Джерело
Ігор Кальченко / Сумська ОВА | Стійкість громад починається з безпеки Сьогодні у Дніпрі провели форум...
113 Охват/переглядів
2025-06-26 17:13
Повідомлення №5995
Стійкість громад починається з безпеки Сьогодні у Дніпрі провели форум «Безпечна громада 2025». Ми обʼєднали на заході голів ОВА та територіальних громад, керівників ДСНС та поліції. Головна мета - посилити безпеку людей там, де вони живуть. Особливо це важливо для прифронтових та прикордонних регіонів.Вдячний віце-премʼєр-міністру з відновлення України - міністру розвитку громад та територій Олексію Кулебі за долучення до нашого обговорення. Ключова новація цього року - запуск проєкту «Офіцер-рятувальник громади».Тепер у кожній громаді буде людина, яка відповідатиме за:🔸 Цивільний захист🔸 Підготовку до надзвичайних ситуацій🔸 Евакуацію🔸 Пожежну безпекуОфіцер-рятувальник - той, хто першим прийде на допомогу. Хто знатиме громаду та її потреби. Хто разом із поліцейським офіцером стане осередком безпеки в громадах. Цей проєкт - логічне продовження реформи безпеки, яку ми розпочали кілька років тому.Маємо позитивний досвід роботи поліцейських офіцерів громади, і тепер розширюємо цей підхід на сферу цивільного захисту.Декілька цифр про успіхи ПОГів:🔹Понад 70% територіальних громад охоплені поліцейською присутністю🔹Спільно з керівниками територіальних громад впроваджено 13 тисяч безпекових ініціатив 🔹За результатами опитування, у 2024 році середній рівень довіри до ПОГів склав 76%. Окрема подяка поліцейським офіцерам Ворожбянської та Білопільскої територіальних громад Сумщини, яких сьогодні відзначив нагрудними знаками «За відвагу в службі»: Максименко Любов, Реку Ярослава та Скоробагатька ДмитраВони працюють у прифронтових громадах під обстрілами. Незважаючи на небезпеку, вони завжди поруч з місцевими мешканцями. Безпека - це фундамент для відновлення країни. Це про довіру, спокій, про майбутнє. Тож дякую всім учасникам форуму за те, що сьогодні ми разом створюємо країну безпечних громад.