СБУ та Нацполіція ліквідували ботоферму на понад 20 тис. акаунтів, через які рф поширювала фейки про УкраїнуСлужба безпеки та Національна поліція затримали у Житомирі організатора підпільної ботоферми, яку рашисти використовували для проведення інформдиверсій проти України.За матеріалами справи, фігурант щомісяця продавав до країни-агресора понад 3 тисячі фейкових сторінок у Телеграмі для поширення кремлівської пропаганди.Для цього зловмисник створював «підставні» акаунти, зареєстровані на мобільні номери українських операторів, а потім продавав їх на спеціалізованих ворожих онлайн-платформах.Встановлено, що основними його клієнтами були представники російських спецслужб, які розганяли дезінформацію про Сили оборони та внутрішню ситуацію в Україні.Також рашисти використовували фейкові облікові записи для розповсюдження нібито від громадян нашої держави анонімних повідомлень про «мінування» вітчизняних об’єктів.У такий спосіб ворог намагався спровокувати панічні настрої серед людей, щоб розхитати суспільно-політичну обстановку в Україні.Співробітники СБУ задокументували злочини фігуранта і затримали його за місцем проживання, де він організував ботоферму. Одночасно правоохоронці заблокували майже 20 тисяч фейкових інтернет-профілів, які «працювали» на російських спецслужбістів.Під час обшуків за місцем проживання затриманого вилучено комп’ютерну техніку, USB-хаби з модемами, телефони і майже 2 тисячі сім-карт різних мобільних операторів.Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж за попередньою змовою групою осіб).Триває слідство для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Житомирській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
СБУ затримала таксиста-агента фсб, який коригував обстріли Одеси під час поїздок з клієнтамиКонтррозвідка Служби безпеки затримала в Одесі ще одного агента фсб. Ним виявився завербований ворогом місцевий таксист, який коригував ракетно-дронові атаки рф по місту.За матеріалами провадження, фігурант відстежував локації Сил оборони та місцевих електропідстанцій, по яких рашисти готували нову серію повітряних ударів.Встановлено, що він діяв під прикриттям виконання замовлень із перевезення пасажирів по обласному центру та його околиць.Задокументовано, як прямуючи до клієнтів або повертаючись після виконання замовлень, агент фотографував периметри потенційних «цілей» та позначав їхні геолокації на гугл-картках.Для фотофіксації та роботи з картографічними програмами зловмисник використовував смартфон та планшет. У подальшому фігурант узагальнював на них агентурні звіти для фсб.Співробітники СБУ викрили агента і затримали його за місцем проживання. Під час обшуків у нього вилучено гаджети та сім-карти, на яких він зберігав розвіддані та через які використовував анонімний чат у месенджері для контактів з куратором від російської спецслужби.За даними слідства, фігурант потрапив до уваги фсб ще наприкінці 2025 року, коли шукав в інтернеті пропозиції «легкого заробітку».В обмін на обіцянку «швидкого підробітку», агент приступив до підготовки координат для нових обстрілів Одеси.Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях, Управління СБУ в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
СБУ затримала інформаторку фсб, яка, працюючи завучем школи у Краматорську, коригувала обстріли містаВійськова контррозвідка Служби безпеки затримала на Донеччині інформаторку фсб. Нею виявилась заступниця директора місцевої школи, яка коригувала ракетно-дронові атаки рашистів по Краматорську.Як встановило розслідування, посадовиця потрапила до уваги російської спецслужби, коли їздила в білорусь на початку повномасштабної війни.Улітку минулого року фсб «активувала» співпрацю і доручила їй відстежувати локації Сил оборони у прифронтовому місті.Для виконання завдання ворога фігурантка обходила райцентр та фіксувала найбільше зосередження особового складу і техніки українських військ.Крім цього, жінка намагалася завуальовано випитувати розвідувальну інформацію через знайомих під час побутових розмов.Зібрані відомості вона через месенджер передавала куратору з рф у вигляді голосових та текстових повідомлень із зазначенням локацій потенційних «цілей».Співробітники СБУ задокументували злочини фігурантки і затримали її за місцем проживання. Одночасно було проведено заходи для убезпечення локацій українських військ.Під час обшуків у затриманої вилучено смартфон, який вона використовувала для збору розвідданих та контактів із фсб.Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники військової контррозвідки СБУ та слідчі СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
