Джерело
Катерина Ямщикова | Полтавська міська рада | Полтава переходить на щадний режим освітлення ⚡️Сьогодні провели опера...
1 060 Охват/переглядів
2026-01-16 20:50
Повідомлення №10193
Полтава переходить на щадний режим освітлення ⚡️Сьогодні провели оперативну нараду щодо додаткових рішень для економії електроенергії в громаді, насамперед щодо вуличного освітлення. Врахували усі рекомендації держави та обласної військової адміністрації.Ми живемо й працюємо в умовах війни та складної енергетичної ситуації. Тому важливо максимально відповідально підходити до споживання електроенергії та зменшувати навантаження там, де це можливо без шкоди для безпеки.Ще до впровадження відповідних змін навантаження на енергосистему було зменшено. Фактично вуличне освітлення працює лише 3–4 години на добу, відповідно до графіків відключень. Тож громада освітлюється орієнтовно на 30–33% від загальнонеобхідного обсягу.Водночас для додаткового зниження навантаження напрацьовано більш ощадливий режим роботи вуличного освітлення, що дозволяє додатково зекономити ще близько 300 кВт електроенергії.Після технічного перепрограмування, яке триватиме до 24 годин, плануємо працювати за таким режимом вуличного освітлення:• з 16:30 до 18:00 — черговий режим, освітлюються лише центральні вулиці;• з 18:00 до 22:00 — освітлення працює на всіх вулицях та провулках громади;• з 22:00 до 23:00 — знову черговий режим із освітленням центральних вулиць.❗️ Зазначений часовий режим є орієнтовним. Фактична робота вуличного освітлення безпосередньо залежить від погодинних графіків відключень електроенергії та загальної ситуації в енергосистемі.У разі змін у графіках режим роботи освітлення може коригуватися. Такий підхід дозволяє зберегти освітлення у найбільш активний вечірній період, врахувати зимовий час, короткий світловий день, роботу закладів освіти у другу зміну, а також безпеку пішоходів і дорожнього руху 🚸.❗️ Окремо повідомляю: святкову ілюмінацію в місті вимикаємо повністю. За сприятливих погодних умов з понеділка, 19 січня, розпочинаємо демонтаж новорічної ялинки та святкових конструкцій.🔊 Також звертаємося до підприємців із проханням тимчасово, до стабілізації ситуації в енергосистемі, максимально вимикати зовнішню рекламу, світлові вивіски та фасадну підсвітку, коли елементи заживлені від загальної електромережі, а не від приватних генераторів.Надала доручення Інспекції з благоустрою поінформувати суб’єктів господарювання, пояснити ситуацію та звернутися з проханням відповідально поставитися до цього кроку! Розраховую на максимальний відгук, проте такі рішення залишаються на відповідальності самих підприємців.Важливо діяти відповідально і солідарно, щоб електроенергії вистачало тим, хто потребує її найбільше: лікарням, критичній інфраструктурі, насосним станціям, котельням.Дякую всім полтавцям за розуміння, витримку і підтримку.Ми знаємо, кому зараз насправді складно! Ми тут, у громаді, впораємося!Головне, щоб стояли Збройні сили України!