Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Повідомлення telegram каналу - @it_blazhko

Логотип телеграм спільноти - Шо там в айті 2021-05-15

Шо там в айті

Кількість підписників:
48
Фото:
20 
Відео:
 
Посилання:
25 
Категорія:
Технології
Опис:
Поверхнево про IT https://t.me/Yevgen_Blazhko

Канал Шо там в айті - @it_blazhko - №40

Чому поки не вірю, що штучний інтелект може вбити професію програміста
Почнемо з того, що штучний інтелект – це не магія. Будь-який продукт, який він створить, буде на основі того ж коду і на одній із мов програмування, створеною людьми.
Щоб створити серйозний продукт, ШІ має дізнатися, що йому робити від бізнесу. А чим є зараз програмування? А саме тим і є – вказівками комп‘ютеру, як діяти у всіх ситуаціях. Вказівками через код.
Оскільки можливих сценаріїв - мільйони, то бізнес наймає команди для розробки (програмістів, проджект-менеджерів, тестувальників, дизайнерів etc). Команда і займається складанням і реалізацією сценаріїв. Власники бізнесу не будуть самі це робити – їм ще продавати продукт, а це навіть складніше ніж його створити.
Чи може ШІ, отримавши мінімальні вказівки від власників бізнесу, сам написати продукт? Може. Це зведеться до того, що більшість сценаріїв він придумає сам, а це бізнес не влаштовує. Бізнес завжди хоче контролювати у продукті все. Зараз існують багато конструкторів, а також no-code/low-code середи розробки. Уявіть, що замість коду ви програмуєте картинками та схемами – на перший погляд, це прекрасно, а насправді це просто шаблони, а шаблони – це обмеження можливостей, бо вони громіздкі.
Дешевизна цих способів досі не схилили власників користуватися тільки ними. Та і гроші для того, щоб їх витрачати, конкурувати і щось створювати.
Такі речі на ринку є і достатньо успішні (про WordPress і Wix ви точно чули). До чого це призвело? Вони замінили просту повторювану роботу і звільнили робочі голови для більш складних і творчих речей – у підсумку індустрія тільки виросла, бо з’явилася величезна кількість складніших продуктів. Так, програмісти не програли від того, що інформаційні сайти і сторінки-візитки можна створити без їхньої участі, а тільки виграли.
Код – це ідеальна парадигма для розпису сценарія. Ось сам код може бути і буде простішим для розуміння – еволюція ніколи не зупинялася, але зараз може піти ще швидше. Код колись стане схожим на новину на сайті BBC. Тобто англійську точно треба буде вчити.
Так, ШІ, скоріше за все, дуже серйозно вплине на програмування. Спростить речі, які зараз здаються складними, що призведе до створенням бізнесом ще більш складних продуктів, ніж ті, що існують зараз. Але так відбувалося постійно і без нейронки - програмування тому і перетворилося з початкої стадії нечитаємих нулів і одиниць на тексти, читати які трохи складніше, ніж оповідання.
***
Спрощення програмування зведе цінність програміста до звичайної професії з середніми і нижче заробітками? Взагалі-то в деяких країнах заробітки програмістів і зараз нижче середнього, а в Україні в кілька разів вищі лише через низький загальний рівень. Інженер-програміст з України має доступ до глобального ринку, інженер-механік – не має. В іншому це схожі професії, але на різних парадигмах.
Куди більшою загрозою може стати розвиток штучного інтелекту до тієї стадії, коли він почне розуміти потреби людей краще бізнесу і сам придумувати і створювати продукти. Але тоді катастрофа станеться не з всього лише програмістами, а всією світовою економікою, бо з неї буде викинуто взагалі весь бізнес.
В IT зараз непросто – через здування ковідної бульбашки у всьому світі. І ще складніше в Україні – через побоювання клієнтів. Але навряд чи до безробіття призведе саме штучний інтелект.
40
23-01-13 21:33