Джерело
Гродівська громада (офіційна) | Ще два тижні…29.07.24- 11.09.24Страшний рубікон для гродівців пройдено...
3 610 Охват/переглядів
2024-08-11 15:06
Повідомлення №808
Ще два тижні…29.07.24- 11.09.24Страшний рубікон для гродівців пройдено.Ми всі з надією дивилися накарту бойових дій, але чорна полоса продовжується.В цій полосі за нашими спинами рідні домівки, батьківські груші,яблуні,друзі, сусіди, могили рідних.Дехто вагався виїжджати, знаходячи для себе різніпричини , щоб залишитися.Але ворог не дав жодного шансу. Протягом останніх днів з особливою жорстокістю знищується все,що для нас уособлювало поняття про малу батьківщину.Свій дім більше не захищає нас, не забезпечує тепломі затишком, бо він зруйнований. Колишня церковно-приходська школа, 1905 року, де ми в кінці 20 століття облаштували церкву - взірвана, як і рідна школа, як і магазини, як і наші дороги, водогін, мережі електропостачання.Усе це мирні обʼєкти, ми з вами знаємо, що там небуло ні штабів, ні наших воїнів.Ворог планомірно знищує наше місце життя; розриваєродинні, культурні звʼязки зоднією ціллю - знищити нас як націю, зробити нас масоюбез роду і племені.Ми не ідеалізуємо себе, владу, інші громади на території України. Ми такі, якіє. Нам було комфортно в нашому селищі ( особливо коли аналізуємо «до» і «після»), але ми не були готові до геноциду за те, що комусь не подобаємося своїм способом життя, своєю ментальністю. Начеб-то такі як вони, і кров змішана, і говоримо по російськи, і виглядаємо схоже, але ні - є різниця, за яку ми повинні щезнути. Ця різниця — в існуванні українськоі нації, народу. Політики не роблять акцент на тому, що ми вже давно сформувалися як українська нація: українці з усіма похідними ( захід-схід-південь-північ), росіяни, грузини, євреї, німці, татари, гагаузи, поляки, роми і ще багато представників інших національностей. Проце ще будуть наукові дослідження. Головне — мивсі одне ціле. Це основний висновок цієї війни.Так, ми поки втратили своїдомівки, але не втратили свої думки, спогади, знання,вміння, друзів, країну. ✅Для полегшення адаптаціїевакуйованих мешканців до нових умов проживання,управління громади створило тимчасовий офіс з організації роботи в умовах евакуації в Покровську, який працює в системі офлайн. Надаємо адміністративні , медичні, освітні, соціальні послугимешканцям, які евакуювалися з зони активних бойових дій,За останні 5 днів евакуювали, в тому числі і примусово, 148дітей з населених пунктів.Продовжується робота з надання гуманітарної допомоги всім мешканцям населених пунктів громади,в тому числі і тим , хто евакуювався з Гродівки.✅Управління громади працює над релокацієюмісця роботи. Ми вчасно скористалися наявністю своїх комунальних будинківна території Покровська і створили офіс екстреної допомоги мешканцям громади.✅По школах розпочався процес підготовки до нового навчального року в системі онлайн. Ми розробиликомплекс заходів щодо оптимізації закладів освіти з метою організації навчання на базі двох шкіл.❤️Попереду нас чекають зміни в особистому житті, роботі, місці проживання. Ті процеси, які в мирне життятривають по декілька років( приклад - переїзд до дітей,або одруження зі зміною місця проживання), сьогодні відбуваються для всіх і в один час. ❤️ Гродівська ж громадаіснує і буде існувати,як і Донецька область, як і наша Україна. Ми єдині, бо ми вже є українська нація. Де б не були, щоб не робили. Головне - не принижувати самим себе. Бережіть себе.