СБУ та Нацполіція «по гарячих слідах» затримали двох виконавців теракту у Броварах на КиївщиніСлужба безпеки України спільно з Національною поліцією затримала двох зловмисників, які причетні до скоєння терористичного акту у Броварах на Київщині. За даними слідства, вибух стався біля одного із місцевих приватних будинків ввечері 13 квітня. Внаслідок вибуху 36-річний чоловік зазнав легких ушкоджень.Встановлено, що спрацював саморобний вибуховий пристрій (СВП). Вибухівку було розміщено біля паркану та приведено у дію за допомогою телефонного дзвінка. Мобільний пристрій для фіксації теракту зловмисники закріпили до вуличної електроопори.Правоохоронці затримали виконавців теракту протягом декількох годин після вчинення злочину. Зловмисниками виявилися двоє чоловіків: 23-річний житель Броварів і його 17-річний спільник з Чернівецької області. Другого фігуранта було затримано на вокзалі у м. Могилів-Подільський Вінницької області, звідки він намагався виїхати за межі України. Під час невідкладних обшуків у затриманих вилучено докази підривної діяльності, зокрема телефони, сім-карти мобільних операторів, електросірники та одяг, який вони використовували під час виконання теракту. За наявною інформацією, фігуранти діяли на замовлення спецслужб країни-агресора. Куратор з рф обіцяв їм за це грошову винагороду. Слідчі Служби безпеки України вивчають всі обставини злочину у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт).Досудове розслідування за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури триває. Служба безпеки України закликає громадян бути пильними. Якщо до Вас звертаються із сумнівними пропозиціями, Ви побачили підозрілі предмети та осіб або ж отримали інформацію про діяльність російських спецслужб, сторінки в Інтернеті та соцмережах, які вони використовують для вербування, повідомляйте про це СБУ:Чат-бот «Спали» ФСБшника» – t.me/spaly_fsb_botТел.: 15-16Email:
[email protected]
📢 ТЕРМІНОВЕ ПРИВІТАННЯ З ГІЛЛЯКИ! 🪵💨Ну що, «стратеги» з ГРУ та ФСБ🤡💩? Як воно — прокинутися в світі, де ваша багаторічна «консерва» в Угорщині протухла остаточно?😄 Гілляка_info офіційно вітає вас із епічним самострілом! 😆Ви там роками вибудовували «острів стабільності» в Європі, заносили валізи, крутили схеми, а в результаті... Петер Мадяр просто виніс вашого фаворита вперед ногами (політично, звісно) під крики 80% угорців. Ваша «спецоперація» з утримання Угорщини в стійлі Кремля пішла за курсом російського корабля. 🚢💨💩Подивіться на результати, невдахи:53,6% у Мадяра! Це вам не ваші намальовані 146%. Це реальний «ляпас» по ваших ботофермах і шпигунських мережах.Ваш «друг Вітя» пакує речі, а Мадяр уже вшановує пам'ять загиблих на Майдані. Відчуваєте, як протяг із Будапешта видуває залишки вашого впливу? 🌬️Ваші методички застаріли, як і ваші агенти в потертих піджаках. Поки ви намагалися залякати Угорщину «страшилками», угорці просто обрали людину, яка називає речі своїми іменами: росія💩 — агресор. 🤡ГРУ та ФСБ, прийміть наші "щирі співчуття"😄😎:Гроші платників податків рф, витрачені на підкуп угорських еліт — спалені дарма. 💸Репутація «всєсільних» чекістів🤡💩 — вкотре помножена на нуль.А Петер Мадяр тепер — ваш головний нічний кошмар у самому центрі Європи.Мадяр — красавчик! Ви — посміховисько🤡. Гілляка чекає на ваші наступні провали, нам дуже подобається цей серіал😎🔥Слава Україні! 🇺🇦Мадяру — сили! Лаптям — бетонні капці! 🇺🇦🇭🇺
