Джерело
INSURANCE & LAW | Що відбувається з боргом, який мали повернути людині, але вона помер...
84 Охват/переглядів
2025-08-13 12:00
Повідомлення №3080
Що відбувається з боргом, який мали повернути людині, але вона померла? ⚖️ Право на отримання цих коштів переходить до спадкоємців. Розповідаємо, що потрібно робити.🫱 Покроковий алгоритм для спадкоємців:1️⃣ Оформити спадщину.Перш за все, потрібно офіційно прийняти спадщину та отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину. Саме цей документ підтверджує ваше право на кошти.2️⃣ Повідомити виконавчу службу.Зверніться до державного або приватного виконавця, який веде справу. Надайте йому копію свідоцтва про смерть стягувача та ваше свідоцтво про право на спадщину.3️⃣ Отримати кошти.Після перевірки документів виконавець продовжить стягнення боргу та перерахує кошти на рахунок, вказаний вами у заяві.⁉️Що ще важливо знати?✅ Борги також успадковуються. Спадкоємці відповідають за боргами померлого, але лише в межах вартості майна, яке вони отримали у спадок.✅ Якщо немає спадкоємців. У такому випадку стягнуті кошти повертаються до державного бюджету.☝️Смерть кредитора не анулює борг. Право вимоги переходить до спадкоємців, які мають діяти за чітким алгоритмом, щоб отримати кошти.#спадщина #борги #I_and_L_пояснює