Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Гуманітарно-інформаційний центр Запоріжжя
Додано 14 лип 2024

Гуманітарно-інформаційний центр Запоріжжя

@infocentr_zp
Кількість підписників: 2 578
Фото: 17,400
Відео: 373
Посилання: 11,900
Опис:
Офіційний телеграм-канал Гуманітарно-Інформаційного центру Запоріжжя. Сайт - https://infocentr.zp.ua
Джерело

Гуманітарно-інформаційний центр Запоріжжя | ️ Як наші гормони впливають на продуктивність? Ви знали, що у нашого о...

Логотип телеграм спільноти - Гуманітарно-інформаційний центр Запоріжжя Гуманітарно-інформаційний центр Запоріжжя @infocentr_zp
479 Охват/переглядів 2025-10-24 15:59 Повідомлення №19736
⁉️ Як наші гормони впливають на продуктивність? Ви знали, що у нашого організму є власний гормональний годинник? І залежно від того, який гормон активніше виробляється в ту чи іншу годину, у нас є більш продуктивні періоди для роботи/навчання або ж більш сприятливі для відпочинку.  З 6:00 до 7:00 зростає рівень кортизолу. Саме він робить тіло і розум активним. В цей період добре працює не затьмарена денними турботами логіка, тому швидше приймаються правильні рішення, складаються чіткі плани на день і часто відміняється те, що ще ввечері здавалося геніальним. О 7:00 припиняє вироблятися мелатонін — гормон сну. І тому цінність подальшого лежання у ліжку рівна нулю.О 8:00 активізуються статеві гормони, які також беруть участь у формуванні м’язевого каркасу. Тому, якщо не встигли виконати зарядку, саме час для неї. Або якщо поспішаєте на навчання або роботу — оберіть прогулянку пішки або поїздку велосипедом.10:00-14:00 максимально виробляється нейрогормон ДГЕА, який вкрай важливий для нашого здоров’я. Він відповідальний за нашу увагу та пам'ять. У цей час легко складаються безпомилкові звіти, запам'ятовуються нові слова тощо.14:00-16:00 — сплеск гормону росту соматотропіну. У раптовій сонливості та втомі винен і він, а не лише смачний обід і безліч ранкових завдань. Якщо ви відчули різку сонливість в цей час, не відмовляйте собі в задоволенні поспати або просто відпочити 20-30 хвилин. З 17:00 поступово знижується вміст кортизолу. Тому слова «давай це вже зробимо завтра» цілком виправдані — коли кортизол на нулі, голова працює гірше. З 21:00 починає вироблятися мелатонін, знижується температура тіла — і фізично ми хочемо тепла. У такий час потрібно бути поруч із рідними та близькими. З 22:00 наш гіпофіз починає виробляти найбільш приємні гормони — ендорфіни. Сон буде хорошим, якщо заснути саме в цей час.З 22:00 до 4:00 — ми отримуємо максимальну користь від сну. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження, і прокидаємося ми легше та у хорошому настрої.#ЦікаваІнформація