І не тому, що їх фізично мало - вони тисячами стоять на складах, пише він. Перша ключова причина - зв'язок: поки був Starlink, вони могли їздити майже скрізь, а тепер втрати навіть не від ворожих атак, а просто від потрапляння в радіотінь у будь-якій низині. Він, Чадаєв, пропонував армовану оптику, але це «дорого», і в серію не пішло. Друга причина: тележка навіть із працюючим зв'язком - це дорога річ, вона повільна, і від атакуючого FPV втекти не може. Командири на землі, за його словами, просто не ризикують брати на себе відповідальність за ризик можливої втрати. Проблем із начальством буде менше, якщо він втратить бійця-доставщика, ніж якщо втратить «цінну техніку». Навчити командирів ставитися до тележок як до розхідника (як це врешті вийшло з дронами), зазначає Чадаєв, командування то не змогло, то не намагалося.Про ситуацію з дружнім вогнем, за даними Чадаєва, окрема розмова: до 80% втрат російських важких вантажних дронів - від власної ППО та піхоти. Основна причина, за його словами, - нездатність керівництва організаційно впровадити систему «свій-чужий». Росіяни нарешті почали отримувати власні важкі коптери, але всі вже звикли, що єдині такі дрони на фронті - українські «Баби Яги», тому за інерцією продовжують збивати своїх.Що з цього випливаєСукупний ефект є стратегічним, а не лише тактичним. Поступове руйнування російської системи ППО відбувається швидше, ніж Москва встигає відновлювати та виробляти нові комплекси.Як зазначив ватник Чадаєв, для зміни ситуації їм треба спочатку усвідомити проблему, але через фальсифікацію звітності нагору з цим знову є труднощі. Починати, на його думку, треба з практичного втілення тезису «помилятися можна, брехати - ні», який проголошений, але не реалізований.Ситуація розвивається за сценарієм незворотного виснаження. Україна методично реалізує полювання на російських пілотів БПЛА. Вартість російських пілотів у системі електронних балів тепер вдвічі перевищує бонуси за знищення простої піхоти. Це вже зробило життя операторів БПЛА ВС РФ дуже небезпечним.Поєднання відсутності ППО, деградації логістики та втрати артилерії (212 уражених гармат тільки за березень) призведе до того, що російські наступальні угруповання ізолюються та ліквідуються без прямого контактного бою. Математика війни на боці тих, хто швидше адаптується - і на сьогодні це Україна. Російська армія наближається до точки, де вартість утримання позицій перевищить ресурсні можливості агресора.
Платформа «Сиваш»: як спецназ РФ став морським делікатесом 🦀🔥Пам’ятаєте російську бурову «Сиваш»? Оту саму, де окупанти забарикадувалися, натикали антен для стеження та засобів РЕБ, щоб підглядати за нашими хлопцями? "Противник використовував платформу як базу для розміщення обладнання для стеження і ретрансляції зв'язку, засобів радіоелектронної боротьби і ППО ближнього радіуса дії. Це давало йому можливість виявляти пересування українських Сил оборони в напрямку Криму, що створювало "буферну зону" для захисту півострова і кораблів ЧФ"
Так от, новини короткі: допідглядалися.Схоже, шведські ракети RBS-15 дуже не люблять, коли за ними стежать. ВМС України передали «полум’яний привіт» прямо в гості до російського спецназу.Що по фактах на дні:⏺ «Буферна зона» навколо Криму тепер має дірку розміром з амбіції Кремля.⏺ Засоби РЕБ і ППО ближнього радіусу тепер надійно захищають... морських котиків та крабів.⏺ Спецназ РФ, який там «засів», отримав термінове переведення у підрозділ «Підводний флот Чорноморського дна».Окупанти думали, що це їхня база стеження, а виявилося — зручна мішень. Кожна така «вишка» — це як гнилий сучок на дереві: один точний удар, і він хрумтить під ногами .Для мешканців Криму та ТОТ: цей бабах означає, що «очі та вуха» ворога в морі стають дедалі коротшими. Дихати стає легше, а шлях додому — чіткішим.Море не прощає загарбників, а українські ракети — помилок.Гілляка_info — рубаємо правду✅Чат-бот ГІЛЛЯКИ 🔥➡️@hillyaka_info_botПідпишись 👇👇👇ГІЛЛЯКА _info😈Чат
