Джерело
Хмарочос 🚲 🚎 🏛 🌳 🤔 | Жодної панельки без ОСББ: як містечку на Львівщині вдалося запустити м...
1 300 Охват/переглядів
2026-04-06 07:27
Повідомлення №22790
Жодної панельки без ОСББ: як містечку на Львівщині вдалося запустити масову термомодернізаціюМинулого року Новояворівську виповнилося 60 років.Це місто було засновано в радянську добу як селище працівників сірчаної промисловості, та більшість його житлового фонду складають радянські панельні житлові будинки. Людей неможливо просто переселити, щоб знести їхні старі будинки, адже квартири давно приватизовані. Водночас міський бюджет не має законних підстав та безмежних фінансових ресурсів, щоб витрачати гроші на постійні ситуативні ремонти.Усе почалося взимку 2018 року, коли з ініціативи Галини, яка на той момент була керівницею одного з ОСББ міста, її будинок долучився до пілотного проєкту «Перші ластівки» державного Фонду енергоефективності. У будинку утеплили фасад, реконструювали систему опалення та встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Всі ці заходи дозволили 60% економію коштів на опаленні.За її словами, на сьогодні в старому житловому фонді міста, який налічує 102 багатоквартирні будинки, у кожному створено ОСББ. Та в місті вже не залишилося жодної дев’ятиповерхової панельки, яка б не була повністю оновлена.Читайте статтю повністю за посиланнямПідписуйтесь на @hmarochos