Статистика telegram каналу - @intaxnews

Логотип телеграм спільноти - InTax. Про податки 2024-07-14

InTax. Про податки

Кількість підписників:
4661
Фото:
1060 
Відео:
22 
Посилання:
2820 
Категорія:
Економіка
Опис:
Все, що потрібно знати про податки Пригостіть кавою https://bmc.link/Intax777 Підтримка для каналу @donate_intax Для зв'язку - @Tax_777

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала InTax. Про податки - @intaxnews

‼️Товариство, тут колеги авторитетних каналів збирають підписи проти роздачі халявної тисячі. Запрошую всіх небайдужих до підписання https://petition.president.gov.ua/petition/237068
Зображення до поточного посту у каналі "InTax. Про податки" - @intaxnews
1100
24-12-01 14:41
📌Чи включаються відсотки на залишки коштів на банківському рахунку до бази оподаткування ПДВ?
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів, до складу якої включаються буль – які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
Оскільки кошти, що отримуються платником податків у вигляді відсотків на залишки коштів на банківському рахунку, не є компенсацією вартості товарів/послуг, то сума таких коштів до бази оподаткування ПДВ платника податку не включається та не відображається в податковій декларації з ПДВ.
Приєднуйтесь до ІнТакс
1200
24-11-29 13:47
😞Знаю, набридло, але ще одне уточнення по Закону про підвищення податків, яке варто Вашої уваги.
Навіть незнаю, що сказати на це шайтанство. Краще запитати у Железняка.
Приєднуйтесь до ІнТакс
Зображення до поточного посту у каналі "InTax. Про податки" - @intaxnews
1500
24-11-28 18:34
Якщо вірити Железняку то з Закону про підвищення податків прибрали оподаткування заднім числом (тобто з 1 жовтня 2024 року) і перенесли це дійство на 1 січня 2025 року.
І очікується, що до 1 грудня Закон буде підписаний Президентом.
Приєднуйтесь до ІнТакс
1600
24-11-27 18:37
🤵Хто такий комплаєнс-менеджер?
Комплаєнс-менеджер – це посадова особа територіального органу ДПС, яка закріплена за платником податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, та є відповідальною за комунікацію з таким платником з питань, пов’язаних з виконанням його посадових обов’язків.
Основна мета роботи комплаєнс-менеджера полягає в тому, щоб надати індивідуальну пораду платнику, який вже зарекомендував себе як сумлінний.
Комплаєнс-менеджер не тільки надає відповіді на запити, а й відстежує виникнення податкових ризиків діяльності платника та пропонує шляхи вирішення.
Вся контактна інформація про комплаєнс-менеджера надходитиме до приватної частини Електронного кабінету. Це забезпечить постійний доступ до актуальної інформації та комунікаційних каналів.
Платник податків може сам обрати зручний для себе формат взаємодії та частоту комунікації: за номером телефону, через листування електронною поштою, в режимі відеоконференції, листування в Електронному кабінеті.
Джерело
Приєднуйтесь до ІнТакс
1500
24-11-26 17:00
🤔Що найбільше «подобається» в сучасній журналістиці. Так це гучні та маніпулятивні заголовки за якими не завжди є сенс, а тим паче не завжди є істина.
Дуже часто це зумовлено як і лобіюванням інтересів конкретних людей, так і простим хайпом для накруту підписників.
😉Але цей заголовок прям надихнув на навеликий тролинг у вигляді сюжету фільму:
«У сучасному світі штучний інтелект стає основним рушієм глобальної економіки. ШІ малює картини, пише тексти та знімає відео. В деяких професіях навіть може замінити людину. Але разом із зростанням їхньої ролі зростає і нерівність: корпорації, що володіють ШІ, накопичують безпрецедентні статки, тоді як багато людей залишаються без роботи.
І тут зʼявляється головний герой, який не бачу в цьому справедливості та створює закон, яким оподатковує штучний інтелект. Хтось вважає його рятівником, а хтось ворогом технологічного прогресу.
Але на чийому боці правда? Хто насправді платитиме податок? Дивіться в науковому трилері «Код Податку».

Приєднуйтесь до ІнТакс
1500
24-11-25 14:13
☝️Про розрахунок двома платежами
Під час продажу товарів з оплатою декількома платежами продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний касовий чек на кожну частину розрахунку за умови прийняття готівки чи платіжних карток від покупця.
За умови оплати покупцем коштів на поточний рахунок продавця, за реквізитами у форматі IBAN, РРО/ПРРО може не застосовуватись.
Застосовуючи різні способи розрахунків, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN, а інший – готівкою, покупцеві обов'язково слід видати фіскальний касовий чек саме на приймання готівки.
У ПРРО від ДПС є можливість, після виконання дії «Сформувати чек», обрати відповідний вид оплати за товар/послугу. У вікні «Умови оплати» користувач також і вид оплати за товар/послугу: передплата, чергова сплата, остаточний розрахунок тощо.
Обираючи вид оплати «Передплата», слід зазначати інформацію про суму часткової оплати, яку буде отримано за товар/послугу.
При обранні оплати «Чергова сплата» вказується інформація про суму раніше отриманих оплат за товар/послугу, суму чергової сплати у гривневому еквіваленті, яку буде отримано за товар/послугу, фіскальний номер чека, за яким було здійснено передплату за товар/послугу.
Обираючи вид оплати «Остаточний розрахунок», вказують інформацію про суму раніше отриманих оплат за товар/послугу, суму остаточного розрахунку, фіскальний номер чека, за яким було здійснено передплату за товар/послугу.
Приєднуйтесь до ІнТакс
1800
24-11-22 16:21
🤔Курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті у юрособи єдинника. Дохід чи ні?
Курсова різниця – різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.
Монетарні статті – статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій сумі грошей або їх еквівалентів.
Монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу.
Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею. Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу. При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня.
Отже, юридична особа – платник єдиного податку визначає курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції згідно з вимогами ПСБО.
У податковій декларації юридичної особи – платника єдиного податку зазначається лише обсяг доходу, відображення витрат не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи. Від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком.
Приєднуйтесь до ІнТакс
1900
24-11-21 13:33
🏦Нацбанк уточнив низку валютних обмежень
Так, з 20 листопада 2024 року НБУ внесено наступ зміни:
👉Підприємства отримають можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхньої поставки в Україну за умови, якщо кошти переказуються на користь: 
📌іноземного експортно-кредитного агентства (ЕКА) / іноземної держави через уповноважену нею особу / іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк;
📌інших нерезидентів, за умови участі в імпортних операціях іноземного ЕКА / іноземної держави через уповноважену нею особу / іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк.
Щомісячний ліміт для таких переказів встановлено на рівні 10% від суми простроченої заборгованості за договором щодо імпорту товарів.
👉Українські компанії зможуть скористатися можливістю часткової репатріації дивідендів за корпоративними правами чи акціями лише за одночасного дотримання таких умов:
📌період діяльності емітента з дати державної реєстрації до дати здійснення відповідної операції становить не менше 12 місяців;
📌з моменту набуття іноземним інвестором/нерезидентом права власності на корпоративні права/акції емітента, що здійснює виплату дивідендів, до дати здійснення відповідної операції минуло не менше шести місяців.
👉НБУ встановлює заборону на використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.
Приєднуйтесь до ІнТакс
2000
24-11-20 13:35
☝️Про систему управління податковими ризиками.
У рамках реалізації проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками в ДПС здійснено розподіл всіх податкових ризиків за основними видами: 
📌ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків; 
📌ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі; 
📌ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу; 
📌ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
Приєднуйтесь до ІнТакс
2400
24-11-11 16:45