Статистика telegram каналу - @kalushmr

Kalush Official

Subscribers: 16137
Photos: 5330  Videos: 265  Links: 548 
Офіційний канал міського голови Калуської міської ради Андрія Найди
2021-05-26

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-05-15
2024-05-14
2024-05-08

Історія змін назви

Kalush Official
2024-05-15
Telegram: Contact @KalushMR
2024-05-14
Kalush Official
2024-05-08

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-05-15
Акаунт Telegram
2024-05-14
Публічна группа чи канал
2024-05-08

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
🇺🇦ЧЕСТЬ! ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ! ПРОФЕСІОНАЛІЗМ!

Сьогодні – День сержанта Збройних Сил України!

Сміливі й мужні, героїчні та незламні – СЕРЖАНТИ українського війська! Надзвичайна сила та міць наших Захисників дарує нам новий день у вільній Україні!

Бажаємо всьому сержантському складу Збройних Сил України здоров’я, витривалості, непохитної віри у власні сили та Перемогу нашої держави!

Дякуємо нашим воїнам за вірність військовій присязі, українському народові та рідній Батьківщині!

Зі скорботою згадуємо сьогодні усіх Героїв, що полягли, захищаючи Україну!

Слава Україні! Героям Слава!
🙌Пишаємося командою молодих професіоналів!

Четверо представників Молодіжної ради при Калуській міській раді взяли участь у Молодіжному форумі-2023, що проходив в Івано-Франківську.

🟢Відрадно, що діяльність Калуської молодіжної ради в області – відзначили! Заступник міністра молоді і спорту України Владислав Яцук вручив подяку представникам Калуської молодіжної політики.

У рамках форуму відбулася дискусія Молодіжної ради з молоддю Івано-Франківської області «Молодь Прикарпаття: виїхати не можна залишитися». Участь у заході, взяв, зокрема, і заступник міністра молоді і спорту України Владислав Яцук, керівники Молодіжної ради Івано-Франківської ОДА, представники молодіжних рад і громадських організацій, що діють на Прикарпатті.

📌На форумі калушани налагодили корисні контакти. Зокрема, вони консультуватимуть під час створення молодіжної ради у Брошнів-Осадській громаді і надалі розраховують на співпрацю із цією радою.
🤝На запрошення німецьких колег разом із секретарем КМР Віктором Гільтайчуком спільно з лідерами країн, послами, міністрами та очільниками громад (загалом 550 делегатів) взяли участь у шостій німецько-українській конференції муніципального партнерства, яка проходила у м Лейпциг.

📌Наш візит до Німеччини проходив за повної фінансової підтримки організатора конференції — Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі» (SKEW).

🟢Основна тема зустрічі – розбудова комунального партнерства між Україною та європейськими громадами.

У ході панельних дискусій обговорили можливості й шляхи посилення співпраці.

🇺🇦Президент Володимир Зеленський доєднався до події в онлайн режимі й зазначив, що кожна домовленість між містами наших країн направлена на захист людей і однозначно цьому послужить.

🇩🇪А президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Німеччина не переставатиме надавати допомогу Україні, адже відносини між нашими народами формують повсякденне життя, поєднують людей обох країн.
🙌Щойно відбулася надважлива подія для нашої громади!

Із мером німецького міста Ліппштадт Арне Моріцом підписали меморандум про соціальне партнерство. Від сьогодні наші міста офіційно стали побратимами!

Щиро вдячний усій громаді та меру міста Арне Моріцу за потужну підтримку українського народу в часі війни. За допомогу Калуській громаді, нашому геріатричному центру!

Вірю, що й надалі наша співпраця буде дуже плідною!
🙌Надзвичайно приємно, що в одному з німецьких видань «Badische Zeitung» була опублікована стаття заступника директора редакції Mark Alexander про взаємини Калуської громади з німецьким містом Лар/Шварцвальд.

Цього року в травні ми мали приємність вітати у нашій громаді особливих гостей з Німеччини, з міста Лар - Анжеліку Коваленко та Пірміна Штірноля.

Із початком повномасштабного вторгнення вони об’єдналися зі своїми німецькими друзями, створили спільноту "Gemeinsam Europa e.V." та активно почали надавати гуманітарну допомогу Україні, нашим військовослужбовцям та зокрема, Калуській громаді.

