⚡️ Полтавська громада: ситуація на ранок 23 січняМинула ніч була непростою для енергосистеми. У громаді продовжують діяти графіки аварійних відключень (ГАВ).Ось головне, що варто знати станом на 09:00:💡 Енергетика та світлоСитуація з напругою залишається складною, за ніч надійшло 79 звернень від мешканців щодо електропостачання.• Вуличне освітлення: Працює в економ-режимі. З 16:30 до 20:00 освітлення працює на всіх вулицях та провулках громади (з урахуванням ГПВ); З 20:00 до 23:00 та з 06:00 до 07:00 підсвічуються лише центральні вулиці.🚱 Водопостачання та теплоЗа інформацією обласного КП «Полтававодоканал» через аварію на мережі тимчасово відсутня вода за адресами:• Район Кобищани;• вул. Садівництва, вул. Дарвіна, вул. Історична, вул. Чамарин Яр, пров. Суконний.Фахівці вже проводять відновлювальні роботи.♨️Тепло: Більшість котелень працюють штатно.🚦 Безпека на дорогахУвага водіям! На ранок не працюють світлофори на важливих перехрестях:• Київське шосе — «Епіцентр»• Київське шосе — вул. 23 Вересня• вул. Великотирнівська — вул. Івана МазепиБудьте максимально обережними та дотримуйтесь правил пріоритету!🏠 Пункти НезламностіЗа ніч пункти підтримки прийняли 29 відвідувачів. Найбільше людей звернулося до пунктів під час повітряних тривог в укриттях закладів освіти (22 особи).🎓 ОсвітаСадочки працюють очно. Більшість шкіл залишаються у змішаному форматі.⚠️ Дистанційно сьогодні працюють: ЗЗСО №35, №40, Андрущанська ЗОШ, Супрунівський НВК та ПВМПУ.Транспорт, медицина та заклади культури працюють у штатному режимі.Тримаємось! 🇺🇦
Сьогодні Полтавська громада працює в умовах аварійних відключень електроенергії, запроваджених на території області внаслідок російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.⚠️ Працюємо в координації з комунальними та екстреними службами для забезпечення стабільної роботи критичних систем.🏢 За доповіддю керівника обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго», централізоване теплопостачання в громаді станом на ранок забезпечується у штатному режимі – усі котельні працюють відповідно до технологічних параметрів.Складнішою залишається ситуація в будинках із даховими газовими котельнями. Переважна більшість таких будинків перебуває на обслуговуванні приватних управлінських компаній та ОСББ, що створює додаткові ризики у разі тривалих відключень електроенергії.💧Ґрунтовна розмова з керівником обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» ситуація складна, але контрольована є аварії, але всі ремонти відбуваються оперативно в штатному режимі. 🚦 Світлофорні об’єкти, де блоки безперебійного живлення не встигають заряджатися через тривалість відключень, оперативно передаються на контроль Патрульної поліції.У місті понад 70 перехресть, тому фізично неможливо забезпечити присутність патрулів на кожному з них. Поліція визначає пріоритетні локації та направляє туди регулювальників. На другорядних перехрестях водії мають керуватися правилами дорожнього руху.🚸 Вуличне освітлення в громаді працює на мінімальних показниках.Водії, просимо бути особливо уважними на пішохідних переходах.Шановні мешканці, за можливості використовуйте світловідбивальні елементи.🚎 Громадський електротранспорт у місті курсує у штатному режимі та здійснює перевезення пасажирів відповідно до затверджених маршрутів.🍵 Пункти підтримки на території громади залишаються відкритими та готовими до прийому мешканців. Станом на зараз кількість звернень є мінімальною. Усі служби перебувають у стані готовності до оперативного посилення роботи у разі зростання попиту.Про подальші зміни та важливі рішення громаду інформуватимемо оперативно.
