Повідомлення telegram каналу - @icukraine

Логотип телеграм спільноти - ICU — інвестиції, капітал, Україна 2024-07-14

ICU — інвестиції, капітал, Україна

Кількість підписників:
5054
Фото:
138 
Відео:
43 
Посилання:
820 
Категорія:
Економіка
Опис:
Придбати ОВДП: https://online.icu Facebook: https://www.facebook.com/ICUua Twitter: https://twitter.com/ICU_UA

Канал ICU — інвестиції, капітал, Україна - @icukraine - №965

​​📈 Чому пенсію потрібно не чекати, а створювати, куди інвестувати під час війни та чи готові українські інвестори до гнучкого курсу гривні – директор з управління активами ICU Григорій Овчаренко дав велике інтерв'ю виданню Delo.
💬 Декілька тез з розмови:
🗓️ Якщо подивитися на те, що було перешкодою 20 років тому, коли я розпочинав свою кар'єру у цьому бізнесі, то одним з аргументів проти довгострокових заощаджень була невпевненість у майбутньому через брак досвіду. Логіка клієнтів була "може ми вкладаємо на 10, 20, 30 років, а ви можете просто зникнути". Ну, от зараз я точно можу сказати, що було 10-20 років тому і що має бути в майбутньому. Тому таких аргументів більше немає, бо є довіра. А наше завдання — підтримати цю довіру.
🧮 Ми по Фонду Облігацій, завдяки високим ставкам за ОВДП і зниженню облікової ставки, змогли додатково заробити й повернути наші втрати за перший рік війни. По Фонду Єврооблігацій, ми намагаємося скористатися поточними рівнями цін для купівлі й отримання додаткового прибутку. А що стосується інших фондів, це залежить від глобальної ситуації. А за локальними, наприклад, пенсійними фондами, наше завдання обігнати інфляцію й забезпечити захист від знецінення.
🤔 Повертаючись до простих математичних розрахунків, наша пенсійна система зможе забезпечити лише базові потреби. І, на жаль, навіть для тих, хто має надію, що він сплачує податки й має великий стаж і заробітну плату – це теж не спрацює. Система, швидше за все, стане пласка, як в багатьох країнах. Тобто йдеться про майже однаковий рівень пенсій для всіх, що забезпечує мінімальні потреби.
📊 Коли ми говоримо про зростання оподаткування, то це дійсно має стримуючий ефект для споживання, очікувань бізнесу і негативний ефект для зростання ВВП. Чи є це критичним для ділової активності? Ні. Тобто, ми говоримо, що загальна ситуація не покращиться, бо будь-які збільшення податків не покращують інвестиційний клімат, але це є чи фактором, який зупинить роботу українських підприємств? Ні.
💸 Поки я бачу, що підхід керованої гнучкості курсу є досить логічним і правильним з боку Національного банку. Ми бачимо, що волатильність курсу наразі навіть менше, ніж була до війни. Чи є потреба, щоб оця волатильність була більшою і створювала загрозу для населення та бізнесу? Точно ні.
3500
24-10-30 10:38