Калуш для п. Анжеліки має власну історію. Адже сама вона уродженка Херсону, там проживали її батьки, а коли у Херсоні стало небезпечно для життя, вони переїхали на тимчасове проживання до Калуша. З того моменту в нашої громади з’явилося нове місто-друг.

🤝Ми щиро вдячні організації "Gemeinsam Europa e.V." і всім жителям м. Лар за надану допомогу та були б неабияк раді зав’язати солідарне партнерство з громадою Лару. Власне, таку ініціативу ми передали представникам міста.

Невдовзі після візиту до нас п. Анжеліки та п. Пірміна в онлайн форматі ми спілкувалися вже безпосередньо з мером м. Лар Маркусом Ібертом. Вели перемовини щодо подальшої співпраці та можливості закріпити наші відносини підписанням меморандуму про солідарне партнерство.

📝Власне про це та про можливі шляхи розвитку наших взаємин йдеться у статті автора. Наразі німецька сторона обмірковує форми й види співпраці, обговорює запропоновані нашим проектом меморандуму напрямки партнерства. Водночас точно планують надалі розвивати співпрацю з організацією "Gemeinsam Europa e.V.", з якою в нас вже налагоджені надійні відносини та завдяки якій ми й пізнали для себе громаду м. Лар.

💠І сьогодні ми можемо чітко сказати, що між людьми двох громад зав’язалися справжні теплі, дружні взаємини, які вже перевірені часом. Залишилось зовсім небагато – формально закріпити наше солідарне партнерство підписанням меморандуму! Чекаємо!

https://www.badische-zeitung.de/neue-partnerschaft-ist-in-sicht
👫👭Навіть найменших діток привчають до правил дорожньо руху!

Це чудова ініціатива, яку по-особливому впровадили у ЗДО «Калинка».

🛴Тут для малюків облаштували територію для паркування самокатів (найрозповсюдженіший транспортний засіб для малечі). Є дві спеціальні зони. На першій – паркування дозволено! На другій – заборонено! Також на території закладу є й пішохідний перехід.

Все це – своєрідна гра, за допомогою якої діти мають змогу вивчати ази правил дорожньо руху. Між собою вони вже навіть визначають порушників.

🙌Команда вихователів та працівників ЗДО «Калинка» - молодці! Дякуємо!
Ювілейний день у Соборі Всіх Святих Землі Української!

Духовний наставник православної Калуської громади, настоятель храму митрофорний протоієрей Григорій Мороз відзначає 75-ліття! Щиро вітаємо! Бажаємо всіх благ!

Цей ювілей - свято не тільки для прихожан церкви, а й усієї Калуської громади. Отця Григорія шанують, люблять та поважають.

Саме завдяки старанням о. Григорія, 25 років тому в Калуші було зведено Собор Святих Землі Української Православної церкви України.
Щира подяка та шана, отче! Дякуємо Богу за Вас!

Ще один ювілей – 50-ліття митрофорного протоієрея отця Миколи Мороза. Батько й син, народилися одного дня, обрали один шлях – служіння Господу та людям! Вітаємо, отче Миколо!

І ще одна важлива подія! Ще один син отця Григорія – декан Калуський ПЦУ митрофорний протоієрей Федір Мороз, також ступивши на шлях служінню Богові, 23 роки тому став священником, пройшовши таїнство хіротоніії 23 роки служіння у священичому сані!

Щирі вітання кожному з вас, всечесні отці!
Многії і благії літа!
Діалог відбувся! Дякуємо всім, хто прийшов!

Сьогодні на зустрічі з громадою обговорили багато.

Із найважливішого – Калуська громада закриває усі запити, які находять від військових частин, якими ми опікуємось. Розуміємо, що родини наших Захисників потребують неабиякої уваги та підтримки, тож надалі будемо посилювати заходи щодо комунікації з ними.

Також із актуального - питання бруківки. Розділяємо ту думку, що всі кошти, без винятку, треба спрямувати на ЗСУ. Проте, як орган місцевого самоврядування, ми не можемо ігнорувати наявні проблеми у громаді. Тож намагаємося знаходити золоту середину.

Були й інші питання. На кожне з них намагався надати змістовну відповідь.

