції, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Окрім солдатів та сержантів, вдалося звільнити декількох офіцерів.Звільнені військовослужбовці захищали країну на Луганському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Курському напрямках. Наймолодшому Захиснику виповнилося 24 роки. У полон він потрапив на Донецькому напрямку у 2023 році. Вік найстаршого визволеного Оборонця — 60 років. Двоє військовослужбовців сьогодні святкуватимуть свій день народження вже на рідній землі.Усі звільнені пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також усі передбачені державою виплати. Україна забезпечить реінтеграцію героїв до суспільства після тривалої ізоляції.🤝Висловлюємо вдячність США та ОАЕ за допомогу в організації обміну.Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян. Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі.🇺🇦 Слава Україні!