Полтавська молодь долучається до європейських програм обмінуПолтавська міська рада спільно з партнерами з округу Акерсхус, Норвегія, подали заявку на підтримку проєкту молодіжного обміну і отримали фінансування від програми Європейського союзу Erasmus+. Молодь нашої громади зможе поїхати в Норвегію, навчатися й ділитися власним досвідом. Це не просто поїздка, це культурний діалог, знайомство з роботою муніципалітетів округу, а також зустрічі з місцевими посадовцями. Обмін відбудеться з 4 по 9 червня. Сьогодні відбулася нарада з мером округу Акерсхус, його заступником та командою. Ми почали роботу з реалізації проєкту, у тому числі працюємо над механізмами відбору учасників. Важливо, щоб можливість міжнародного обміну отримали вмотивовані, активні й небайдужі молоді люди. Тож найближчим часом молодь Полтавської громади може очікувати на нові можливості. Крім того вже схвалена і наша спільна заявка на економічну підтримку розвитку наступного спільного проєкту. На нараді обговорили потенційні напрямки співпраці. Дякую за конструктивний діалог Thomas Sjøvold Are Ausland
Полтава переходить на щадний режим освітлення ⚡️Сьогодні провели оперативну нараду щодо додаткових рішень для економії електроенергії в громаді, насамперед щодо вуличного освітлення. Врахували усі рекомендації держави та обласної військової адміністрації.Ми живемо й працюємо в умовах війни та складної енергетичної ситуації. Тому важливо максимально відповідально підходити до споживання електроенергії та зменшувати навантаження там, де це можливо без шкоди для безпеки.Ще до впровадження відповідних змін навантаження на енергосистему було зменшено. Фактично вуличне освітлення працює лише 3–4 години на добу, відповідно до графіків відключень. Тож громада освітлюється орієнтовно на 30–33% від загальнонеобхідного обсягу.Водночас для додаткового зниження навантаження напрацьовано більш ощадливий режим роботи вуличного освітлення, що дозволяє додатково зекономити ще близько 300 кВт електроенергії.Після технічного перепрограмування, яке триватиме до 24 годин, плануємо працювати за таким режимом вуличного освітлення:• з 16:30 до 18:00 — черговий режим, освітлюються лише центральні вулиці;• з 18:00 до 22:00 — освітлення працює на всіх вулицях та провулках громади;• з 22:00 до 23:00 — знову черговий режим із освітленням центральних вулиць.❗️ Зазначений часовий режим є орієнтовним. Фактична робота вуличного освітлення безпосередньо залежить від погодинних графіків відключень електроенергії та загальної ситуації в енергосистемі.У разі змін у графіках режим роботи освітлення може коригуватися. Такий підхід дозволяє зберегти освітлення у найбільш активний вечірній період, врахувати зимовий час, короткий світловий день, роботу закладів освіти у другу зміну, а також безпеку пішоходів і дорожнього руху 🚸.❗️ Окремо повідомляю: святкову ілюмінацію в місті вимикаємо повністю. За сприятливих погодних умов з понеділка, 19 січня, розпочинаємо демонтаж новорічної ялинки та святкових конструкцій.🔊 Також звертаємося до підприємців із проханням тимчасово, до стабілізації ситуації в енергосистемі, максимально вимикати зовнішню рекламу, світлові вивіски та фасадну підсвітку, коли елементи заживлені від загальної електромережі, а не від приватних генераторів.Надала доручення Інспекції з благоустрою поінформувати суб’єктів господарювання, пояснити ситуацію та звернутися з проханням відповідально поставитися до цього кроку! Розраховую на максимальний відгук, проте такі рішення залишаються на відповідальності самих підприємців.Важливо діяти відповідально і солідарно, щоб електроенергії вистачало тим, хто потребує її найбільше: лікарням, критичній інфраструктурі, насосним станціям, котельням.Дякую всім полтавцям за розуміння, витримку і підтримку.Ми знаємо, кому зараз насправді складно! Ми тут, у громаді, впораємося!Головне, щоб стояли Збройні сили України!