Зустріч перервалася повітряною тривогою. Та все ж нам вдалося дійти конструктиву. Вирішили створити ініціативну групу й надалі в робочому порядку спільно будемо працювати та вирішувати питання, які найбільше турбують громаду.

Впевнений, що це буде значно дієвіше, аніж пікетування!
📌Часто ми зустрічаємося з підприємцями, щоб особисто аналізувати ті проблеми, які найбільше їх турбують та за можливістю стараємося допомагати.

⭕️Зокрема, найпоширеніша проблема на сьогодні – кадровий голод.

🟢Щоб допомогти підприємцям, вирішив ініціювати їх зустріч із керівництвом Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу.

Студенти закладу навчаються за дуальною формою. Таким чином, якщо об’єднати зусилля, то можна вирішити й проблему підприємств, і забезпечити студентів працевлаштуванням.

Власне, сьогодні зустріч відбулася та стала доброю нагодою для напрацювання механізмів подальшої співпраці.

У підсумку вирішили наступне – управління економічного розвитку нашого міста сформує усі кадрові потреби підприємств та передасть інформацію керівництву університету.

📌Якщо ви підприємець, чи керівник підприємства і зустрілися з браком спеціалістів, зверніться до управління економічного розвитку нашого міста за номером +380 99 227 35 43. Тут вам спробують допомогти.
Ілля Тітко – людина, яка на своєму шляху бачила чимало.

Ветеран АТО і російсько-української війни! Його думка та життєва позиція - надважлива й неабияк актуальна на сьогодні.

«Ми повинні показати, що ми – нація творців, а не руйнівників», - Ілля Тітко.
🙌Дбати про мешканців міста, які особливо потребують допомоги і підтримки-це наш обов'язок!

Вимога часу – створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп (людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми).

📌В управлінні соціального захисту Калуської міської ради перебуває на обліку 180 осіб з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату (з них - 36 діток на візочках); 345 незрячих гуртуються у Калуській первинній організації УТОС (безпосередньо в Калуській МТГ – 164 особи з інвалідністю по зору).

🙌Ми намагаємося якомога повніше враховувати потреби мешканців щодо зручності пересування у вуличному просторі.

У місті виконано значний обсяг робіт щодо ремонту та утримання об'єктів благоустрою відповідно до державних будівельних норм, тобто – з обов’язковим врахуванням умов безперешкодного середовища.

🎥Більше - у відео.
🙌ДАЛІ — БІЛЬШЕ!

У РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ «4.5.0. ПРИКАРПАТТЯ» ПЛАНУЮТЬ ВНУТРІШНІ РОБОТИ.

Спортзал для занять і реабілітації, приміщення для масажу, ерготерапії, точка для зустрічей і – кімната «без вух» для розмов із психологами.

Кілька місяців, як у Калуській громаді реалізовують проєкт «4.5.0. Прикарпаття». Дружина загиблого Захисника Олега Перегуди Василина втілює його мрію про сучасний реабілітаційний центр для військовослужбовців.
Реабілітаційний центр облаштовують у приміщенні водонасосної станції у Хотінь. За цей час ініціативній групі волонтерів вдалося змонтувати новий дах, частково оновити фасад, розрівняти і обгородити територію. Розпочали демонтували старі вікна.

📌Волонтери продовжують жити спільною справою. Для того, щоб справа рухалась, просять долучитися всіх охочих. Мета – зібрати 200 тис. гривень на внутрішні роботи і облаштування центру.

💙💛Донати збирають на банку https://send.monobank.ua/jar/8Bi8FjSiHh

🟩За найбільш вагомі внески обіцяють розіграш із цікавими призами.
💬Сьогодні провів прийом громадян.

Зі своїми проблемами звернулися як і місцеві мешканці громади, так і внутрішньо переміщені особи.

Комусь необхідна допомога, хтось питає поради, а хтось має зауваження. Дослухаємося до всіх.

🟩Стараюся кожній людині підказати правильне вирішення того чи іншого проблемного питання. Намагаюся допомогти, там де це реально можливо. Як наслідок, за деякими зверненнями відповідним службам надав протокольні доручення.

Попередньо на прийом записувались 12 людей, прийшли – 8. Наступного разу чекаємо всіх.

