Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Адвокат Гуміров Олександр
Додано 06 гру 2025

Адвокат Гуміров Олександр

@gumirov_lawyer
Кількість підписників: 412
Фото: 34
Відео: 2
Посилання: 22
Опис:
Допомога у справах захисту прав громадян України в будь-якій точці світу - навіть в Україні. 🇺🇦 Контакт із адвокатом: @adwokat_dopomoga

👥 Кількість підписників

412
Середній/День:: +13
Середній/Тиждень:: +12
Середній/Місяць:: +15

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 010
Середній/День:: 2,620
Середній/Тиждень:: 1,853
ERR: 487.86%

📊 Кількість повідомлень на день

0.8
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 3.1
Середнє за день: 0.8

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

На сайті Верховної Ради зареєстрували проект постанови №14334 “Про посилення ролі української мови в утвердженні Української держави”. Документ передбачає оновлення правопису, стандартизацію правничої термінології та розвиток українськомовного контенту, аби зміцнити національну ідентичність і захистити державну мову від чужих впливів.Чи є держава власником мови? Моя відповідь - ні. Не може жодна держава встановлювати стандарти жодної мови. Якщо я не правий, то чому би державі Україна не встановити стандарти татарської мови чи англійської, ці ж мови поширені і використовуються в Україні.Мова не є об'єктом права. Ніхто не наділений володінням нею. Носій мови (людина, яка думає мовою) - це суб'єкт "мово-застосування". Сукупність носіїв мови формують її стандарти.Український правопис повинна встановлювати не держава, а науковці. Шляхом вивчення органічно сформованих носіями мови стандартів, науковці повинні констатувати правила правопису. Також саме науковці, не як ті, хто "володорює", а як ті, хто вивчає, повинні сформувати й тлумачний словник.Ігри "влади" на мові - це самий примітивний і цинічний піар. Відстороніть владу і "володарів" від мовного питання. Мовне питання, якщо воно піднято "політиканом" - це червоний прапор, який криком кричить - женіть цього "володаря" з політики.
В Україні скасовано Господарський кодекс. Це рішення, як юрист із багаторічним досвідом, я вітаю. Але реформа не доведена до логічного закінчення, оскільки продовжує бути чинним Господарський процесуальний кодекс і радянський рудімент - система господарських судів.В сучасному світі бізнесові спори розглядають арбітражі. Зазвичай, ці суди не є "державними" і не входять в систему фінансованої урядом структури. Звичайною практикою є утворення арбітражів по принципу третєйських судів.Тобто, бізнес сам вирішує де розглядати спори між сторонами договору і за домовленістю сторін обирається склад суду, якому обидві сторони добровільно довіряють.В Україні натомість діє система державних господарських судів. Цій ланці судової влади я довіряю найменше і вважаю її найбільш безпринципно корумпованою. Навряд чи в Україні знайдеться юрист, який із цим не погодиться.Більше того. Останні десять років так звані "влади" запровадили низку законодавчих змін, які розширили компетенцію господарських судів на фізичних осіб (що не є учасниками господарських відносин) та на спори підприємців із державними органами (зокрема, оскарження штрафів в деяких відносинах). Це просто нонсенс. Отже, самій корумпованій системі судів передають частину компетенцій, що належать цивільному і адміністративному судочинству. І що апріорі не є господарським спором. Вважаю це шаленим ударом про правосудності.Система господарських судів в Україні, як корумпований рудимент радянського "надзору", повинна бути ліквідована.