Джерело
Катерина Ямщикова | Полтавська міська рада | Дерева пам’яті та життя в серці ПолтавиСьогодні на Соборному майдані, ...
1 420 Охват/переглядів
2026-05-02 16:03
Повідомлення №12065
Дерева пам’яті та життя в серці ПолтавиСьогодні на Соборному майдані, біля Хрестовоздвиженського собору, висадили дерева в межах акції «1 мільйон дерев пам’яті та життя».Для мене важливо, що це була не просто екологічна акція. Це була спільна дія пам’яті, вдячності й підтримки.Кожне дерево сьогодні присвячене чеснотам наших Захисників і Захисниць – тих, хто боронить Україну зараз, і тих, хто віддав за неї найдорожче. Ми висаджуємо дерева справжніх українських цінностей, і про це на кожному з них сповіщатиме символічний шеврон із відповідним словом: свобода, незламність, вірність, повага, надія, єдність, людяність, мужність, відповідальність, захист, віра, відвага, жертовність, честь, відданість, гідність, воля, пам’ять та любов.Садили разом із родинами загиблих воїнів, родинами тих, хто чекає своїх рідних із полону, сім’ями безвісти зниклих, ветеранами, рятувальниками, представниками різних рівнів влади та громадою.Пам’ять має різні форми.Пам’ять – це повага. Це праця. Це конкретні дії.А сьогодні для нас це дерева, які пустять коріння в нашій землі й ростимуть поруч із нами. Кожен вклав свій сенс і свої почуття у висадку кожного дерева.Полтава вже кілька тижнів поспіль озеленює місто – висаджуємо крупномірні дерева в різних мікрорайонах. Сьогодні продовжили цю роботу в одному з центральних просторів міста.Важливо, що ми садимо саме крупномірні дерева – ті, які мають більше шансів прижитися, витримати міське середовище й справді стати частиною Полтави на роки. Загалом сьогодні ми висадили понад 20 таких дерев, серед яких липи, горобина, каштани, дуб та ялинки. Усі вони дбайливо вирощені та доставлені з розсадника нашого КП «Декоративні культури».Сьогодні Полтава також стала частиною руху Greening of the Planet, який об’єднує людей в Україні та світі навколо простої, але дуже сильної ідеї – садити життя.Дякую фонду «Озеленення України», ГО «Світове Українство», управлінню житлово-комунального господарства, КП «Декоративні культури», управлінню у справах ветеранів, департаменту культури, нашим рятувальникам, ветеранам, родинам Захисників і Захисниць та всім полтавцям, хто сьогодні був поруч.Садимо дерева.Пам’ятаємо.Дякуємо.Живемо.