Джерело
Грамота.ua | Друзі, радіодиктант писатимете? ✍️З власного досвіду знаю, що ставити ...
1 500 Охват/переглядів
2024-10-25 05:29
Повідомлення №851
Друзі, радіодиктант писатимете? ✍️З власного досвіду знаю, що ставити розділові знаки на слух, пишучи диктант, не просто. Тож підготувала для вас кілька правил, які варто пригадати.📌 Тире чи двокрапка: ось у чому питання? Двокрапку ставимо у складному реченні, коли...🔸 друга частина пояснює чи уточнює зміст першої:👉 І не холодно дуже: є морозець, та не цупкий (Панас Мирний).🔸друга частина виражає причину або наслідок того, про що йдеться у першій:👉 Віхола розпочалася з самісінького ранку: вийти з хати просто неможливо (О. Кобилянська)🔸у першій частині є слова так, такий, чути, бачити, знати, розуміти тощо:👉Я несу воду й чую: земля у мене під ногами тріскається і так пече, ніби я на жаровню ступаю (В. Близнець).Тире ставимо у складних реченнях, коли...🔸між його частинами є протиставлення:👉Мир будує – війна руйнує🔸 є різка зміна подій:👉 Вибрались ми з городу – і вже сірошинський двір! (В. Близнець)🔸 друга частина виражає висновок:👉 Продержало з тиждень морозом – земля заклякла, як кістка.Ще є один "проблемний" розділовий знак. Це кома з крапкою. Вона з'являється так рідко, що часом і не знаєш, ставити чи ні. А про те, коли ж її ставити, читайте тутечки 😉Усім бажаю успіхів! І пам'ятайте: помилятися – це ок)