Провела прийом громадян, який тривав понад 5 годин. За цей час опрацювали понад 30 звернень громадян 🤝Такі зустрічі завжди непрості, але саме вони дають найчіткіше розуміння того, чим живуть мешканці громади і з якими викликами стикаються. Звернення були різними: житлові, соціальні, інфраструктурні, а також повторні, вже після вирішення питання. Чоловік понад три години чекав, щоб просто сказати «дякую». Кілька місяців тому він звернувся з проханням замінити трубу водовідведення у багатоквартирному будинку. Проблему вирішили. І сьогодні він прийшов не зі скаргою, а зі словами вдячності. Я щиро вдячна за зворотній звʼязок💚🤍Варто бути чесними: не завжди вдається оперативно або повністю вирішити всі питання, з якими звертаються люди. Але кожне звернення ми чуємо. Для мене принципово важливо знати про проблеми мешканців, чути кожного і робити все можливе в межах повноважень, щоб ці питання зрушувалися з місця. Особисті прийоми допомагають зберігати живий зв’язок між владою і громадою, будувати довіру та працювати разом над вирішенням питань. Також сьогодні познайомилася з неймовірними жінками з ГО «Збережи життя». Вони працюють із вагітними та матерями з немовлятами до року, з тими, хто опинився у складних життєвих обставинах або пережив втрату. Організація надає матеріальну допомогу, формує бебі-бокси, забезпечує психологічну підтримку та популяризує свідоме батьківство 🌱Якщо у вас є питання або ви потребуєте особистої розмови – відкрита до діалогу.📱 Запис на особистий прийом:(0532) 52-59-10(0532) 57-30-97
За ініціативи обласної військової адміністрації відбувся діалог із керівництвом «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал». Діалог між Полтавською міською радою та обласними комунальними підприємствами, які забезпечують тепло та водопостачанням громаду, має позитивну динаміку. Місто виконує всі досягнуті домовленості. Податкові питання врегульовані, а неоднозначні норми щодо 4% завдяки рішенню Уряду зняті з порядку денного.Загалом по області сума 4% становить 232 млн грн, із яких 221 млн грн припадає саме на Полтавську територіальну громаду. Ми поінформували, що плануємо перейти на щомісячний формат платежів для постійного діалогу, прозорості та контролю. Відповідний проєкт рішення буде винесений на розгляд сесії вже у січні.У 2025 році до міського бюджету надійшло 41 млн 719 тис. грн. Ці податки громада повернула в повному обсязі до підприємств. Загалом, за рахунок субвенцій з місцевого бюджету спрямували понад 65 мільйонів для цих підприємств: • «Полтаватеплоенерго» - 8 млн 170 тис. грн • «Полтававодоканал» - 57 млн 500 тис. грнЦе зробили у найкритичніші моменти, щоб не допустити переходу підприємств на ринок електроенергії з утричі вищими тарифами.Переконана, що ми пройшли один із найскладніших кризових етапів. Попереду новий рівень взаємодії. «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал» забезпечують критичну інфраструктуру громади. В опалювальний сезон немає місця ані політичним суперечкам, ані з’ясуванню «чия це відповідальність». Єдине спільне завдання, щоб у полтавців були вода і тепло.Крім цього ми й надалі спрямовуватимемо податки, що надходять до місцевого бюджету, виключно на аварійні ділянки громади. Таких критичних точок сьогодні чимало: Поділ, Яр, Гожулівська та інші проблемні колектори, які потребують негайного втручання.Також звернула увагу керівництва ОВА на один із найбільш вартісних і стратегічно важливих проєктів – реконструкцію Супрунівських очисних споруд та на необхідність активної участі обласної влади як їх балансоутримувача. Я підтримую ініціативу обласної військової адміністрації щодо чіткого й оперативного управління критично важливими процесами. Водночас позиція міста залишається принциповою: стратегічні комунальні підприємства мають працювати в інтересах громади та з чітким розумінням відповідальності за ухвалені рішення.Для мене важливо, що голова Полтавської ОВА Віталій Дяківнич, вбачає критичність питання і взяв його в оперативну роботу. Це дає змогу рухатися далі у конструктиві та з відповідальністю за результат.Дякую керівникам «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал» за повну залученість до спільної роботи, участь у нарадах та конструктивну співпрацю з містом у питаннях стабільної роботи підприємств і реагування на надзвичайні ситуації.Дякую ОВА за організацію конструктивної та предметної розмови.
Цієї ночі Росія продовжила бити по наших громадах і по енергетиці. Під ударами були Дніпровщина, Житомирщина, Запоріжжя, Харківщина й Херсонщина. Основна мішень – це обʼєкти енергетики, важлива інфраструктура, яка забезпечує нормальне життя для наших людей: тепло, світло. Вранці працювали наші сили ППО в Києві, повітряна тривога була у столиці та в регіоні, на Чернігівщині. Сто тринадцять ударних дронів випустили. Близько 70 з них – це «шахеди», також були ракети – три балістичні. Дякую захисникам, які щодня й щоночі відбивають повітряні напади Росії: авіації, зенітним ракетним військам, підрозділам РЕБ та безпілотних систем, мобільним вогневим групам Сил оборони України. Дякую всім, хто працює над ліквідацією наслідків цих атак. Вдячний за таку підтримку для країни. Зараз перший пріоритет для нас – це посилення нашої ППО, ракети до систем передусім. Внески партнерів у програму PURL потрібні, і потрібна підтримка й зі складів у Європі, швидше виконання домовленостей з Америкою. Дуже важливо зараз посилити наших воїнів. Якщо ми зможемо на сто відсотків протидіяти цим атакам Росії, для терору Путіна вже не буде сенсу. Зараз це їхня перевага, і саме на це ставить РФ. Маємо позбавити її цього. Це може спрацювати і змусить Росію припинити вбивства й рухатись до миру. Вдячний всім у світі, хто готовий допомагати нам.
