Джерело
карайло | Сьогодні чергове свято для України, і в чергове ми бачимо, що і україн...
224 Охват/переглядів
2026-01-22 16:30
Повідомлення №15248
Сьогодні чергове свято для України, і в чергове ми бачимо, що і українські медіа, і блогери, і лідери суспільної думки та організації не замислюються над питаннями стратегічної доцільності, ефективності та безпеки. Справа в тому, що за час війни та окупації деяких українських територій певні громадські організації вирішили, що пропагування акцій "прямої дії" у вигляді фотографування папірців з проукраїнськими написами чи позв'язування жовтих стрічок є корисним для пропаганди. Натомість такі дії вже призвели до низки трагічних подій, коли окупанти вираховують людей, які робили такі фото, кидають їх на підвали, катують і вбивають. І тут постає моральне питання: чи переважає користь таких акцій шкоду, яку вони несуть для проукраїнських людей в окупації? Якщо такі люди крім напису на папері збирали інформацію про об'єкти ворога, передавали їх ЗСУ, то така ситуативна акція тільки сприяє ворогу, якому вдається вирахувати їх через емоційну дію. А якщо вони не допомагають ЗСУ, а їх активність обмежується лише такими акціями "на свята", то і це несе шкоду для інших, бо окупант підвищує пильність - встановлює додаткові камери спостереження, посилює перевірки і це може призвести до провалу операцій справжніх партизан. Про все це більшість воліє не замислюватись. Бо ж як круто, що з якогось окупованого міста надіслали фотку з привітанням українською і жовтою стрічкою. Нам болить, бо така дурість ламає долі та життя, бо замість агітувати робити такі дії - потрібно інструктувати людей по заходах безпеки та цінувати кожного українця, який лишаючись в окупації прагне робити щось для перемоги України. І це щось може бути значно важливіше для перемоги, ніж фото з написами на папері. Потрібно долати ворога хитрістю, розвідкою, наводити удари на критично важливі об'єкти окупантів, а не палитись і не палити інших на безглуздому ситуативному піарі. Війна не пробачає безпечності. Це ми кажемо вам як люди, які самі були в окупації, які з перших днів російського вторгнення в 2014 активно діяли, займались OSINT, HUMINT та CYBINT на користь Сил оборони України та чітко розуміємо, які дії несуть користь для перемоги, а які створюють небезпечні ілюзії. Бережіть себе і Україну. І коли Україна переможе, то на деокупованих територіях ми хочемо бачити більше живих українців, а не вбитих і закатованих, які діяли на емоціях, бо ніхто їм не підказав, що робити корисно для перемоги, а що безглуздо.