Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Роман з історією
Додано 14 лип 2024

Роман з історією

@history_roman
Кількість підписників: 1 575
Фото: 1,490
Відео: 4
Посилання: 105
Опис:
Кожного дня нова історія Вільний простір з історії для дорослих та підлітків. Допомога з історії та географії (контрольні/підтримка/навчання) t.me/Roman_Slipokoenko
Джерело

Роман з історією | Доброго ранку!Смачного сніданку!Сьогодні розповім вам про те, як почин...

Логотип телеграм спільноти - Роман з історією Роман з історією @history_roman
526 Охват/переглядів 2026-05-03 07:00 Повідомлення №1712
Доброго ранку!Смачного сніданку!Сьогодні розповім вам про те, як починався ранок у короля. За приклад візьмемо правителя Франції - Людовіка XIV.Ранок для нього розпочинався о 8:30. Короля будив перший камердинер. Вночі він спав у кімнаті короля, а вранці відсував фіранки ліжка та мав право подати святу воду для омивання рук.Після цього починалася процедура малого вставання (Petit Lever) - до спальні заходили найближчі родичі та вибрані придворні. Загалом близько 100 людей спостерігали за тим, як король вмивається, голиться і снідає.Ранкове меню складалося із чашки міцного м’ясного бульйону, розбавленого вина та білого хліба. Інколи король випивав настоянку шавлії. Існувало переконання, що шавлія сприяє довголіттю. Навіть існувала приказка: «Навіщо людині вмирати, якщо в її саду росте шавлія?».В деякі дні король пив гарячий шоколад із спеціями. Саме в цей час він входив у моду. Між іншим, дружина короля - Марія-Терезія Іспанська - була залежна від шоколаду. При дворі говорили, що у неї тільки дві пристрасті - шоколад та король.О 10:00 ранку король відправлявся на месу, котра тривала 30 хвилин. І вже після неї розпочинався другий сніданок, що складався із м’яса, риби, паштетів, яєць та інших смаколиків, які не могли собі дозволити звичайні громадяни Франції.Також варто зауважити, що другий сніданок відбувався в особистому кабінеті, і на ньому були присутні тільки найвищі міністри.Напишіть у коментарях, як проходить ваш сніданок і з яких ритуалів він складається?