Джерело
Хмарочос 🚲 🚎 🏛 🌳 🤔 | Голова Укренерго: з акумуляторами ми б уже стали найзеленішою країною ...
1 160 Охват/переглядів
2026-04-10 08:07
Повідомлення №22862
Голова Укренерго: з акумуляторами ми б уже стали найзеленішою країною ЄвропиСонячні електростанції в Україні вже зараз виробляють «забагато» енергії, її доводиться «обрізати».У день розмови було не дуже сонячно, але пікова генерація сонячних електростанцій сягала 1400 МВт. У попередні сонячні дні — до 3000 МВт.«Це забагато, і ми були навіть змушені її обмежувати. Якби замість того, щоб обмежувати сонячну генерацію, могли зайву електроенергію накопичити в акумуляторних установках і потім використати в період вечірнього піку навантаження, то за рівнем вуглецевих викидів стали б найзеленішою країною Європи», — заявив голова Укренерго Віталій Зайченко.Наразі Україна має акумуляторів загальною потужністю майже 500 МВт. До кінця року ця ємність може зрости до 1000 МВт.Впливові незалежні медіа – обов'язкова складова розвинених міст. Візьміть участь у розбудові «Хмарочоса» – ставайте членом нашого читацького товариства всього від 200 грн/місяць!Читайте статтю за посиланнямПідписуйтесь на @hmarochos