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав кілер фсб, який намагався вбити посадовця міськради на ЗапоріжжіЗа доказовою базою Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав агент фсб, який готував убивство посадовця міської ради на Запоріжжі. Співробітники СБУ затримали кілера у серпні 2024 року «на гарячому», коли він під виглядом електрика прямував до будинку потенційної жертви, яку планував убити ударом молотка по голові. Як встановило розслідування, вороже завдання виконував рецидивіст з Мелітополя, який потрапив до уваги окупантів, коли ще до повномасштабного вторгнення відбував покарання в російській тюрмі за умисне вбивство.У червні 2024 року на нього вийшов російський спецслужбіст та запропонував співпрацю в обмін на будинок на тимчасово окупованому лівобережжі регіону. Далі завербованого відправили на спецкурси до навчального центру фсб у тимчасово захопленому Мелітополі. Там він займався вогневою підготовкою, технікою ножового бою та відпрацьовував заходи конспірації.Після вишкілу агента «відрядили» до Запоріжжя, де він оселився в орендованій квартирі та відстежував пересування своєї жертви.Встановлено, що після ліквідації посадовця, зловмисник планував втекти на тимчасово окуповану частину Запорізької області через територію ЄС, використовуючи одну зі «схем для ухилянтів».Співробітники Служби безпеки встановили місцезнаходження найманого вбивці і затримали його перед скоєнням злочину. Під час обшуків на місці події та в орендованій квартирі вилучено інструменти та формений одяг комунальника, який він придбав для конспірації, та смартфон із доказами роботи на ворога.За матеріалами Служби безпеки суд визнав агента винним за двома статтями Кримінального кодексу України:▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);▪️ ст. 14, ч. 2 ст. 115 (готування до умисного вбивства вчинене на замовлення).Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
🚫 Після блокування Telegram у росії готують нові обмеження: під прицілом VPNУ рф обговорюють одразу кілька кроків: від технічного ускладнення доступу до VPN до можливого введення штрафів за їх використання. За даними медіа, ініціативи можуть бути пов’язані із закритим дорученням путіна, пише «Агентство».Що планують:• З 1 квітня – відключення можливості поповнювати Apple ID через мобільних операторів. Це один із небагатьох способів оплачувати сервіси після санкцій;• До травня – ймовірне введення плати за використання понад 15 ГБ міжнародного трафіку, що напряму вдарить по VPN;• Платформи зобов’язують обмежувати використання VPN користувачами;• Не виключається і адміністративна відповідальність за користування VPN.Попри це, експерти сумніваються в ефективності таких кроків. VPN-сервіси мають різні способи обходу обмежень, а їх популярність у росії стрімко зростає – за оцінками, ними вже користуються десятки мільйонів людей.Причина посилення контролю – спроба перекрити доступ до незалежної інформації. VPN залишаються одним із головних інструментів обходу цензури після блокувань.✅ Підписатись на Spravdi у Telegram
🔥 12 років у самому пеклі інформаційної війни!Сьогодні свій «день народження» відзначає волонтерська спільнота InformNapalm.Гілляка_info щиро вітає колег, які вже 12 років невтомно випалюють ворожу пропаганду та виводять на світло воєнні злочини окупантів.☄️Чому це важливо для України:⏺ Символізм: Шлях InformNapalm розпочався практично одночасно з початком російської агресії у 2014-му. Ви стали тими, хто першим почав системно фіксувати «іхтамнєтов»🐷💩 та ідентифікувати підрозділи рф.⏺Ви- Еталон OSINT: Ваші розслідування — це не просто тексти, це доказова база, яка змушує ворога нервово видаляти профілі в соцмережах та звітувати про «витоки».⏺Ваша Невтомність: 12 років тримати темп на інформаційному полі — це справжній марафон, який під силу лише сталевим💪🔥.Дякуємо за вашу експертність, за «напалм», який ви регулярно підливаєте у вогонь нашої спільної перемоги, та за професійну солідарність.Бажаємо ще більше жирних цілей, успішних зламів та якнайшвидшого звіту про повну капітуляцію ворога! 👊🇺🇦✅Чат-бот ГІЛЛЯКИ 🔥➡️@hillyaka_info_botПідпишись 👇👇👇ГІЛЛЯКА _info😈Чат