🤍💚Прозвітувала про роботу Полтавської міської громади за 2025 рік.Рік викликів і рішень.В умовах воєнного стану місто живе і працює. І попри все знаходить можливості для роботи, розбудови й розвитку.🔰Час воєнного стану чітко визначає пріоритети: безпека і оборона, підтримка військових і ветеранів, допомога постраждалим від обстрілів, розбудова системи укриттів, медицина й освіта, розвиток соціальної сфери, безпека в громаді, покращення послуг і сервісів, безбарʼєрність, підтримка бізнесу, енергонезалежність, стабільна робота критичної інфраструктури.Працювали з усіма рівнями фінансування – державним, обласним і міжнародним. Залучали ресурси, брали участь у співфінансуванні, були надійними партнерами у виконанні спільних проєктів і власних зобов’язань. Вдячні кожному партнеру за довіру та співпрацю.Водночас було б нечесно говорити, що все вдалося ідеально. Є напрямки, де ми недопрацювали, є рішення, які потребують більшої системності й послідовності, і питання, які залишаються відкритими. Цей звіт - не про ідеальну картинку, а про реальну роботу.🤝Виконавчий комітет і депутатський корпус Полтавської міської ради працювали злагоджено.Дякую кожному платнику податків, усім, хто працює в громаді, розвиває і підтримує її щодня! І найголовніше – дякуємо нашим Захисникам і Захисницям.🇺🇦Слава Україні!
Відбулася нарада щодо запуску Національної програми «Скринінг здоров’я 40+»Робоча нарада щодо впровадження Національної програми «Скринінг здоров’я 40+» за участі Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка. До обговорення долучилося керівництво медичного напряму Полтавської громади.Під час наради йшлося про цілі програми, механізми її реалізації на місцях, маршрут пацієнта та готовність медичних закладів до старту скринінгу. Окрему увагу приділили забезпеченню доступу мешканців до обстежень і взаємодії між закладами охорони здоров’я.Що таке «Скринінг здоров’я 40+»Це національна програма раннього виявлення найпоширеніших хронічних захворювань для людей віком від 40 років. Вона спрямована на своєчасне виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету другого типу та ризиків, пов’язаних із психічним здоров’ям.Програма передбачає:▪️анкетування та оцінку індивідуальних ризиків;▪️базове фізичне обстеження, зокрема вимірювання артеріального тиску та оцінку роботи серця;▪️лабораторні дослідження;індивідуальні рекомендації лікаря, а за потреби подальші обстеження або лікування.Реалізація програми має посилити профілактику захворювань, покращити якість медичних послуг і сприяти збереженню здоров’я мешканців громад.
💚🤍Люди, завдяки яким місто живе щодня У комунальних підприємствах працюють люди, які десятиліттями залишаються у своїй справі. Саме завдяки їхній щоденній роботі в місті доглянуті клумби, чисті вулиці та зелений простір. До прикладу: майстриня квітникарка-декораторка КП «Декоративні культури» Катерина Карась.Катерина Карась працює у підприємстві вже 47 років. Її професійний шлях тісно пов’язаний з озелененням Полтави та щоденною роботою з рослинами.Після здобуття фаху майстрині квітникарки-декораторки вона розпочала роботу озеленювачкою. У перші роки працювала в теплицях, допомагаючи майстрам і доглядаючи за рослинами, а згодом перейшла до дільниці зеленого виробництва № 2, де виконувала роботи безпосередньо на міських територіях.🌱Посадка дерев, висадка квітів, формування клумб і догляд за живоплотами є для неї щоденними робочими завданнями. Робота вимагає витривалості та виконується за будь-яких погодних умов, проте пані Катерина цінує її різноплановість і практичний результат, який залишається в місті надовго.Окремо вона відзначає колектив підприємства, у якому працюють відповідальні та небайдужі люди, що підтримують одне одного в роботі.Доглянутий міський простір є результатом системної щоденної праці. Уже 47 років Катерина Карась робить свій внесок у створення зеленої та впорядкованої Полтави.Пані Катерина охоче ділиться досвідом із молодими фахівцями та радить проходити всі етапи роботи: від вирощування рослин до їх висадки, адже професійні навички формуються насамперед у щоденній практичній роботі.