Джерело
Данило Гетманцев | В жовтні минулого року я звернувся до правоохоронних, митних та податк...
3 490 Охват/переглядів
2026-03-16 16:01
Повідомлення №11602
В жовтні минулого року я звернувся до правоохоронних, митних та податкових органів щодо нелегального імпорту товарів через так звані карго-компанії.Йдеться про структури, які за невелику плату за кг продукції ввезуть поза митним контролем все, що рухається та стоїть. Особливість цього різновиду контрабандистів полягає у відкритості їх злочину. Вони постійно рекламують свої послуги.Схема належить до системних та обʼєднує всі «поважних» чиновників та правоохоронців відповідного регіону. В нашому випадку передусім одеського.Зайшов в Гугл, загуглив - все на місці, «бізнес» процвітає - результатів роботи відповідних органів нема.Натомість є інформація від БЕБ щодо «відпрацювання». Власне, а якою ще може бути інформація від одеського Мунтяна, «заслуги» якого новий чесний керівник БЕБ відмітив нещодавно черговим званням?Ще більш показова ситуація з митницею. Вона досі не може ідентифікувати всіх перевізників, хоча на кожному товарі наклеюється маркування конкретної карго-компанії.Це і є реальна картина ефективності роботи органів: на презентаціях і слайдах демонструється «бурхлива діяльність», але на практиці це все більше виглядає як імітація роботи, а не системні та конкретні заходи.Система працює, мунтяни отримують прибуток, контрабандисти - товар без податків.