Джерело
ІНВЕСТ-КАВА | INVEST-KAVA | ️ НБУ залишив облікову ставку на рівні 15%✔️Регулятор визнає, що інфля...
457 Охват/переглядів
2026-06-19 05:04
Повідомлення №1441
☕️ НБУ залишив облікову ставку на рівні 15%✔️Регулятор визнає, що інфляція залишається підвищеною, але розраховує, що поточний рівень жорсткості монетарної політики допоможе поступово повернути її до контрольованих значень.Що це означає?✔️Гроші в економіці залишаються дорогими. Бізнесу та населенню не варто чекати дешевих кредитів (окрім популістських рішень держави).✔️Для ринку ОВДП це позитивний сигнал. Поточна облікова ставка все ще підтримує привабливість державних облігацій та стримує зниження дохідностей по ним.✔️Для вкладників ситуація без змін: баківські депозити залишаються відносно привабливими на папері, але після податків та з урахуванням інфляції картина вже не така райдужна.🤔 А тепер ложка перцю до кавиЯкщо дивитися на поточний рівень інфляції, то рішення залишити ставку без змін виглядає доволі м'яким. У багатьох країнах центральні банки за таких бойових умов уже обісралися замислювалися б над додатковим підвищенням хоча б на 0,5-1 п.п., щоб чіткіше продемонструвати боротьбу зі зростанням цін.Схоже, НБУ вирішив не тиснути на економіку сильніше, обравши компроміс між стримуванням інфляції та підтримкою економічної активності під час війни.📅Наступний перегляд облікової ставки НБУ відбудеться 30 липня 2026 року🥸Підсумок від ІНВЕСТ-КАВА📌НБУ залишив ставку на рівні 15%, хоча інфляція вже натякає, що щось треба змінювати в цьому монетарному житті. 📌Для інвесторів в ОВДП та корпоративні облігації - це добра новина, адже дохідності залишаються і надалі привабливими та прогнозованими. 📌Для позичальників - теж непогано, бо гроші не стали ще дорожчими.📌А банківський депозит... ну ви знаєте девіз даного тг-каналу - "Депозит - гавно!".#облікова_ставка #НБУ