Джерело
Голос з народу | Фармкартель під прикриттям влади: хто блокує штраф у 4,8 млрд і ділить...
74 Охват/переглядів
2025-09-30 10:22
Повідомлення №11066
Фармкартель під прикриттям влади: хто блокує штраф у 4,8 млрд і ділить ринок ліків під час війниДва місяці тому Антимонопольний комітет України оштрафував двох найбільших фармдистриб’юторів - «Оптіма-Фарм» та «БаДМ» - на рекордні 4,8 млрд грн за картельну змову. Саме ці компанії роками диктували ринку ціни на ліки, які мали б бути доступними кожному українцю, особливо у воєнний час. Препарати на кшталт Спазмалгону, Біфрену чи Нейроксону дорожчали синхронно, без будь-яких економічних підстав. Але, попри резонансне рішення, штраф до бюджету так і не надійшов.Сьогодні «БаДМ» і «Оптіма-Фарм» відкрито заявляють, що платити мільярди «під час війни» не збираються. Тим часом вони шукають чиновників, які допоможуть «вирішити питання». За інформацією джерел, на кону - $10 млн хабаря. Усе це відбувається під прикриттям високих кабінетів: саме заступниця керівника Офісу Президента Ірина #Верещук, ймовірно, блокувала рішення АМКУ ще до повномасштабного вторгнення. Її ім’я, а також ексголови АМКУ Павла #Кириленко, фігурує в історії багаторічного саботажу антимонопольних розслідувань.На цьому тлі на ринку з’явився новий гравець - «Вента ЛТД». Ця компанія була виведена з-під контролю росіян ще на початку війни через АРМА, але зовсім нещодавно актив тихо повернули попереднім власникам. Водночас саме «Вента ЛТД», схоже, вже знайшла потрібні зв’язки в урядових кабінетах і готується зайняти місце двох монополістів, використавши ситуацію на свою користь.Поки фармолігархи ділять ринок, а чиновники закривають на все очі, український бюджет недоотримує мільярди. Під час війни в Україні, фармацевтична змова стала ще одним прикладом того, як корупція напряму підриває національну безпеку — ціною життя і здоров’я громадян. Матеріали по темі:▫️Фармацевтична змова під дахом чиновниці Офісу Президента: роль Ірини Верещук у зростанні цін на ліки#медичнакорупція