Джерело
ІнфоЧек | Брифінг заступника Міністра енергетики України Романа Андарака щодо си...
2 070 Охват/переглядів
2026-01-12 09:37
Повідомлення №1396
⚡ Брифінг заступника Міністра енергетики України Романа Андарака щодо ситуації в енергосистемі станом на ранок 12 січня - Цієї ночі ворог завдав чергового удару по українській енергетиці. Внаслідок атаки знеструмлювались споживачі в Одеській, Житомирській, Сумській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Чернігівській областях. Енергетики розпочали аварійно-відновлювальні роботи ще вночі.- На Одещині та Житомирщині продовжуються ремонтні роботи, щоб повернути світло споживачам.- У Чернігівській області внаслідок обстрілу ворогом пошкоджено об’єкт енергетичної інфраструктури. Знеструмлена низка населених пунктів. Відновлення електропостачання розпочнеться, щойно це дозволить безпекова ситуація.- У Києві та Київській області тривають відновлювальні роботи. Застосовуються екстрені відключення на частині правого та лівого берегів. Триває поступовий перехід від аварійних обмежень до прогнозованих графіків погодинних відключень.- Через несприятливі погодні умови знеструмлено 161 населений пункт у Київській області, 48 - у Закарпатській, 36 - у Дніпропетровській та 15 - у Чернігівській областях. Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням пошкоджених ліній.- Наразі у більшості регіонів діють графіки погодинних відключень. У Києві та Київській області, на Одещині, Харківщині та Донеччині застосовуються аварійні графіки. Їхня тривалість може залежати від суттєвого зниження температури повітря.- Заступник Міністра енергетики закликав українців із розумінням поставитися до тимчасових обмежень, підтримувати одне одного та за можливості ощадливо споживати електроенергію в цей складний період.- Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу заступника Міністра енергетики України Романа Андарака.ІнфоЧек | Житомир@infochek_zt | @zhyto_best