🤝Приходьте, поспілкуємось!
Вічна памʼять Воїнам-Героям 🕯️
🚉 З Днем залізничника!

Залізничний вокзал завжди був особливим місцем. Люди зустрічаються і прощаються з надією побачитися знову. Тут переплітаються сотні доль, безліч життєвих історій.

Розгалужена мережа залізничних колій зв'язує нашу державу від півночі на південь і від заходу на схід, щодня доставляючи важливі вантажі та здійснюючи пасажирські перевезення!

Уся злагоджена робота залізниці – результат щоденної наполегливої праці наших залізничників. І в день професійного свята щиро дякуємо кожному із них за наполегливість, сумлінність, людяність та відданість своїй справі!

Залізниця не зупиняється навіть у найважчий для країни час! А це заслуговує на величезну шану та повагу її працівникам!

До слова, наш музичний потяг «Стефанія» став не лише засобом пересування, а й щоденним приводом зайвий раз посміхнутися, здаля почувши улюблену мелодію мільйонів українців!

Зі святом, залізничники!
"Калушани бачили, що ми тут на відпочинку, і завжди пригощали смаколиками..."

Дякую громаді за чуйне ставлення до дітей із Попасної, працівникам служби у справах дітей, Лесі Дзундзі особисто, а також усім, хто долучився до організації змістовного відпочинку наших гостей.

Думаю, діти таки змогли хоч трішки відпочити і забути про страхіття війни, які їм довелося пережити.

Вірю, що з вами, дітки, ми ще обов’язково зустрінемося: і в Калуші, і в Переможній Попасній!
Мав за честь сьогодні бути присутнім на офіційному відкритті VI Всеукраїнського турніру з вільної боротьби серед дівчат, присвяченому видатним борчиням Прикарпаття!

🏆Відрадно, що такий потужний турнір проходить саме у нашому місті.

Завжди будемо завдячувати за спортивний розвиток громади нашим тренерам: Юрію Кірілову, який є ідеологом проведення цього турніру, Ігореві Барні та Миколі Пукішу.

Організаторами турніру є об’єднані ДЮСШ Калуської міської ради та ДЮСШ «Сокіл», Івано-Франківська обласна асоціація спортивної боротьби, а також управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА.

Турнір проходить за підтримки народного депутата України, першого віцепрезидента асоціації спортивної боротьби України Едуарда Прощука, депутатів КМР Віктора Бербеця та Дмитра Вальнюка, а також секретаря міської ради Віктора Гільтайчука.

Змагатися у турнірі будуть понад 80 учасниць з 8 міст.

Сьогодні вже розпочалися перші поєдинки, завтра – продовжаться.

🙌Нехай переможе сильніша!
🟢Про підготовку нашої громади до початку зими.

🟢Про допомогу військовослужбовцям.

🟢Чому Калуш входить у перелік 25 кращих міст України?

Про все це спілкуємось в прямому ефірі програми "Новий погляд" на ТРК «РАЇ».
🍂Добігає кінця останній жовтневий день. У Калуші він був спокійним.

Щиро вірю, що наступний жовтень буде спокійним уже у всій Переможній Україні…
🇺🇦Віктор ВАСИЛІВ

Сьогодні у Кропивнику було велелюдно. Дві громади провели в останню путь Героя Віктора Василіва.

Із 2014 року Захисник обрав собі життєвий шлях – захищати рідну землю від рук московського окупанта. За віддану службу в зоні АТО був нагороджений почесними відзнаками Президента та головнокомандувача ЗСУ.

9 серпня 2023 року Герой знову став на захист Батьківщини. До лав ЗСУ був призваний за мобілізацією, служив командиром піхотного взводу піхотної роти.

Вдома на нього чекала сім’я. Планували весілля одного з двох синів. Кожен сподівався, що Віктор повернеться живим. Повернувся… Але, на жаль, бездиханним. Серце Віктора перестало битися 27 жовтня у місці дислокації військової частини.

Не мертвих вустах Захисника застигла легенька посмішка, яка назавжди залишиться у пам’яті кожного, хто знав та любив Віктора.

Дякуємо нашому воїну за відданість Україні! Щирі співчуття рідним!

Вічна пам'ять та слава Героєві Вікторові Василіву!