Джерело
InformNapalm | Наш добрий друг Вадим Лабас сьогодні вже публічно підняв тему навколо ...
61 000 Охват/переглядів
2024-08-06 16:48
Повідомлення №22402
Наш добрий друг Вадим Лабас сьогодні вже публічно підняв тему навколо якої давно йшли не публічні "танці з бубном", щоб перекрити росіянам постачання деяких важливих комплектуючих. Але настав час, коли потрібно зробити певний публічний "прискорювач процесів", щоб почався рух в правильному напрямку. Далі наближений до оригіналу переказ тексту Вадима:"...російські КАБи, мабуть, найбільша наша проблема. Вони дають велику перевагу російській армії. Проти них вже 1,5 року ніхто не може придумати протидію. На місяць ВПК РФ виготовляє 4000 КАБів. Вже в наступному місяці їх кількість зросте до 6000. На фото сєрвопривод китайського виробника TRC, знятий з УМПК (частина КАБа). Він відповідає за рух крил "плануючого" модуля (саме завдяки цьому механізму деякі КАБи не долітають і падають на голови росіян у прикордонні України (але, на жаль, далеко не всі). Ще рік тому у РФ ці "сєрви" завозила російська фірма "Простор", а китайська TRC робила вигляд, що все ок. На "Простор" наклали всі можливі "прокляття", а китайці слізно пообіцяли більше не поставляти сєрви до РФ. Втім, за короткий час "Простор" відкрив нове ООО, китайці своєю чергою - дві китайські фірми прокладки, і схема постачання повернулася на своє коло. Звичайно, нам відома вся ця схема від рахунків до російського "Івана" на складі, якого найняли затирати лого виробника. Але, не дивлячись на те, що ми зробили навіть більше ніж могли, сєрви досі йдуть до РФ. На другому фото цей сєрвопривід вже розібраний на молекули. І, як бачимо на третьому фото, одна з запчастин сєрви виготовляється... в Таїланді компанією NMB. Таїландський завод NMB належить великій японській корпорації. Ціна вказаної детальки - 2,41 цента. Фактично ціна річного контракту NMB з TRC - приблизно 500 тисяч у.о. на рік. І для цієї японської корпорації це не гроші. Логіка доволі проста : нема серцевини - нема сєрвопривода, нема сєрвопривода - нема КАБа. Отже, якщо зламати логістичні ланцюги виготовлення сєрвопривода, то на деякий час ми зможемо розв'язати проблему з КАБами. Бо інший сєрвопривід в УМПК не засунеш. Та й в такому об'ємі швидко не знайдеш. Хтось скаже, що це фігня і не постійне рішення проти КАБа. Згоден. Це не панацея. Але воно надасть фору в декілька місяців. Що таке пару місяців виробництва КАБів? Це мінус від 8000 до 12000 КАБів, які не прилетять по нам. А після того, як виробництво налагодиться, ми викладемо нові варіанти як уповільнити виробництво. Бо в будь-якій російській зброї завжди є мінімум 5 деталей, виготовлення яких залежить від наших союзників. Хтось скаже, що китайці швидко знайдуть заміну детальки. Тож, спитайте у виробників скільки треба часу на пошук потрібної детальки в потрібній кількості, підписання договору, проплати й так далі. Пару місяців - це найменший термін..."