Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Людина мисляча
Додано 14 лип 2024

Людина мисляча

@homointellectual
Кількість підписників: 2 624
Фото: 1,060
Відео: 43
Посилання: 449
Опис:
Канал для тих, хто любить філософію, прагне жити свідомо й глибше розуміти себе. Тут тексти, роздуми, книги, мистецтво та кіно — усе, що допомагає шукати сенс і надихає жити осмислено✨ Без фастфуду й інформаційного бруду. 📍Для звʼязку: @varvara_bosco
Джерело

Людина мисляча | Ісус Христос — як «Нове Буття» для кожного з насСаме таку роль в Ісусі...

Логотип телеграм спільноти - Людина мисляча Людина мисляча @homointellectual
444 Охват/переглядів 2025-12-24 19:40 Повідомлення №1252
Ісус Христос — як «Нове Буття» для кожного з насСаме таку роль в Ісусі Христі вбачав німецько-американський протестантський філософ і теолог Пауль Тілліх. В собі самому цей мислитель поєднував філософію і теологію, адже вважав, що саме через філософію людина задає екзистенційні питання, але більш повні й глибші відповіді, на його думку, здатна дати саме теологія (власне, це і називається його головним методом — кореляції).За традицією екзистенціалізму, Тілліх бачить людину самотньою, «розірваною», відчуженою, але такою, що природно прагне до Бога як до джерела єдності й цілісності. І саме через Христа як Нове Буття, людина здатна здолати свій розкол та відчуження, спричинені гріхом. В Ньому — відповідь на всі екзистенційні питання, в ньому і Ісус — як реальна людина, родом з Назарету, і в ньому символ Христос — як носій нового еону, нової реальності, на яку не лише вказує, але Сам є нею.Таким чином, Христос за Тілліхом є не лише Спасителем від гріха, тобто стану відчуженості, який людина гостро переживала і в часи Другої світової війни, в контексті якої мислив Тілліх, і сьогодні не менш гостро, але й є джерелом оновленого, повноцінного буття, що повертає людину до її істинної суті, до її цілісності.Саме таким мені цьогоріч відчувається Різдво — не просто релігійним святом, яке особисто я не святкую, а днем дива, коли людина в своїй щирій вірі здатна здолати власну найбільшу внутрішню прірву й відчути єдність з чимось більшим за себе, відчути в собі оновлення й нарешті рухатись вперед до Світла…З Різдвом всіх, хто святкує!Людина мисляча | #філософія_ЛМ