Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Городнянська міська рада
Додано 14 лип 2024

Городнянська міська рада

@gormrada
Кількість підписників: 1 815
Фото: 6,720
Відео: 164
Посилання: 1,670
Опис:
Офіційне представництво
Джерело

Городнянська міська рада | Служба у справах дітей міської ради зазвичай вимушена реагувати на нег...

Логотип телеграм спільноти - Городнянська міська рада Городнянська міська рада @gormrada
359 Охват/переглядів 2024-08-11 11:14 Повідомлення №4417
Служба у справах дітей міської ради зазвичай вимушена реагувати на негативні виклики в житті дітей, захищати та представляти інтереси малечі тоді, коли просто нікому чи є потреба у такому представництві. Причиною таких обставин зазвичай є конфлікти поміж батьками, часто посилені зловживанням алкоголем чи наркотичними речовинами. Проблематикою дорослих з таких родин опікується Центр надання соціальних послуг, служба у справах дітей займається безпосередньо захистом прав та інтересів дітей. Сьогодні маємо на обліку 21 дитину з родин, які опинились у складних життєвих обставинах. Часто втручання служби у справах дітей та фахівців із соціальної роботи вистачає для того, щоб батьки отямились і повернулись до нормального життя. Проте так буває не завжди, і деяких з них доводиться позбавляти батьківських прав. Ініціюють цю процедуру зазвичай родичі дитини або служба. В середньому маємо 3-4 позови щодо позбавлення батьківських прав на рік. У нашій громаді на обліку нині маємо 62 дитини-сироти чи позбавлених батьківського піклування. І якщо порівнювати з іншими громадами Чернігівського району, то у нашій громаді ця цифра найбільша. Шестеро дітей виховуються у дитячому будинку сімейного типу, п’ятеро – усиновлені, ще вісім – у п’яти прийомних сім’ях, п’ятнадцять дітей перебувають за кордоном, двоє у реабілітаційному центрі, одна дитина – у Городнянському ліцеї обласної ради, ще одна з вадами здоров’я – у спеціалізованому будинку-інтернаті. Найменші діти, практично немовлята, перебувають у будинку дитини в Прилуках. Служба у справах дітей тісно співпрацює з профільною комісією з питань захисту прав дитини міської ради, яка є дорадчим органом виконкому. Саме на виконком нині покладено повноваження опіки і піклування, тому усі рішення стосовно дітей приймаються колегіально. Також добре організована взаємодія з установами, які за специфікою своєї діяльності постійно взаємодіють з дітьми – дитячими садками, школами, ювенальною поліцією, соціальними фахівцями, психологами та іншими. Часто першим дзвіночком виникнення проблем у житті дитини є нерегулярне відвідування школи. Причини першими з’ясовують педагоги й, за потреби, – ювенальний інспектор. По факту виявлення проблем справа передається на розгляд служби й комісії. Їм також доводиться вирішувати питання влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а ще врегульовувати конфлікти поміж дорослими – наприклад, встановлювати режим спілкування розлучених батьків з дитиною, розбирати опікунські конфлікти тощо. Тож якщо ви бачите негаразди в житті дітей по сусідству, у родичів чи де інде – не будьте байдужими, повідомляйте. Більшість негативних ситуацій можна виправити, якщо своєчасно втрутитись. Ми не маємо права спостерігати, як руйнуються долі дітей. Служба у справах дітей також активно займається питанням оформлення документів до надання юним землякам статусу дітей, які постраждали внаслідок війни. Складну процедуру вони допомогли пройти 1661 дитині, які вже отримали цей статус. Пік таких звернень вже позаду, і нині приймають всього десять-п'ятнадцять звернень на тиждень. Звичайно, страшно усвідомлювати, що нашим дітям довелось зазирнути в очі війні, проте маємо реагувати навіть на такі страшні виклики.