Джерело
Роман з історією | Ви щось чули про фестиваль - Поховання Сардини? Іспанською це звучить ...
486 Охват/переглядів
2026-03-26 11:44
Повідомлення №1636
Ви щось чули про фестиваль - Поховання Сардини? Іспанською це звучить як Entierro de la Sardina!Якщо говорити точніше, то Поховання сардини - це символічне завершення карнавалів в Іспанії та Латинській Америці. Його відзначають у Попільну середу - перший день Великого посту у католицькій церкві.Традиція бере початок у XVIII столітті й пов’язана з королем Карлом III. За легендою, монарх наказав роздати городянам партію сардин, які виявилися зіпсованими. Щоб позбутися смороду, рибу урочисто «поховали» - так і народилася ця сатирична традиція.Дійство починається ввечері: вулицями рухається процесія з оркестрами та акторами. Місцеві жителі одягаються у чорне «траурне» вбрання або кумедні костюми. Попереду несуть велетенську фігуру сардини або труну з нею. Учасники ходи театрально «ридають», виголошують пародійні промови, співають і танцюють.У фіналі вечора сардину урочисто спалюють на площі або березі річки під гуркіт феєрверків. Це символізує остаточне прощання з карнавальними веселощами та очищення перед постом.На фото: картина Франсіско Гойї «Поховання сардини»!